Trapézy Soukup s.r.o.
www.trapezove-plechy.comK čemu je dobrý trapézový plech?

Trapézový plech je materiálem, který má skutečně široké využití. Je vhodný jako střešní krytina, hojně se využívá také pro interiérové opláštění, běžná jsou dnes už také třeba vrata z trapézového plechu. V tomto článku vám jako český výrobce představíme trapézový plech detailněji.

Výroba trapézových plechů - Trapézy Soukup

Trapézový plech nabízí mnoho barevných variant

Ve společnosti Trapézy Soukup provádíme výrobu dvou základních typů trapézového plechu na automatických profilovacích výrobních linkách. Výhodou tohoto způsobu výroby je, že jde o poměrně rychlý proces a navíc umožňuje použít jak bohatou paletu materiálů, tak získat také mnoho barevných odstínů a povrchových úprav trapézových plechů.

Výroba trapézových plechů


Využití trapézového plechu: Střešní krytina i garáž

Trapézové plechy se hodí pro použití na průmyslových i obytných objektech. Posuďte sami, co lze z tohoto materiálu například kromě již zmíněné střešní krytiny nebo opláštění vyrobit:

- podhledy
- dělící příčky
- ploty
- kontejnery
- ztracené bednění
- garáže

Využití a přednosti trapézu


Trapézový plech, jeho výroba a povrchové úpravy

Samotná výroba trapézového plechu pak probíhá tak, že jsou za studena do požadovaného profilu tvarovány buď ocelové plechy, nebo pásy z obdobného materiálu. Hlavně u lakovaného trapézového plechu je pak předem potřeba znát jeho budoucí využití - zásadní rozdíl je mezi jeho použitím jako obklad v interiéru či exteriéru a na druhé straně jako střešní krytiny. Toto je důležité zejména z hlediska orientace lakované části směrem ven, aby nedopatřením nedošlo k zakrytí strany trapézového plechu, která je opatřena například UV ochranou.
Jak už jsme ostatně naznačili, pro trapézový plech lze vybrat různé povrchové úpravy. Ve společnosti Trapézy Soukup provádíme tyto její typy:

- pozink
- aluzinek
- polyester lak


Jaký je mezi nimi rozdíl a v čem je která povrchová úprava pro trapézový plech dobrá? Pokud nejsou pro daný případ kladeny přílišné požadavky na barevnost trapézového plechu, je na místě metalická povrchová úprava pozinkováním. Takzvaný aluzinek se pak oproti klasickému pozinku vyznačuje ještě vyšším stupněm ochrany. Trapézový plech s polyester lakem je pak lesklý a hlavně je zde možnost využití obrovské barevné škály pro ta nejrůznější architektonická řešení jak v exteriéru, tak interiéru.

Pro více informací o výrobě a možnostech trapézového plechu navštivte přímo webové stránky jeho výrobce, společnosti Trapézy Soukup. Sídlo společnosti najdete ve Zlíně v městské části Kudlov.

Poměrně dobrou vychytávkou je také možnost opatřit lakovaný trapézový plech ochrannou fólií, která při přepravě a montáži zamezí možnému poškození povrchu. Tuto fólii lze pak po instalaci trapézového plechu pohodlně odstranit.

Různé druhy povrchových úpravVíce informací naleznete na našich stránkách  http://trapezysoukup.cz/

FIREMNÍ ČLÁNKY


Hlavní přednosti trapézových plechů a jejich využití ve stavebnictví

Hlavní přednosti trapézových plechů a jejich využití ve stavebnictví

Trapézové plechy patří mezi hojně využívaný stavební materiál, který je oblíbený pro své vlastnosti, široké možnosti použití a nízké pořizovací ceny. Ve Zlínském kraji se výrobou této střešní krytiny zabývá společnost Trapézy Soukup s.r.o. se sídlem ve Zlíně. Na trhu působí od roku 2013 a zajišťuje vlastní výrobu trapézových plechů, přičemž disponuje moderními profilovacími linkami různých profilů, včetně nového profilu T29 s nekompromisními vlastnostmi.

Vydáno 01.03.2016Vydáno 18.06.2014
1245 Zhlédnutí
Topováno 02.07.2018