ebm - papst CZ s.r.o.Malé řešení pro velký problém: Tlumič hluku pro malé radiální ventilátory

Již více než rok pomáhá mřížka FlowGrid od společnosti ebm-papst zajišťovat, aby vysoký výkon nedoprovázela zvýšená hlučnost. Mřížka na sací straně ventilátoru je účinným opatřením společnosti ebm-papst na ochranu proti hlučnosti v různých oblastech větrání a klimatizace. Doposud byla mřížka používána u větších axiálních a radiálních ventilátorů až do průměru 990 mm. Společnost ebm-papst nedávno začala nabízet tlumič hluku i pro menší radiální ventilátory, s průměrem od 190 mm do 250 mm.

Mřížka FlowGrid

Mřížka FlowGrid dokáží snížit hluk

Hlavním problémem je hluk a další zvuky, vznikající narušením vstupního proudu do ventilátoru. Stává se to například v důsledku úzkého montážního prostoru. To vede ke vzniku vzduchových vírů, známých jako vírové provazové formace, které vytvářejí hluk (originál: This leads to air vortexes, also known as vortex string formations that create noise). Mřížka FlowGrid tyto turbulence naruší ještě předtím, než dosáhnout k lopatkám oběžného kola a rozdělí je na menší části. Mřížka na sací straně snižuje emise hluku a minimalizuje jednotlivé rušivé frekvence. Následně jsou tyto úzko pásmové tonální zvuky, často označované jako hluk vrtule či hluk procházení lopatek, výrazně sníženy.
U radiálního ventilátoru o velikosti 190 mm, který byl osazen ve ventilační jednotce, se úroveň akustického výkonu na sací straně snížila o více než 2 dB(A) a hluk procházení lopatek se snížil o 15 dB – a to jen použitím mřížky na vstupu vzduchu! Pomocí těchto mřížek můžete omezit použití nákladných, pasivních opatření na snižování hluku, nebo se jim dokonce i zcela vyhnout.

Mřížka FlowGrid = nízká hlučnost


Mřížka FlowGrid – optimální vedení vzduchu i ochrana proti dotyku

Na rozdíl od větších mřížek FlowGrid, jsou mřížky s menšími rozměry (190 mm –250 mm) centrálně uzamčené. Kombinují tedy optimální vedení vzduchu s ochranou proti dotyku podle normy DIN EN ISO 13857 („Bezpečnost strojních zařízení – Bezpečné vzdálenosti, k zamezení dosahu k nebezpečným místům horními a dolními končetinami“). Tím odpadá potřeba další ochranné mřížky, která by mohla negativně ovlivňovat tok nasávaného vzduchu.


Využití mřížek FlowGrid ve vzduchotechnice a klimatizaci

Mřížka je vyrobena z pevného materiálu a v kvalitě materiálu 5VA podle třídy hořlavosti UL94. Mřížky FlowGrid pro radiální ventilátory ve velikostech 190 mm až 250 mm se používají v řadě vzduchotechnických a klimatizačních aplikací, např. bytové klimatizace, centrální klimatizační jednotky, čističky vzduchu a systémy s rekuperací tepla. Dále se používají pro chlazení rozvaděčů a invertorů. Zákazníci mohou využít výhod snižování hluku v nízkofrekvenčním rozsahu. Nové mřížky o rozměrech 250 mm budou k dispozici od poloviny roku 2015.Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.ebmpapst.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Nová sezóna Formule 1 nabírá na síle

Nová sezóna Formule 1 nabírá na síle

Úspěšné oficiální partnerství týmu MERCEDES AMG PETRONAS a společnosti ebm-papst vstupuje do druhého kola.

Vydáno 29.11.2015
Jak ušetřit až 70 procent nákladů - Firma si vybrala ventilátory emb-paps.

Jak ušetřit až 70 procent nákladů - Firma si vybrala ventilátory emb-paps.

Farmář Soren Pedersen z Dánska nahradil standardní ventilátory na své farmě EC ventilátory od firmy ebm-papst, co mu v konečném důsledku ušetřilo 11.500 EUR ročně. Tato investice se mu vrátila do dvou let, protože nové zařízení dokáže nejen šetřit náklady, ale zajistí i lepší ventilaci a nižší hlučnost.

Vydáno 01.10.2012Vydáno 13.12.2015
153 Zhlédnutí
Topováno 11.09.2018