Jak probíhá technická prohlídka vozidla?

Máte-li automobil, nákladní automobil, motocykl či přípojná vozidla, budete muset pravidelně absolvovat povinnou technickou prohlídku. V první řadě je třeba si uvědomit, že technická prohlídka není zbytečná a že STK (stanice technické kontroly) se obvykle nesnaží hledat chyby tam, kde nejsou.

Technická prohlídka Nový Jičín

Vše začíná výběrem STK

Pokud vás čeká technická prohlídka, důkladně si promyslete, v jaké STK ji necháte provést. Stanice technické kontroly se od sebe liší především vybaveností a rozsahem nabízených služeb. Je také dobré dát na ohlasy jiných řidičů a vyhnout se těm STK, na kterých byly dříve stížnosti. Pokud hledáte ověřenou stanici technické kontroly v okolí Nového Jičína, STK Ritz s.r.o., sídlící v objektu autosalonu Renault v Šenově u Nového Jičína, může být ideální volbou. Odpovídá moderním požadavkům, má pozitivní zpětnou vazbu a funguje již od roku 1996.


Měření emisí – první krok k úspěšné technické prohlídce

U většiny motorizovaných vozidel je dle zákona vyžadováno kromě samotné technické prohlídky i měření emisí. Naprostá většina stanic technické kontroly poskytuje technickou prohlídku i měření emisí na jednom místě, jinak tomu není ani u STK v Šenově u Nového Jičína. Na měření emisí je třeba se připravit s potřebnými doklady – malým a velkým technickým průkazem. Tyto doklady budou vyžadovány i při samotné technické prohlídce vozidla.


STK – průběh kontroly

Po provedení měření emisí můžete přistoupit k samotné technické prohlídce vozidla. Předložit musíte již dříve zmíněný malý a velký technický průkaz a také emisní průkaz a protokol o měření emisí, je-li to u vašeho typu vozidla vyžadováno (např. u motocyklů se emise neměří). Zaměstnanec STK vás v následujícím kroku vyzve, abyste s vozidlem přejeli na kontrolní linku. Zde v prvním kroku dojde ke vnějšímu ohledání vozu, kontrole karoserie a dalších úkonů, včetně kontroly evidenčních údajů. V dalším kroku dochází obvykle ke kontrole geometrie a také brzd. Posledním úkonem je kontrola oken, povinné výbavy a světel.

Stanice technické kontroly, Nový Jičín


Rozsah služeb STK Ritz s.r.o.

Jen těžko budete hledat v okolí Nového Jičína stanici technické kontroly, která by svými nabízenými službami předčila firmu STK Ritz s.r.o., jež byla v úvodu zmíněna. Kromě klasických technických prohlídek a měření emisí poskytuje možnost vykonání opakovaných prohlídek. Mimo to provádí technické kontroly dovezených či přestavěných, ale také individuálně vyrobených vozidel. Na přání zákazníka tak provádí informativní kontroly pro zjištění stavu vozidla.

Rozsah nabízených služeb je však mnohem pestřejší. Kompletní nabídku naleznete na www.stk-novyjicin.cz, kde se také dozvíte další podstatné informace, týkající se měření emisí a technické prohlídky.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.stk-novyjicin.cz

Vydáno 22.03.2016
4739 Zhlédnutí
Topováno 01.11.2019
FIREMNÍ ČLÁNKY

Ojetá auta po dvou letech, nová až po čtyřech

Ojetá auta po dvou letech, nová až po čtyřech
Měření emisí, kontrola technického stavu vozidla i evidenční kontrola, je státem uzákoněná povinnost každého majitele motorového vozidla, pokud s ním chce na veřejnou komunikaci. Bez právoplatné kontroly nesmí být takové vozidlo v silničním provozu.

Stanice technické kontroly Nový Jičín

Stanice technické kontroly Nový Jičín
Zajištění kvalitní a profesionálně odvedené technické kontroly včetně měření emisí je povinností každého vlastníka nebo provozovatele motorového vozidla. Pokud si takovou péči chcete zajistit a mít opakovaně a pravidelně po starostech, tak veškeré služby v oblasti technické kontroly vám zajistí STK ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA STK - stanice technické kontroly STK RITZ s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
STK - stanice technické kontroly
www.stk-novyjicin.cz
Adresa

Adresa

Malostranská 579
Šenov u Nového Jičína 742 42

info@stk-novyjicin.cz
+420 556 701 228


Najdete nás také zde:

ARES
captcha