Volvo Trucks se připravuje na další ročník soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016.

Společnost Volvo Trucks se připravuje na další ročník tradiční a oblíbené soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016. Letošním rokem startujeme již 5. ročník této soutěže, jejímž cílem je dokázat, že ekonomický a správný způsob řízení může přinést významné úspory v oblasti dopravy i životního prostředí, a že řidič je důležitá a nedílná součást v oblasti úspor paliva. Věříme, že i letošní klání bude stejně hojně navštěvované jako to minulé, kdy jsme odbavili téměř 300 soutěžících.

Volvo Group Czech Republic

Harmonogram soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016

Základní část soutěže začne již 15. března 2016 na níže uvedených Truck Centrech s plně naloženými soupravami a na předem dané trase. Tradičně zde budeme sledovat spotřebu paliva a čas:

15.-19.3. Volvo Group Truck Center Loděnice
15.-19.3. Volvo Group Truck Center Popůvky u Brna
15.-19.3. Volvo Group Truck Center Hradec Králové
22.-26.3. Volvo Group Truck Center Turnov
22.-26.3. Volvo Group Truck Center Olomouc
29.3. – 2.4. Volvo Group Truck Center Plzeň
29.3. – 2.4. Volvo Group Truck Center České Budějovice
29.3. – 2.4. Volvo Group Truck Center Otrokovice


Technika řízení řidiče

Novinkou v letošním ročníku však bude nový prvek sledování. O který bychom chtěli celou soutěž obohatit, a tím bude technika řízení řidiče. Soutěžící se budou moci přihlásit do soutěže i se svým vlastním vozidlem (pokud splní dané podmínky) a pokusit se postoupit do soutěže i touto „netradiční“ formou. Soutěžící se nesmí účastnit obou základních částí na vlastních vozidlech a na Volvo Truck vozidlech!! Pokud se tak stane, budou soutěžící ze soutěže vyřazeni.

Do semifinálových kol postoupí 10 borců z Čech, 9 z Moravy a 12 ze soutěžících, kteří pojedou na vlastních vozidlech. Semifinále proběhnou na těchto Truck Centrech:

14.-15.5. Volvo Group Truck Center Popůvky (zde budou jak postupující z Moravy, tak postupující, kteří jeli na vlastních vozidlech.
21.5. Volvo Group Truck Center Hradec Králové (postupující z Čech)


Finále české části proběhne v Plzni dne 18.6.2016

Na kvalifikačních kolech i ve finále společnost Volvo Group Czech Republic, s.r.o. spolupracovala se společnostmi Kogel, Michelin a Shell Lubricants.

Finalista české části soutěže se poté utká s dalšími šampiony z regionu střední a východní Evropy v Maďarsku dne 17.-19. 8. 2016 na Hungaro Ringu. Nejlepší tři řidiči a jimi reprezentované firmy mohou v regionálním finále získat vskutku hodnotné ceny např. zbrusu nový osobní automobil Volvo V40, v němž letošní regionální šampion Drivers' Fuel Challenge nakonec odjede!

Letošní ročník Drivers' Fuel Challenge pořádá společnost Volvo Trucks i na globální úrovni, a tak trojice regionálních finalistů ze střední a východní Evropy bude přizvána k účasti ve světovém finále pořádaném 8. září 2016 ve švédském Gothenburgu, kde dostane příležitost dosáhnout ještě většího úspěchu - stát se celosvětovým vítězem této soutěže!


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.volvotrucks.cz

Vydáno 05.02.2016
134 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Nová verze systému I-See od Volvo Trucks ušetří ještě více paliva!

Nová verze systému I-See od Volvo Trucks ušetří ještě více paliva!
Víte o tom, že je možné s jedním pomocníkem nainstalovaným ve vašem nákladním vozidle ušetřit až 5% paliva? A že je také možné vůz „naučit přečíst terén“, aniž by v něm někdy jel a bez použití mapy? Zdá se vám to jako sci-fi? Tak to asi ještě nic nevíte o systému I-See od společnosti Volvo Trucks.

Truck Centra poskytují komplexní péči v oblasti nákladní přepravy

Truck Centra poskytují komplexní péči v oblasti nákladní přepravy
Skupina Volvo Group Trucks zahájila provoz prvních Truck Center, která spojují značky Renault Trucks a Volvo Trucks. Společná síť servisů nabízejících komplexní služby je dalším krokem k posílení pozice světoznámé značky Volvo Trucks na českém trhu.

Jean - Claude Van Damme a jeho impozantní roznožka ukazují preciznost řízení Volvo Trucks

Jean - Claude Van Damme a jeho impozantní roznožka ukazují preciznost řízení Volvo Trucks
Málokterý z uživatelů internetu, a zejména pak sociálních sítí, toto video od Volvo Trucks neviděl. V nejnovějším propagačním videu nazvaném „Impozantní roznožka“ (The Epic Split) předvádí Jean – Claude Van Damme svou proslulou roznožku přímo mezi dvěma couvajícími nákladními auty Volvo FM. ...

Volvo Trucks: kompletní řešení nákladních vozidel

Volvo Trucks: kompletní řešení nákladních vozidel
Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní řešení v oblasti nákladních vozidel pro přepravní firmy a náročné zákazníky. K službám světoznámého podniku patří nejen prodej nových i použitých nákladních vozidel, ale i servis nákladních vozidel a návěsové techniky, originální náhradní díly, školení ...

Systém Volvo Dynamic Steering ulehčí řidičům každodenní námahu

Systém Volvo Dynamic Steering ulehčí řidičům každodenní námahu
Řidiči nákladních vozidel patří mezi nejrizikovější skupiny, co se týká pracovních úrazů, bolestí zad, krku, ramen a paží. Systém Volvo Dynamic Steering jim však dává naději na kvalitní a pohodlné pracovní podmínky, neboť mnohonásobně usnadňuje námahu při řízení a postará se o bezpečnost řízení.

I-Shift DC – jedinečná převodovka pro těžká nákladní vozidla

I-Shift DC – jedinečná převodovka pro těžká nákladní vozidla
Společnost Volvo Trucks rozšiřuje svou nabídku o dvouspojkovou převodovku I-Shift DC – první převodovku s dvojitou spojkou pro těžká nákladní vozidla na trhu. Díky možnosti řazení pod zatížením nedochází k přerušení přenosu točivého momentu na kola, a vozidlo tak při přeřazování neztratí ...

Bez předvídání by moderní nákladní automobily nevznikly

Bez předvídání by moderní nákladní automobily nevznikly
Mají-li být nákladní vozidla supermoderní a mají-li splňovat požadavky dané doby, je třeba při vývoji myslet na víc, než jen na aktuální potřeby. Je třeba myslet dopředu. Bez předvídání by moderní nákladní vozidla nemohla vůbec vzniknout. Nová generace vozidel Volvo FH byla představena v roce 2012, ...

Osm měsíců stačilo pro inovaci celé řady modelů nákladních vozidel Volvo

Osm měsíců stačilo pro inovaci celé řady modelů nákladních vozidel Volvo
Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní řešení pro přepravní firmy a řidiče, kteří uvítají nadstandardní komfort za cenu obyčejného nákladního vozidla. Tento světový výrobce zažívá, i podle prezidenta společnosti Claese Nilssona, jedno z nejplodnějších a nejzajímavějších období v celé své ...

Víte, jak vzniká ultramoderní nákladní vozidlo?

Víte, jak vzniká ultramoderní nákladní vozidlo?
Seznamte se s celým průběhem výroby nákladního vozidla Volvo FH od prvotní myšlenky po hotový produkt, který usnadňuje každodenní práci řidičům a přepravním společnostem po celém světě.
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA VOLVO Group Czech Republic, s.r.o. Volvo Group Truck Center Čestlice
WEBOVÁ STRÁNKA
VOLVO Group Czech Republic, s.r.o.
www.volvotrucks.cz
Adresa

Adresa

Obchodní 109
Čestlice 251 01

info.cz@volvo.com
+420 271 021 111


Najdete nás také zde:

FacebookLinkedInTwitterARES
captcha