Chia semínka pomáhají nejen při hubnutí

Novinka ve vašem zdravém životním stylu má název chia semínka. Možná jste o nich nikdy neslyšeli a možná jste je ochutnali, aniž byste o tom věděli. V menším množství je totiž obsahuje i pečivo, které je k dostání v pekárnách, obchodech, atd. Semínka chia jsou tak zdravá a tělu prospěšná, že by je do svého jídelníčku měl zařadit každý.


Sportovci, dietáři a další ocení složení chia semínek

Proteiny nesmí chybět v jídelníčku žádného sportovce. Jsou totiž důležité pro udržení svalové hmoty. Semínka chia jsou téměř ze čtvrtiny tvořena právě potřebnými bílkovinami. Jejich konzumací tak tělu dodáváte energii, kterou si nemusí, jako v případě nedostatku bílkovin, dodávat z vlastní svalové hmoty. Nedostatek bílkovin pak vede ke zpomalení metabolismu a zpomalení celého procesu hubnutí.

A právě hubnutí je to, co trápí mnoho z nás. Hledáme osvědčené recepty na hubnutí a nevíme, co a jak správně jíst. Chia semínka jsou tím ideálním společníkem při hubnutí! Zejména jejich gel (vytvoříte ho jednoduše smícháním chia semínek s vodou), který po požití vytvoří v žaludku fyzickou bariéru a tím zpomaluje proces trávicích enzymů. Přeměna sacharidů na jednoduché cukry je tím pádem mnohem delší, snižují se výkyvy hladiny cukru v krvi a vás přechází chuť na sladké. Tak prosté to je! A stačí k tomu jen pár semínek chia.

Omega mastné kyseliny a další tělu potřebné látky jsou v chia semínkách

Zmínili jsme, že chia semínka jsou téměř ze čtvrtiny tvořena bílkovinami. Jaké jsou ale další látky, které vám chia semínka dodají? Podíváme-li se na to obecně, chia semínka obsahují velké množství živin. Pro srovnání: je v nich 3x více železa než ve špenátu, 2x více draslíku než v banánech a 5x více vápníku než v mléce, 2x více proteinů než v ostatních semínkách a zrnech a až 9x více rostlinných Omega 3 než v sóji!

Vápník je pro tělo velice důležitým minerálem. Chia semínka navíc obsahují takový vápník, který je pro tělo mnohem využitelnější než ten z pasterizovaného mléka. Omega-3 mastné kyseliny asi známe všichni. Pro odpůrce ryb jsou omega-3 dokonce tabu, protože právě ryby a jejich tuk (všichni si pamatujeme fronty na rybí tuk) jsou tím nejdůležitějším přírodním zdrojem mastných kyselin. Chia semínka však můžou rybímu tuku konkurovat, protože obsahují 60% omega-3 mastných kyselin z celkového podílu tuků.

Dalšími velice důležitými látkami chia semínek jsou: vláknina, boron, proteiny, antioxidanty (vitamin C, vitamin E, skořicové kyseliny) a elektrolyty (zajišťují správnou regulaci energie v těle).

Jak semínka chia konzumovat?

K tomu, aby tělo dostalo všechny potřebné živiny, stačí sníst 2 lžíce chia semínek denně (při vyšší fyzické námaze i více). Chia semínka nemají žádnou specifickou chuť, proto jsou vhodné pro přidání do všech pokrmů. Můžete je tedy využít při přípravě pečiva, cereálií, salátů, sladkých i slaných pokrmů nebo i do nápojů. Každý pokrm, do kterého se přidají chia semínka, nabude na objemu, bude sytější a vy tak utišíte hlad i s menší porcí jídla. Svým vyváženým množstvím bílkovin, sacharidů a tuků jsou vhodné pro sportovce, dietáře, malé děti a pro všechny, kteří vyznávají, nebo chtějí vyznávat, zdravý životní styl.

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.celidia.cz/

Vydáno 24.06.2014
717 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Zdravá výživa Celidia – e-shop, ve kterém jsou bezlepkové potraviny doma

Zdravá výživa Celidia – e-shop, ve kterém jsou bezlepkové potraviny doma
Nesnášenlivost lepku neboli celiakie s sebou nese také potřebu dodržování bezlepkové diety. Dříve byly bezlepkové potraviny v českých luzích a hájích takřka nedostatkovým zbožím, dnes už ale naštěstí máme k dispozici prodejny a e-shopy se zdravou výživou, které se na bezlepkové potraviny, dia ...

Luštěniny prospívají zdraví. Je ale důležité vědět, jak na ně

Luštěniny prospívají zdraví. Je ale důležité vědět, jak na ně
Potravina, která je nutričně velmi důležitá, obsahuje esenciální aminokyseliny nutné pro správnou výživu, a dokonce i skvěle chutná? Že taková neexistuje? Omyl. Přesně tahle kritéria splňují právě u Čechů málo oblíbené luštěniny, které by neměly chybět v žádném jídelníčku.
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA GenSeq s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
GenSeq s.r.o.
www.edb.cz
Adresa

Adresa

Wolkerova 1382
Benešov u Prahy 256 01

genseq@genseq.cz
+420 605 105 008


Najdete nás také zde:

ARES
captcha