Pomalu rozpustná hnojiva – efektivní, šetrná a cenově dostupná

Správný, rychlý a bezproblémový růst rostlin lze zajistit použitím kvalitního hnojiva. Ne každý typ hnojiva však odpovídá svou kvalitou a vlastnostmi, proto je třeba vybírat pečlivě. Z dlouhodobého hlediska patří mezi vysoce kvalitní a stále využívanější pomalu rozpustná hnojiva, která jsou efektivní, šetrná a cenově dostupná. V současné době se řadí mezi nejúspěšnější a nejoblíbenější výrobce tohoto druhu hnojiv společnost ECOLAB ZNOJMO, spol. s r.o., která na trhu působí již od roku 1993.

Pomalu rozpustná hnojiva, ECOLAB ZNOJMO

Výroba pomalu rozpustných hnojiv

Zmiňovaná společnost ECOLAB ZNOJMO je významným producentem pomalu rozpustných hnojiv, tzv. SRF (Slow Release Fertilizer). V současnosti vyrábí ve formě granulí a tablet celkem 10 formulací, které naleznete pod obchodními názvy SILVAMIX, SILVAGEN a SILVAFORM. Jde o speciální pomalu rozpustná hnojiva, která vynikají velmi vysokým obsahem živin, které se uvolňují minimálně 2 roky.
Hlavní živinou uvedených pomalu rozpustných hnojiv je dusík. Nadto však vynikají před jinými hnojivy také tím, že obsahují málo rozpustné podvojné fosforečnany draselnohořečnaté, díky kterým uvolňují i další živiny – fosfor, draslík či hořčík.

Pomalu rozpustná hnojiva od společnosti ECOLAB ZNOJMO


Šetrnost k životnímu prostředí

Pomalu rozpustná hnojiva jsou oblíbená a vyhledávaná také z důvodu šetrnosti k životnímu prostředí. Neobsahují totiž žádné chloridy ani nežádoucí příměsi, které by mohly negativně ovlivnit okolní prostředí i samotné rostliny. Vezmeme-li v úvahu všechny vlastnosti pomalu rozpustných hnojiv, docházíme k jasnému závěru, že minimalizují negativní dopady klasických rychle rozpustných průmyslových hnojiv. Z hlediska ekologie jsou tak velkým přínosem.


Použití

Pomalu rozpustná hnojiva od společnosti ECOLAB ZNOJMO jsou vhodná pro ovocné stromy, okrasné stromy, dřeviny, keře, pokojové i venkovní rostliny, růže, vodní rostliny, ale také např. lesní jehličnaté či listnaté výsadby. Na tyto realizace se hodí právě z důvodu vysoké účinností při šetrnosti k životnímu prostředí.

Příjem živin pro rostliny všeho druhu zajistí pomalu rozpustná hnojiva


Výhody pomalu rozpustných hnojiv

Vzhledem ke své práškové či tabletové formě je použití pomalu rozpustných hnojiv velmi snadné, lze je navíc aplikovat i na těžko přístupná místa a také tam, kde jiné druhy hnojiv nelze používat. Velkým plusem je i dostupná cena. Pomalu rozpustná hnojiva se však pyšní i dalšími výhodami, uveďme si některé z nich:
• Nadprůměrná účinnost vlivem velkého množství živin (draslíku, hořčíku, vápníku, fosforu ad.)
• Efektivní výživa bez zbytečných odpadů
• Univerzální použití
• Obsah biogenních stopových prvků (zinku, železa, mědi, manganu ad.)
• Příznivý vliv na pH půdy
• Snadná aplikace i na těžko dostupná místa
• Šetrnost k životnímu prostředí

Pomalu rozpustná hnojiva, dostupná pod označením SILVAMIX, SILVAGEN a SILVAFORM, jsou k sehnání v malém i ve velkém množství. Podle požadavků klienta bude vyrobeno přesně takové hnojivo, které bude odpovídat účelům použití.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://cz.silvamix.com/

Vydáno 01.03.2016
732 Zhlédnutí
Topováno 12.04.2023
FIREMNÍ ČLÁNKY

Ekologicky i ekonomicky výhodná pomalu rozpustná hnojiva

Ekologicky i ekonomicky výhodná pomalu rozpustná hnojiva
Společnost ECOLAB Znojmo spol. s r.o. vyrábí kvalitní speciální pomalu rozpustná hnojiva (tzv. SRF hnojiva – Slow Release Fertilizer) v tabletách a granulích s vysokým obsahem živin a s řízenou dlouhodobou účinností resp. uvolňováním živin (1/2 roku - 2 roky po aplikaci).

Tablety, které se pomalu rozpouštějí a poskytují hnojení pro rostliny

Tablety, které se pomalu rozpouštějí a poskytují hnojení pro rostliny
Firma ECOLAB Znojmo, spol. s r.o. vyrábí kvalitní speciální hnojiva pro zemědělské programy. Ty mají vždy vysoké nároky na ekologii, a proto se musí vyrábět hnojivo přírodní. Po mnohaletém výzkumu víme, že dlouhodobě rozpustné je nejlepší vhodnou variantou.

Ekologicky i ekonomicky výhodná pomalu rozpustná hnojiva

Ekologicky i ekonomicky výhodná pomalu rozpustná hnojiva
Společnost ECOLAB Znojmo spol. s r.o. vyrábí kvalitní speciální pomalu rozpustná hnojiva (tzv. SRF hnojiva – Slow Release Fertilizer) v tabletách a granulích s vysokým obsahem živin a s řízenou dlouhodobou účinností resp. uvolňováním živin (od 1/2 roku do 2 let po aplikaci).
PODSTRÁNKY

Hnojiva SILVAMIX®

Hnojiva SILVAMIX®
Pomalu rozpustná hnojiva s vysokým obsahem živin k univerzálnímu použití

Aplikace hnojiva

Aplikace hnojiva
Univerzální aplikace speciálních tabletovaných a práškových pomalu rozpustných hnojiv

Výhody hnojiv SRF

Výhody hnojiv SRF
Pomalu rozpustná hnojiva šetrná k životnímu prostředí a ekonomicky výhodná
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA ECOLAB Znojmo, spol. s r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
ECOLAB Znojmo, spol. s r.o.
cz.silvamix.com
Adresa

Adresa

Václavské náměstí 1
Znojmo 669 02

info@ecolab.cz
+420 515 226 254


Najdete nás také zde:

FacebookInstagramARES
captcha