Zrekonstruovaný dům a zateplení fasády. Kdo by nechtěl bydlet komfortně?

Po pádu železné opony se i v Česku projevil příznivý trend ve zvelebování příbytků a celkových rekonstrukcí domů a bytů. Komplexní rekonstrukce staveb jako jsou rodinné a panelové domy, veřejné, ale také historické budovy, k dnešní moderní době, kdy se snažíme žít pohodlně, ale zároveň úsporně a šetrně k naší přírodě, zkrátka patří.


Zateplení fasád významně zvýší tržní hodnotu vaší nemovitosti

Významnou výhodou zateplení fasád i celkové rekonstrukce domu je značná úspora energie za vytápění, a s tím ušetřené finance a pozitivní environmentální dopad. Stará nebo špatně provedená fasáda má totiž na svědomí značné tepelné ztráty. Vedle úspor tepla však domy po zateplení fasád bezesporu získávají moderní vzhled, akustickou bariéru, ale také lepší ochranu proti větru, mrazu a dešti a omezí se i výskyt plísní uvnitř domu. Zateplení fasád znamená samozřejmě také celkové zvýšení tržní hodnoty nemovitosti a stává se nejčastějším způsobem zhodnocování staveb.

Tepelná izolace střech: bez hydroizolační fólie to nejde

Vedle zateplení fasád je při komplexní rekonstrukci staveb často využívaná také sanace vlhkého zdiva a samozřejmě izolační práce jako tepelné a vodotěsné izolace střech, které tvoří velkou plochu s potenciálními velkými úniky tepla. Izolace střech běžně, například při provedení firmou Stavby a izolace Praha s.r.o., probíhá tak, že jsou na střeše nejdříve vyměněny trámy, poté je střecha obložena hydroizolační fólií, na kterou se přibijí latě. Tesaři pak při izolaci střechy podbijí střechu a položí střešní krytinu.

Vodotěsná izolace střechy se vyplatí

Současně je možné také provést i u rovných a atypických střech nejen tepelnou izolaci, ale také vodotěsnou izolaci střech, a to nástřikem tvrdé polyuretanové pěny. Dalším krokem vodotěsné izolace střech je aplikace ochranného nátěru na vnější stranu konstrukce pro ochranu izolace před UV zářením.

Rekonstrukce teras a balkonů levně a podle vašich představ

Jako asi každá část domu, také balkony a terasy mají omezenou životnost a dříve nebo později je třeba je dát generálně do pořádku. Jejich rekonstrukce přitom vůbec nemusí být nijak nákladná a výsledek vždy stojí za to. Neodkládejte péči o váš balkon jenom proto, že jej v zimě méně používáte, uvidíte, že se balkon nebo terasa po rekonstrukci stane vašim oblíbeným místem pro chvíle odpočinku klidně po celý rok.

Stavby a izolace Praha: neexistuje stavební práce, kterou nezvládneme

Hledáte tu správnou firmu pro komplexní nebo jen částečnou rekonstrukci vašeho domu? Na všechny stavební práce s rekonstrukcemi spojenými včetně izolačních prací, zateplení fasád, tepelné i vodotěsné izolace střech, sanace vlhkého zdiva, revitalizace balkonů a mnoho dalšího se specializuje pražská společnost Stavby a izolace Praha s.r.o.. Neváhejte se proto obrátit na její odborníky pro konzultaci a naplánování také vaší kompletní rekonstrukce domu nebo jen jeho části. Neexistuje stavební práce, se kterou bychom si neporadili.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.stavbyaizolace.cz

Vydáno 20.06.2014
49 Zhlédnutí
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Stavby a izolace Praha s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
Stavby a izolace Praha s.r.o.
www.stavbyaizolace.cz
Adresa

Adresa

Na dolinách 362/44
Praha 4 - Podolí 147 00

si.praha@quick.cz
+420 261 214 331


Najdete nás také zde:

ARES
captcha