ManpowerGroup, spol. s r.o. Personální agentura Praha

Agenturní zaměstnávání Praha - agentura s více než šedesátiletým působením v oboru

ManpowerGroup, spol. s r.o.
Personální agentura Praha
Zveřejnění výsledků průzkumu „Manpower Index trhu práce“ pro 1. kvartál roku 2016

Společnost ManpowerGroup patří mezi světové lídry v oboru personalistiky. Disponuje největší světovou sítí v oblasti lidských zdrojů s takřka 4 400 pobočkami ve více než 80 zemích po celém světě. Každé čtvrtletí přináší výsledky průzkumu „Manpower Index trhu práce“, který sleduje záměry zaměstnavatelů zvyšovat nebo snižovat počty zaměstnanců. Podle nejnovějších výsledků má v plánu až 29 % velkých firem na začátku roku 2016 nabírat nové zaměstnance.

ManpowerGroup, spol. s r.o., Personální agentura, Praha

Průzkum „Manpower Index trhu práce“

Průzkum probíhá ve 42 zemích světa a Česká republika je jednou z nich. Provádí se každý čtvrtrok a mapuje plány zaměstnavatelů zvýšit či snížit počet zaměstnanců. Pro vyhodnocení posledního průzkumu bylo osloveno 750 zaměstnavatelů. Zmíněný průzkum personální agentury probíhá přes 50 let, lze tak záměry a tendence sledovat z dlouhodobého hlediska. Nejnovější výsledky pro 1. čtvrtletí 2016 byly zveřejněny 8. prosince v Praze.

Vyhledávání zaměstnanců pro všechny druhy pracovních pozic


Velké firmy budou zaměstnance nabírat

Průzkum „Manpower Index trhu práce“ přináší podrobné informace o náborových plánech, přehledně rozděluje statistiky podle velikosti firem, podle odvětví a přináší také regionální srovnání. Díky tomu lze z výsledků vyčíst, že 29 % velkých společností (nad 250 pracovníků) má v plánu přijímat nově zaměstnance.

To znamená, že zaměstnavatelé vydávají nadprůměrné náborové plány, a to i přesto, že jde o nejslabší náborové období v roce. Obecně se totiž hovoří o stagnujících náborových plánech – celkově předpokládá 7 % zaměstnavatelů zvýšení zaměstnanců, 7 % jejich snížení a 85 % nepředpokládá žádné změny. Čistý index tak získal hodnotu 0 %.


Zájem o klienty z oblastí strojírenství, elektrotechniky a logistiky

Nezaměstnanost v České republice neustále klesá, dokonce je v současnosti druhá nejnižší v celé Evropě. Z výsledků výzkumu je zřejmé, že v prvním čtvrtletí roku 2016 bude velký zájem o zaměstnance z oblastí strojírenství, elektrotechniky a logistiky. Naopak pochopitelně nepřeje zimní sezóna zaměstnancům v oblastech zemědělství, těžařství a hotelnictví.

Personální agentura Manpower najde práci a obsadí potřebné pozice ideálními zaměstnanci


Navázání kontaktu mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem

Z výzkumu je zřejmé, že personální agentura Manpower má podrobné informace o jednotlivých skupinách zaměstnanců i zaměstnavatelů. S mnohými přímo spolupracuje a podílí se na vytváření ideálních vazeb mezi zaměstnanci a zaměstnavateli. Centrálu personální agentury Manpower hledejte v Praze, pobočky se však nachází ve všech krajích České republiky.

Ať už patří mezi zaměstnavatele, kteří hledají zkušené kvalifikované pracovníky z nejrůznějších oblastí, nebo naopak sami hledáte vhodné zaměstnání a možnost využití svých znalostí a zkušeností, obraťte se na tuto personální agenturu. Ačkoliv to tak nevypadá, výzkum „Manpower Index trhu práce“ pro 1. kvartál 2016 jasně ukázal, že i začátek roku bude vhodným obdobím k navázání nových kontaktů mezi zaměstnanci a zaměstnavateli.Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.manpower.cz/manpower/cs/manpower-index-trhu-prace-q22016/

FIREMNÍ ČLÁNKY


Agenturní zaměstnávání, světová jednička ve specializovaném recruitmentu a HR consultingu

Agenturní zaměstnávání, světová jednička ve specializovaném recruitmentu a HR consultingu

Společnost ManpowerGroup, spol. s r.o. představuje nové portfolio hledání zaměstnání a také hledání zaměstnanců. Tato společnost funguje obousměrně, takže je zde možnost z pohledu jedné strany hledat zaměstnání a z pohledu druhé hledat vhodné a přijatelné zaměstnance.

Vydáno 03.11.2017
Zaměstnance podle vašich představ vám pomůže najít personální agentura ManpowerGroup

Zaměstnance podle vašich představ vám pomůže najít personální agentura ManpowerGroup

Najít vhodného zaměstnance na požadovaný post může být dost obtížné. Pomoci vám ale může personální agentura ManpowerGroup, která je světovým lídrem ve své oblasti. Zajišťujeme veškeré personální služby a najdeme vhodné řešení přesně pro vás a vaše nabídky práce.

Vydáno 08.12.2016Vydáno 08.01.2016
85 Zhlédnutí
Topováno 09.06.2017

Nábor zaměstnanců

Nábor zaměstnanců

Vyhledávání zaměstnanců pro firmy i na zkoušku, agenturní zaměstnání

Nabídky práce

Nabídky práce

Nabídka volných míst a personální poradenství pro uchazeče o práci

HR Consulting

HR Consulting

HR Consulting, on-site řešení pro firmy, outsourcing, assesment centrum