KONEL s.r.o.Průmyslové sušárny nejen potravin usnadní výrobní proces se zárukou zachování kvality

Stacionární teplovzdušné sušárny ovoce, těstovin a jiných produktů od firmy KONEL s.r.o. jsou zárukou zachování prvotřídní kvality potravin či sušených materiálů. Navíc díky nim optimalizujete celý výrobní proces, a tím ušetříte nemalé peníze.

Sušárna na ovoce a těstoviny

Teplovzdušné sušárny se uplatní v mnoha odvětvích průmyslu

Sušárny patří mezi nezbytné vybavení v mnoha provozech, ať už jde o zpracování ovoce a zeleniny, výrobu těstovin, sušení bylinek, čajů, hub a dalších potravin, ale také dřeva, pilin, cihel, keramiky, léčiv, zvířecího krmiva atd. Oblastí využití je skutečně nepřeberné množství, a stejně tak programů sušáren KONEL, které se i při stejném vybavení postarají o dokonalé usušení jakéhokoli produktu.


Jak fungují sušárny KONEL?

Produkty určené k sušení se jednoduše rozprostřou na síta či speciální nosiče, na kterých probíhá sušení cirkulujícím teplým vzduchem, který lze jednoduše regulovat. Speciální snímače sušárny se starají o zachování požadované teploty, vlhkosti vzduchu, případně i sledování koncentrace etanolu. Díky této technologii je zajištěno optimální sušení zcela automaticky a produkty jsou chráněny před případným přesušením, nadměrnou vlhkostí vzduchu a dalšími problémy, které se běžně při sušení ovoce, zeleniny, těstovin apod. vyskytují.

Sušárny - popis a technické parametry


Ideální sušárny ovoce a zeleniny

Sušení ovoce a zeleniny klade na sušárny větší nároky, než jiné produkty. Každý druh, a dokonce i tvar, totiž vyžaduje jiné podmínky sušení, tedy jinou optimální teplotu, vlhkost a dobu sušení. Sušárny ovoce a zeleniny KONEL disponují pro tyto případy programovatelným automatem a frekvenčním měničem. Tento způsob řízení celého procesu zajišťuje dokonalý výsledek sušení, ať už jde o jakýkoli druh i tvar ovoce či zeleniny.

Popis přípravy a sušení jablek


Těstoviny jako pravé italské

Aby různé druhy, tvary a velikosti těstovin splňovaly přísná kritéria, je třeba kromě všech jednotlivých výrobních procesů věnovat zvláštní péči i jejich sušení. I s tímto nelehkým úkolem pomohou speciální sušárny KONEL, na které se každý výrobce těstovin může plně spolehnout.

Máte zájem o optimalizaci provozu nebo bližší informace o nabídce sušáren ovoce, zeleniny, těstovin a dalších produktů? Navštivte webové stránky www.susarny-konel.cz nebo kontaktujte přímo pracovníky společnosti KONEL, kteří svým klientům poskytují kvalitní produkty a služby již přes 20 let.Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.susarny-konel.cz


Vydáno 01.02.2016
891 Zhlédnutí
Topováno 20.12.2016