TRONET, spol.s r.o.
Zimní zahrada jako běžný doplněk rodinných domů

Oblíbenost zimních zahrad neustále stoupá. Se zimní zahradou se často počítá už při projektování domu, ovšem zájem o ně je i u starších rodinných domů, kde jsou stavěny dodatečně. Zimní zahrady lze stavět z různých materiálů. Osvědčeným, dobře vypadajícím a požadavky na teplenou izolaci splňujícím materiálem je dřevo. Firma Tronet se zabývá výrobou dřevěných zimních zahrad různých rozměrů i tvarů dle konkrétních potřeb a přání klientů.

Zimní zahrada, TRONET, spol.s r.o.

Výhody zimních zahrad

Proč jsou zimní zahrady v dnešní době tak oblíbené? Jsou variabilní, umožňují přístup světla po celý rok a dokáží vytvořit sepětí vnitřního prostoru s vnějškem. Zimní zahrady zajišťují skvělé tepelněizolační vlastnosti, v mnoha případech nepotřebují vlastní vytápění. Skrze velké skleněné plochy proniká dovnitř zimní zahrady dostatek světla i tepla.

Zimní zahrada rozšiřuje obývací prostory, často slouží jako prostor k relaxaci a oddechu. Lze ji však využívat také jako chodbu či skleník. Možnosti využití jsou tak téměř neomezené. Dřevěné zimní zahrady Tronet jsou k dispozici v různých rozměrech, je tak možné postavit jak malou zimní zahradu s parametry průchozí chodby, tak velkou, která bude plnohodnotně suplovat obývací pokoj a prostor k odpočinku.

Zimní zahrada se stane nejoblíbenějším prostorem vašeho bydlení


Konstrukce zimní zahrady

Obvodový plášť dřevěných zimních zahrad Tronet je tvořen soustavou eurooken a stěn z profilu IV 78, pro zastřešení jsou použity lepené vazníky. Jsou certifikované a pyšní se vysokou nosností i při malém průřezu. Střešní krytina zimní zahrady bývá nejčastěji z protislunečního izolačního dvojskla.

Základním materiálem dřevěných zimních zahrad je třívrstvý nebo čtyřvrstvý lepený hranol. Pro střešní vazníky se používají hranoly vícevrstvé. Dřevo je vysušeno na 12 % tak, aby odolávalo náročným klimatickým podmínkám bez změn vlastností a rozměrů materiálu.

Zimní zahrady Tronet vynikají variabilností i skvělými tepelněizolačními vlastnostmi


Zimní zahrady v dřevohliníkovém provedení

Kromě klasických dřevěných zimních zahrad nabízí společnost Tronet také zimní zahrady v dřevohliníkovém provedení. U nich je obvodový plášť společně se střešními vazníky tvořen z vnitřní strany vícevrstvými lepenými hranoly, ze strany vnější pak hliníkovými profily, které jsou současně nosiči skel.

Toto provedení zimních zahrad je dražší, vyniká však tepelněizolačními vlastnostmi a vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. Hliník navíc zaručuje dlouhou životnost a snadnou údržbu. Vybrat si můžete stejně jako u celodřevěných zimních zahrad materiál lepeného hranolu i způsob prosklení, odlišnosti jsou jen v použití hliníku z venkovní strany stavby.


Zasklení zimní zahrady

Velkou plochu zimních zahrad tvoří sklo. Proto je velmi důležité zvolit takové sklo, které bude vynikat svými izolačními vlastnostmi a zabrání zbytečnému úniku tepla. Tronet používá kvalitní dvojskla s vynikajícími tepelnými vlastnostmi, při vyšších požadavcích na tepelnou izolaci lze použít také izolační trojskla. Zimní zahrady lze kombinovat také s ornamentními skly a v případě zájmu lze zimní zahradu zasklít i speciálními protislunečními skly nebo skly protihlukovými.


Zimní zahrada jako komplexní stavba

Zimní zahrady se skládají z celé řady dílčích částí. Nejsou to jen eurookna a sklo, ale také těsnění, kliky, okapnice, kování, příslušenství (síťky proti hmyzu ad.) či klempířské práce (svody, žlaby, parapety). Firma Tronet zajistí vše potřebné a nabídne zákazníkovi zimní zahradu dle jeho představ. Na základě domluvy lze postavit zimní zahradu různých velikostí i tvarů. Ukázky konkrétních realizací naleznete na internetových stránkách výrobce.Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.tronet.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Interiérové dveře a okna s nádechem stáří díky technice strukturování dřeva

Interiérové dveře a okna s nádechem stáří díky technice strukturování dřeva

Zájem veřejnosti o staré věci je zřejmý ve všech oblastech a dveře a okna nejsou výjimkou. Díky velké poptávce po produktech se starým vzhledem nabízí společnost Tronet interiérová okna a dveře, které získají patinu pomocí metody drásání (strukturování) dřeva. Ve výsledku pak okna i dveře vypadají, jako by byly staré desítky let. Z hlediska parametrů se však nic nemění. Jako všechny produkty od výrobce Tronet vynikají svým kvalitním provedením a vysokou izolační schopností.

Vydáno 16.10.2016
Dřevěná okna Tronet – výsledek píle a cílevědomé práce

Dřevěná okna Tronet – výsledek píle a cílevědomé práce

Firma Tronet se výrobou oken zabývá bezmála 25 let. Jak sama uvádí, v začátcích firmy disponovala znalostmi práce se dřevem, co však chybělo, byly znalosti a zkušenosti z oblasti marketingu. Tronet je jasným příkladem, že píle, sebevědomí, znalost materiálu a řemesla stačí k vybudování velké úspěšné firmy s působností po celé republice i mimo ni. Dnes se s dřevěnými okny Tronet setkáte v prodejních sítích, když se ale rozhlédnete kolem sebe, zjistíte, že spousta hotelů, administrativních budov či rodinných domů používá právě dřevěná okna tuzemského výrobce Tronet.

Vydáno 29.11.2015
Výroba špaletových oken, vnitřních dveří, okenic a pergol na zahradu

Výroba špaletových oken, vnitřních dveří, okenic a pergol na zahradu

Firma Tronet pochází z Vysočiny. Zaměřují se na oblast Třebíče, Jihlavy, Mor. Budějovic, Znojma a dále na města Jemnice, Dačice, Slavonice a Jindřichův Hradec. Dřevěná eurookna značky Tronet, splňují ty nejvyšší nároky běžných uživatelů. Rozhodně dodržují to, co si předsevzali. Vyrábí kvalitní a poctivé výrobky ze dřeva, které jsou určené jak českým tak i zahraničním lidem.

Vydáno 26.09.2017
Vchodové i interiérové dřevěné dveře české výroby

Vchodové i interiérové dřevěné dveře české výroby

Dveře patří k nejdůležitějším a současně také nejpoužívanějším součástem každého domu. Dveře dokáží oddělovat jednotlivé prostory a vytvořit tak soukromí a pocit bezpečí. Jednoduchost otevírání, vzhled, zvuková izolace, tichý chod. To vše jsou důležité parametry, podle kterých lze určit jejich kvalitu. Dřevěné dveře Tronet splňují vše zmíněné a jsou skvělou volbou pro každého, kdo si uvědomuje důležitost vchodových i interiérových dveří.

Vydáno 06.12.2015Vydáno 13.12.2015
137 Zhlédnutí
Topováno 26.01.2017

Dřevěná eurookna

Dřevěná eurookna

Dřevěná eurookna TRONET na míru, okna podle požadavků zákazníka

Špaletová okna

Špaletová okna

Špaletová okna – řešení pro historické domy, starší obytné budovy, roubenky a stylové chalupy

Interiérové a vchodové dveře

Interiérové a vchodové dveře

Dřevěné interiérové a vchodové dveře TRONET v různém provedení