Boršice, Buchlovice, Polešovice: Slovácké vinařství jako na dlani

Dvůr pod Starýma horama Boršice je plně multifunkční budova nacházející se na samém kraji malebné slovácké obce Boršice směrem na Nedakonice. Díky její multifunkčnosti zde najdete ubytování, výbornou kuchyni, možnost wellness i sauny, ale také degustace místních vín ve stylové rotundě. Nachází se zde také vinařské muzeum a stejnojmenné Vinařství Dvůr pod Starýma horama, jehož sklepy vřele doporučujeme k návštěvě.

Penzion DVŮR POD STARÝMA HORAMA

Vinařství a vinné sklepy – rodinná tradice již po 160 let

Vinařství Dvůr pod Starýma horama jako právní subjekt vzniklo relativně nedávno (v roce 2014), nicméně historie vinařství rodiny Gottwaldů z Boršic – zakládajících členů současného vinařství - sahá až 160 let do historie. Teprve loni se však rodina rozhodla založit společnost nazvanou Vinařství Dvůr pod Starýma horama a jimi produkovaná vína je tak možné nabízet i v nově zbudovaném penzionu.


25 tisíc lahví a 6 hektarů vinic. To je hospodářství Vinařství Dvůr pod Starýma horama

Vinařství Dvůr pod Starýma horama Boršice si klade za cíl vyrábět kvalitní vína dle koloritu Slovácké vinařské podoblasti. Roční produkce vinařství činí cca 25 tisíc lahví a prodej vín je realizován převážně přímo na místě prostřednictvím zdejšího penzionu a v okolí. Vinařství v současné době obhospodařuje 6 hektarů vlastních i pronajatých vinic.

Vinařská obec Boršice a okolní obce jsou ve vinařském světě neprávem trochu opomíjené. I z tohoto důvodu se rozhodli vinaři z Boršic, Buchlovic a Polešovic založit vlastní vinařský spolek. Dvůr pod Starýma horama propůjčil sídlo a rovněž veškeré spolkové akce se konají v jeho prostorách. Nejedná se tedy pouze o penzion a vinařství, ale skutečně o multifunkční objekt.


Vinařský spolek BBP – o co nám jde, aneb tradiční vinařství především

Již zmíněný vinařský spolek BBP je tedy sdružením vinařů ze třech vinařských obcí na Slovácku – Boršic, Buchlovic a Polešovic. Hlavní myšlenkou spolku je podporovat kolorit vinařství a vinohradnictví, stejně jako vinařské tradice v rámci těchto třech krásných vinařských obcí, ke kterým vinařství historicky neodmyslitelně patří.

Kromě neustálého rozšiřování služeb spojených s vinařstvím se jich snaží dosáhnout také prostřednictvím kulturní činnosti, vzděláváním vinařů a výchovy nových generací nadšených do výroby vína, stejně jako degustátorů. Přátelská setkávání vinařů ze spolku BBP jsou také skvělým způsobem, jak si vinaři mohou vyměňovat své zkušenosti, což se následně odráží ve zkvalitňování nejen výsledného produktu – vína.

Vinařský spolek BBP – vinaři z Boršic, Buchlovic a Polešovic


Vinařství je řemeslo, které si zaslouží dodržování tradic

Svým způsobem se tak jedná o podobné sdružení vinařů, jako fungují například na Pálavě (Vinitores Palaviensis z Pavlova a další), avšak v oblasti Boršic, Buchlovic a Polešovic jde o projekt ojedinělý. Členy našeho vinařského spolku jsou Libor Vranka, Josef Cukr a Petr Gottwald (Boršice), Jiří Černý a František Hrňa (Buchlovice) a Jan Batůšek, Lukáš Přikryl, Zbyněk Vaďura a Michal Zaplétal (Polešovice).


Dvůr pod Starýma horama – penzion, kde kvete vinařská turistika

Rádi byste vyrazili na Slovácko za vínem a taky se o něm ledasco dozvěděli, ale nevíte, kde se ubytovat? Právě na okraji vinařské obce Boršice, spadající do Slovácké vinařské podoblasti, se nachází nově postavený penzion Dvůr pod Starýma horama, který vám nabídne nejenom degustace vín, sommelierské kurzy a další vinařské zážitky, ale samozřejmě také příjemné ubytování včetně wellness.

Penzion Dvůr pod Starýma horama


Ubytování pro výlety za vínem

Složit hlavu můžete v některém z 8 pokojů penzionu s celkovou ubytovací kapacitou 23 lůžek, z nichž je každý pokoj pojmenován po jedné z odrůd révy vinné. Jde tak o ideální místo nejen pro rodinnou dovolenou, romantický výlet ve dvou, pobyty spojené s poznáváním vína a slovácké krajiny, ale také pro nejrůznější firemní akce a konference.


Slovácko. Vinný sklep. Znáte lepší místo pro dovolenou?

Sklepní prostory penzionu nabízí stylové posezení i malé muzeum výroby vína. Nejednoho návštěvníka nadchne krásný kulatý dubový stůl, hudbychtivé pak zase zvučná akustika, kterou vinný sklep nabízí.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.dvurpodstarymahorama.cz

Vydáno 03.02.2016
552 Zhlédnutí
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA VINAŘSTVÍ-DVŮR POD STARÝMA HORAMA s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
VINAŘSTVÍ-DVŮR POD STARÝMA HORAMA s.r.o.
www.dvurpodstarymahorama.cz
Adresa

Adresa

Osvobození 746
Boršice 687 09

info@dvurpodstarymahorama.cz
+420 730 898 275


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha