Výroba polystyrenu s tradicí

Neexistuje snad jediná domácnost či firma, která by pěnový polystyren či polystyren EPS nevyužívala. Společnost Sepas vyrábí už více než 20 let kvalitní pěnový polystyren a zpracovává jej do bloků či tvarovek a výlisků. Počátky tradice výroby a zpracování pěnového polystyrenu na Valašsku však sahají až do roku 1967.

Polystyrenové výlisky, SEPAS a.s.

Přední výrobce pěnového polystyrenu už od počátku

Už od počátku byla společnost Sepas tou, která výrobu polystyrenu neustále technologicky zdokonalovala. Už v roce 1990 převzala firma ekologický program od Městského podniku služeb ve Valašském Meziříčí a započala svou dlouhou praxi výroby pěnového polystyrenu a polystyrenu EPS.

Společnost SEPAS a.s.


Pěnový polystyren a polystyren EPS nejen vyrábí, ale i recyklují

Nyní už společnost rozšířila portfolio svých služeb také o sběr, recyklaci a následné zpracování recyklovaného pěnového polystyrenu. Díky speciálním technologiím mohou nyní její zkušení a kvalifikovaní pracovníci vyrábět z polystyrenového odpadu nový izolační materiál, čímž jsou nejen šetrní vůči životnímu prostředí, ale také svým klientům šetří peníze. Z recyklovaného polystyrenu vyrábí polystyren nejen ve formě drtí různé zrnitosti, ale i ve formě bloků.

Sepas tedy zajišťuje výrobu polystyrenu v blocích, jeho formátování a také lisování na lisech AMD a Erlenbach. Provádí taktéž 2D konturové řezání vhodné pro velké i menší zakázky a vyrábí polystyren EPS ve tvarovkách a výliscích.


Jak výroba polystyrenu EPS a pěnového polystyrenu začíná?

Vstupní surovinou pro výrobu pěnového polystyrenu EPS je většinou ropa. Z ní se syntetizuje pěnový polystyren. Pěnový polystyren EPS ve formě perel putuje do předpěňovacích zařízení, kde se vlivem tepla perly zvětší 20 až 50x, uvnitř nich vznikne buněčná struktura a tím polystyren získá svou charakteristickou lehkost.

Výroba pěnového polystyrenu EPS


Lehký, a přesto velmi pevný

Předpěněné perly se poté formují do bloků. Ve speciálním stroji se vzájemně svaří a vytvoří kompaktní blok pěnového polystyrenu, který je dostatečně pevný a odolný tlaku, který může vzniknout například při přepravě zboží, jakým jsou například televizory. Tyto bloky pěnového polystyrenu se pak po zchlazení řežou odporovým drátem na přesné formáty, které už mohou putovat rovnou k zákazníkům.


Polystyreny nejrůznějších tvarů

Velmi speciální službou, kterou společnost Sepas nabízí, je vyřezávání libovolných 2D tvarů z bloků pěnového polystyrenu. Pomocí konturovací řezačky jsou schopní na míru vyřezat takřka jakékoliv tvary – rovné i oblé. Řez je totiž řízen počítačem podle výkresové dokumentace.


Nejen bloky polystyrenu EPS, ale také tvarovky a výlisky

Z předpěněného polystyrenu vyrábí společnost Sepas kromě bloků polystyrenu EPS také EPS polystyrenové tvarovky. Ty se zpracovávají pomocí hydraulicko-pneumatických a elektro-pneumatických lisů pro vypěňování tvarovek ve formách. Tvarovky polystyrenu EPS se pak dále mohou lisovat a pomocí tvarových forem se z nich vyrábí obaly, fixace i dekorativní výlisky.


Polystyren pro nejrůznější využití

Kvalitní pěnový polystyren a polystyren EPS využijete nejen pro zateplení budov a balení křehkého zboží, ale například i jako dekoraci či pro fixaci zboží při převážení. Pro kvalitní polystyren se najde využití vždy a všude.
Dejte přednost tradici a dlouholetým zkušenostem. Díky nim a také díky vlastnímu kompletnímu vybavení i zručným pracovníkům budou vaše velké i malé zakázky vždy včas připraveny. Ačkoliv se společnost Sepas specializuje na pěnový polystyren a polystyren EPS, najdete v její nabídce také spolehlivé izolační systémy, střešní izolace, armovací pletiva a podlahové a stěnové vytápění.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.sepas.cz

Vydáno 08.02.2016
871 Zhlédnutí
Topováno 05.06.2017
FIREMNÍ ČLÁNKY

Nejlepší výrobci pěnového polystyrénu

Nejlepší výrobci pěnového polystyrénu
Firma Sepas a.s. sídlí v Zašové, což je kousek od Valašského Meziříčí. Nacházíme se tedy ve Zlínském kraji, kde je nejzkušenější a nejlepší výroba pěnového polystyrénu. Pokud hledáte odborníky a špičku v oboru výroby pěnového polystyrénu, pak zvolte jedině společnost Sepas.

Výroba polystyrenu SEPAS - pěnový polystyren, polystyrenová drť i další výrobky

Výroba polystyrenu SEPAS - pěnový polystyren, polystyrenová drť i další výrobky
Polystyren je lehký a snadno tvarovatelný materiál, který nabízí využití napříč obory. Aby však byl polystyren skutečně kvalitní, je třeba věnovat velkou pozornost jeho výrobě. Přesně to je specialita společnosti SEPAS. Výroba polystyrenu je naším oborem již od roku 1967. U nás tak seženete pěnový ...
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA SEPAS a.s. Výroba pěnového polystyrenu
WEBOVÁ STRÁNKA
SEPAS a.s.
www.sepas.cz
Adresa

Adresa

Zašová 621
Zašová 756 51

pustka@sepas.cz
+420 602 722 588


Najdete nás také zde:

ARES
captcha