Transform, a.s. Lázně BohdanečVyužívejte recyklované výrobky a chraňte tak životní prostředí

Každý z nás denně vyprodukuje množství odpadu. Jeho velkou část tvoří plasty, ať už jde o igelitové sáčky, tašky a pytle, plastové obaly od potravin či saponátů, kosmetických přípravků a mnohé další. Pokud plastové odpady nevytřídíme, dostanou se na skládky, kde si s nimi příroda jen těžko poradí, a budou se vstřebávat tisíce let. Lepším a ekologičtějším řešením je třídění plastů tak, aby se mohly dále zpracovat. O to se snaží také naše firma Transform a.s. Lázně Bohdaneč.

efektivní využití odpadů

Efektivní využití odpadů, to je recyklace plastů

Recyklace plastů sehrává důležitou roli v ochraně planety. V naší firmě se proto snažíme tříděný plastový odpad zpracovat a vytvářet z něj recyklované výrobky, které ještě mohou dále sloužit.

Plastový odpad se u nás ručně třídí podle typu výrobku a materiálu, ze kterého byl zhotoven. Vytříděný plastový odpad se dále upravuje mletím, drcením a podobně na výrobní směsi. Ty jsou dále roztaveny a vtlačeny do kovových forem, kde dostávají recyklované výrobky svůj konečný tvar. Při zpracování plastů nevznikají odpadní látky, vody ani zplodiny, které by ohrožovaly okolí.

Recyklace


Recyklované výrobky a jejich výhody

V našem sortimentu najdete kvalitní praktické recyklované výrobky z plastů. Nabízíme například plastové plotové sloupky, prkna, zatravňovací dlažbu, zahradní chodníky a obrubníky nebo třeba plastové profily a desky pro stavebnictví a zemědělství. Postupně se snažíme výběr výrobků rozšiřovat a nadále zlepšovat jejich kvalitu i užitné vlastnosti, aby se zvyšovala možnost jejich využití.

Recyklované výrobky mají několik výhod. Jejich největší předností je mimořádná odolnost proti povětrnostním vlivům a výborné mechanické vlastnosti. Výrobky vzniklé z recyklace plastů nekorodují, nemusí se natírat, nehnijí a nenasakují. Jejich další opracování je také snadné a lze je jednoduše řezat, vrtat nebo spojovat. Mohou do jisté míry nahradit dřevo a beton, poslouží například při stavbě a úpravě oplocení, laviček, teras, balkónů a podobně.

Zkuste kromě třídění plastového odpadu využít i naše plastové recyklované výrobky. Změníte tím odpad v užitečné věci a pomůžete chránit naše životní prostředí.
FIREMNÍ ČLÁNKY


Plastové plotovky

Plastové plotovky

Rodinné domy, novostavby, zahrady ale i moderní firmy, které jsou rekonstruované, vypadají z venkovního pohledu přepychově. Jenomže za půl roku nebo za rok je trápí jedna drobnost, která však kazí celkový dojem. Tím problémem jsou ploty. Ať už použijete sebekvalitnější dřevo, tak vždy zestárne, lak se sloupe nebo se pletivo začne drolit. Proto následně celek nevypadá tak, jak by měl a kazí to celkový dojem. Naštěstí jsou zde plastové plotovky, se kterými se těmto problémům vyhnete!

Vydáno 16.03.2018
Výrobky z materiálu TRAPLAST™

Výrobky z materiálu TRAPLAST™

Díky třídění odpadu můžou vznikat další projekty a produkty, které jsou šetrné k našim peněženkám, ale i k přírodě. Recyklace plastů má svůj důvod, protože následně vznikají produkty, které se dají využít dalšími směry. Možná je právě využíváte a ani o tom nevíte.

Vydáno 21.03.2017Vydáno 04.03.2016
657 Zhlédnutí
Topováno 25.03.2017