Životní cyklus výrobku a optimalizace nákladů

DYTRON je ryze čeká společnost specializující se na dodávky 3D a PLM (Product Lifecycle Management) řešení. Je vyhledávaným partnerem pro dodavatele jak z oblasti automobilového a leteckého průmyslu, tak pro společnosti pohybující se v oblasti HighTech i energetiky. Nabízí jim mimo jiné softwarová řešení k zabezpečení vývojových a konstrukčních prací.


Mezi dva velmi oblíbené produkty v současné době patří například aplikace EXALED One Part umožňující optimalizaci nákladů díky usnadnění znovupoužití dílů nebo PLM systém ENOVIA V6 používaný pro řízení životního cyklu výrobku.

EXALEAD OnePart pro optimalizaci nákladů

Aplikace firemního řešení EXALEAD OnePart je výborným nástrojem pro návrháře a techniky, kteří díky ní mohou jednoduše a především rychle zjistit, zda je skutečně potřeba vytvářet nové díly a zvyšovat tak náklady. Často se tomu dá totiž vyhnout.

EXALEAD One Part umožňuje zrychlení znovupoužití dílů, specifikací, návrhů, výsledků testů, norem a dat z výroby, konstrukce i zadávání veřejných zakázek. Dokáže vyhledávat data z více zdrojů a okamžitě je zpřístupnit. Aplikaci EXALEAD OnePart používají manažeři, konstruktéři či technici pro rychlé a snadné nalezení znovu použitelných dílů kdekoli v rámci organizace, čímž napomáhá k optimalizaci, urychlení vývoje daného produktu a převážně snížení nákladů jak na návrh, tak materiál, výrobu i skladování.

Jednoduché ovládání EXALEAD OnePart ještě usnadňuje znovupoužití dílů

Prakticky jediným kliknutím v aplikaci se danému uživateli zobrazí odkazy na hledané díly a 2D či 3D návrhy. Souběžné porovnávání dílů a informací umožní identifikaci potřebného produktu pro znovupoužití.

EXALEAD OnePart mimo jiné dokáže a umožňuje:

·         full textem vyhledávat díly, sestavy i výkresy v archivech a úložištích

·         urychlení uživatelských dotazů pomocí Auto-completeWeb search

·         vyhledávat podle tvarových vlastností dílu (otvory, objem, drážky a podobně)

·         vytvoření tabulek a grafů pro rychlé analýzy

·         a mnoho dalších klíčových schopností 

Důsledkem toho pak je nejen volný pracovní kapitál, snížení času dodávky výrobku na trh a zvýšení jeho jakosti, ale zejména snížení celkových nákladů.

ENOVIA V6: Product Lifecycle Management (PLM) aneb životní cyklus výrobku

Další z produktů, ENOVIA V6, je komplexním podnikovým řešením správy dokumentace technického i netechnického typu, výrobkových struktur, projektů, ale i požadavků zákazníků nebo zakázkových informací. Umožňuje sdílení a výměnu důležitých produktových informací, které vznikly kdykoli během životního cyklu výrobku. ENOVIA V6 usnadňuje jak spolupráci jednotlivých uživatelů, tak třeba i komunikaci s dodavateli i odběrateli. Díky svým vlastnostem tak velmi výrazně snižuje náklady na administraci.

3D vizualizace pro usnadnění práce

ENOVIA V6 umožňuje efektivní řízení životního cyklu výrobku, podporuje požadavky kvalitativních norem a je plně integrována do standardně používaných CAD systémů. Díky 3D vizualizačním nástrojům umožňuje grafické procházení dat a informací v každém projektu. V rámci systému ENOVIA V6 je ale možné například také spravovat kusovníkové struktury výrobku, a to nejenom u mechanických dílů, ale je možné doplnit strukturu také o položky komponent elektronického charakteru nebo software a podobně.

Efektivní řízení životního cyklu výrobku s ENOVIA V6

Standardní díly umožňuje ENOVIA V6 organizovat, klasifikovat a opakovaně používat v nejrůznějších projektech, sleduje a reportuje také složení použitých materiálů jednotlivých komponent výrobku. Obrovskou výhodou systému je bezesporu také fakt, že má jednoduché uživatelské rozhraní, přístup prostřednictvím webového prohlížeče a uživatelské prostředí je velmi intuitivní.

Více informací o produktech společnosti DYTRON z oblasti PLM neboli řízení životního cyklu výrobku a 3D řešení najdete přímo na webových stránkách společnosti.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.dytron.cz/

Vydáno 03.07.2014
254 Zhlédnutí
Topováno 26.11.2014
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA DYTRON s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
DYTRON s.r.o.
www.dytron.cz
Adresa

Adresa

Slovanská 928/8
Nový Jičín 741 01

sales@dytron.cz
+420 555 531 111


Najdete nás také zde:

FacebookLinkedInARES
captcha