Jímka jako nejjednodušší řešení likvidace odpadních vod

ITMS plast s.r.o.

Jímka jako nejjednodušší řešení likvidace odpadních vod

ITMS plast s.r.o.
Jímka jako nejjednodušší řešení likvidace odpadních vod

Likvidaci odpadních vod lze realizovat třemi způsoby – pomocí jímky (žumpy), septiku, nebo čističky odpadních vod. Pro objekty, které nejsou zpravidla obydleny celoročně, ale slouží spíše k nárazovému využití, jsou ideální právě jímky. Z hlediska pořizovacích nákladů jsou nejlevnější, navíc nevyžadují povolení k vypouštění odpadních vod jako u jiných typů realizací. Podmínkou však je bezproblémový přístup fekálního vozu k odčerpání.

Plastová jímka hranatá dvouplášťová

Jímku na chatu či chalupu

Ačkoliv se v dnešní době stále více upřednostňuje použití septiků a čističek, jímky mají i v dnešní době své hojné využití. Vzhledem k nízkým pořizovacím nákladům se hodí tam, kde nedochází k produkování velkého množství odpadní vody. Tomu nejlépe odpovídají chaty a chalupy, které nejsou obydleny po celý rok.

Jak bylo zmíněno, použití jímky nevyžaduje povolení k vypouštění odpadních vod, proto se hodí také všude tam, kde je z nějakého důvodu obtížné toto povolení získat. Pro stavbu jímky stačí jen obyčejné stavební povolení. Jednou z podmínek je také volný přístup fekálního vozu, jelikož žumpa vyžaduje pravidelné odčerpávání.

Pro stavbu žumpy nepotřebujete povolení k vypouštění, jde o levné a jednoduché řešení


Jímky musí být vodotěsné a pevné

Každá jímka musí vynikat svou pevností a odolností tak, aby zbránila případnému úniku odpadní vody. V minulosti se k tomuto účelu hojně využívaly jímky betonové, díky moderním technologiím se však dnes uplatňují ve velké míře plastové jímky, se kterými se snáze manipuluje. Jedním z výrobců kvalitních plastových jímek je společnost ITMS plast s r.o.

Žumpy vyrábí pomocí moderních technologických postupů z kvalitních svařitelných plastů, které jsou pevné, odolné vůči agresivním látkám a vynikají mnohaletou životností. Každý produkt je opatřen svou vlastní certifikací, díky čemuž je zaručena maximální jakost a kvalita, o kterou se stará odborný personál. Ten dohlíží při výrobě na to, aby byl každý výrobek zkonstruován s maximální přesností. O kvalitě výrobků této společnosti vypovídá i fakt, že kromě soukromých osob jsou častými klienty i významné velké společnosti z oblasti zdravotnictví či chemického průmyslu. Právě zde jsou přitom požadavky na kvalitu, těsnost, stálost i odolnost nejpřísnější.

Jímky z kvalitního plastu, které vydrží řadu let a vyniknou svou pevností a odolností


Výběr jímky podle tvaru, velikosti i typu

Na trhu jsou k dostání jímky (žumpy) různého provedení. Existují tří základní typy – samonosné, dvouplášťové a jímky k obetonování. Samonosné jímky jsou určené pro běžné použití, dvouplášťové se hodí do záplavových oblastí a tam, kde dochází k výskytu vyšší hladiny spodní vody, poslední typ k obetonování je určen primárně do míst v okolí příjezdových komunikací.

Žumpy však vybírejte také podle tvaru a velikosti. Je třeba si uvědomit, že čím větší jímka bude, tím méně často ji bude třeba vyvážet. Při výběru žumpy tak popřemýšlejte nad množstvím odpadních vod, které se v daném objektu vyprodukují. Závisí to pochopitelně na frekvenci užití a na počtu osob. Častější vyvážení jímky však znamená další náklady, proto, je-li to možné, preferujte jímky větších rozměrů.Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.itms-plast.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Podzemní plastové sklepy

Podzemní plastové sklepy

Sklepy jsou nedílnou součástí domácností. Ušetří spoustu místa v domě a zajistí prostředí pro skladování všeho. Každý si pod tímto pojmem představí tmavou chladnou komoru, do které se nakonec bojí i vejít. Vaše představy a předsudky okamžitě zažene zcela jiný pohled na sklepy. Nemusí se totiž jednat pouze o tmavá místa v suterénu domu, ale o zcela moderní prostředí, které je vyrobené z plastu a světla je v něm víc, než dost. Podzemní plastové sklepy vám na míru vyrobí a dopraví firma ITMS plast s.r.o., provozovna Náměšť nad Oslavou.

Vydáno 10.08.2017
Podzemní plastový sklep jako moderní dostupná alternativa klasického zděného sklepu

Podzemní plastový sklep jako moderní dostupná alternativa klasického zděného sklepu

Sklep je ideálním prostorem pro uložení ovoce a zeleniny, která bude dlouho čerstvá díky ideální teplotě a nízké vlhkosti. Rovněž je vhodný pro uskladnění materiálu či pracovních pomůcek. Nachází se pod zemí, a tak nezabírá zbytečný prostor. Stavba klasického zděného sklepu je však poměrně náročnou a nákladnou záležitostí, nemluvě o dodatečné instalaci. Alternativním řešením jsou podzemní plastové sklepy, které se pyšní stejnými vlastnostmi jako ty zděné, navíc jsou cenově dostupnější a přináší řadu dalších výhod.

Vydáno 17.11.2016
Vyberte si nejvhodnější nádrž na dešťovou vodu

Vyberte si nejvhodnější nádrž na dešťovou vodu

Nádrže na dešťovou vodu slouží k hromadnému zadržení vody, kterou pak lze dále využít například při mytí vozu, údržbě zeleně nebo splachování toalety. Plastové nádrže na dešťovou vodu v různých provedeních vyrábí společnost ITMS Plast s.r.o. sídlící v Náměšti nad Oslavou. Používáme nejmodernější technologie a díky kvalifikovanému personálu zajišťujeme maximální preciznost a kvalitu výsledného produktu. Naše nádrže mají dlouhou životnost, jsou 100% vodotěsné, jednoduše se s nimi manipuluje a jejich provoz nevyžaduje údržbu

Vydáno 07.03.2016
Účinné předčištění odpadních vod pomocí plastového septiku

Účinné předčištění odpadních vod pomocí plastového septiku

Každý majitel domu, chaty, zahrady, či jiného objektu bez dosahu kanalizace se musí vypořádat s řešením likvidace odpadních vod. Jednou z možných účinných řešení je použití septiku, který díky své konstrukci zajistí předčištění znečištěné vody. Na trhu naleznete různé typy plastových septiků, které se hodí do rozličných realizací. Je třeba si uvědomit, že každý výrobek musí odpovídat standardům, pro zajištění nadprůměrných vlastností však musí být vyroben s maximální precizností a technologickou dokonalostí.

Vydáno 16.03.2016
Jak ušetřit používáním dešťové vody

Jak ušetřit používáním dešťové vody

Podle většiny průzkumů spotřebuje průměrný obyvatel této země alespoň 100 litrů vody denně. Je třeba podotknout, že minimálně v polovině případů, kdy vodu používáme, nepotřebujeme vodu pitnou. Pokud v těchto případech nahradíme pitnou vodu za dešťovou, která je také dostatečně kvalitní, bude to pro nás znamenat výraznou finanční úsporu. Čtyřčlenná rodina může za 1 rok používáním dešťové vody ušetřit i přes 4 tisíce korun.

Vydáno 04.11.2016Vydáno 21.03.2016
633 Zhlédnutí
Topováno 15.12.2016

Plastové jímky

Plastové jímky

Plastové jímky na odpadní vodu, samonosné, dvouplášťové a k obetonování

Plastové septiky

Plastové septiky

Kruhové a hranaté plastové septiky k předčišťování odpadní vody

Jímky na dešťovou vodu

Jímky na dešťovou vodu

Plastové jímky k uchování dešťové vody, samonosné, dvouplášťové i k obetonování