JH KOVO – kovovýroba v srdci Valašska

V bezprostřední blízkosti Vsetína sídlí firma JH KOVO s.r.o., která sdružuje řadu šikovných strojařů v samotném srdci Valašska. Firma vznikla v roce 2003 a od samotného počátku se zabývá kusovou i sériovou výrobou strojních dílů, celků i jednotlivých komponentů. Využívá přitom nejrůznější strojírenské postupy a zaměřuje se na maximální přesnost práce.

Kovovýroba, obrábění, frézování, Vsetín

CNC frézování a soustružení

Firma disponuje celou řadou CNC fréz a soustruhů, díky čemuž může volit ideální zařízení podle typu konkrétního dílů. Některé přístroje se hodí pro CNC frézování malých dílů, jiné naopak dílů velkých. CNC frézování i soustružení patří k základním činnostem firmy JH KOVO s.r.o., jde o nepostradatelný technologický proces, vedoucí ke kusové i malosériové výrobě dílů.

Při výrobě dílů i celků využívá firma JH KOVO celou řadu technologických postupů


Elektroerozivní obrábění

Kromě moderních CNC přístrojů využívá firma také metody elektroerozivního obrábění. Tato technologie se ve strojírenství jednoduše nazývá WEDM a umožňuje kontinuální obrábění ve čtyřech osách současně, a to pomocí odvíjejícího se drátu, který si prořezává cestu materiálem v přesně naprogramované dráze. Stejně jako CNC obrábění je i elektroerozivní obrábění velmi přesné a hodí se pro konkrétní strojírenské aplikace.


Vyvrtávání

Hovoříme-li v souvislosti s firmou JH KOVO s.r.o. o vyvrtávání, máme na mysli pořádné průmyslové vyvrtávání za pomocí NC souřadnicové vrtačky, případně vrtačky sloupové, stolní a radiální. Díky modernímu technologickému vybavení bude vyvrtávání velmi přesné a rychlé.


Svařování i tepelné zpracování kovu

Často se výroba strojírenských dílů i celků neobejde bez kvalitně provedených svárů. Profesionální svářeči provádí kvalitní svařování nejrůznějších materiálů s využitím různých postupů a metod svařování podle konkrétních potřeb.

Kooperačně firma provádí také tepelné zpracování kovu, tj. dosažení požadovaných mechanických a technologických vlastností vlivem řízeného měnění teploty. Změna teploty – ohřívání i ochlazování – vede k výraznému zlepšení některých vlastností. To však rozhodně nejsou všechny činnosti, kterými se společnost JH KOVO zabývá. Zmiňme ještě alespoň nabídku montážních prací, broušení či v kooperaci s partnery nabízenou povrchovou úpravu materiálu.

JH KOVO – odborníci na CNC obrábění, vyvrtávání, svařování i elektroerozivní obrábění


JH KOVO s.r.o., Vsetín - centrum strojírenství

Výše jsme představili základní strojírenské postupy, které firma JH KOVO ve svých dílnách využívá. Chtěli jsme demonstrovat, že díky moderním přístrojům, obsluhovaných zkušeným odborným personálem, je výsledná kvalita sériově i kusově vyráběných dílů i celků na velmi vysoké úrovni. To je také jedním z důvodů, proč je právě Vsetín místem, kde strojírenství vzrůstá velkou rychlostí a má světlou budoucnost.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://jhkovo.cz

Vydáno 27.12.2015
111 Zhlédnutí
Topováno 18.03.2016
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA JH KOVO s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
JH KOVO s.r.o.
jhkovo.cz
Adresa

Adresa

Rokytnice 500
Vsetín - Rokytnice 755 01

jhkovo@seznam.cz
+420 605 880 651


Najdete nás také zde:

ARES
captcha