ELEKTROTRANS a.s.Svářečské práce na stožárových konstrukcích podléhají přísným pravidlům.

Svářečské práce jsou rizikové hlavně z hlediska bezpečnosti a ochrany zdraví, a to nejen pro samotné pracovníky, kteří se vystavují nebezpečí úrazu, ale i s ohledem na požární bezpečnost při práci za vysokých teplot v blízkosti hořlavých látek. Z toho důvodu je nezbytně nutné, aby svářečské práce prováděly výhradně osoby dokonale vyškolené, pod záštitou firmy disponující všemi oprávněními stanovenými příslušnou normou.


Podmínky a dokumenty pro svářečské práce na stožárových konstrukcích:

  • Projektová dokumentace nebo písemné vyjádření projektanta/statika je nezbytnou součástí objednávky a zahájení svářečských prací. V případě absence projektové dokumentace je možné vypsat zakázku včetně projektu, bez něj je však započetí prací nepřípustné.
  • Toky základních a přídavných materiálů musejí být přesně zdokumentovány dle ČSN EN 10025, kontrolní dokumenty pak dle ČSN EN 10204.
  • Dodavatel provádějící svářečské práce na stožárových konstrukcích musí disponovat certifikáty podle ČSN EN 1090-1,2 a ČSN EN 3834–2,3,4.
  • Nutností jsou nejméně dva pracovníci, kteří absolvovali zkoušku na koutové svary dle ČSN EN 287, dále pak vyšší svářečský dozor s kvalifikací IWE/EWE a pracovník na provádění vizuální kontroly s kvalifikací dle ČSN EN 473-1.
  • Dodavatel musí mít vlastní úředně ověřený svařovací postup pro příslušný rozsah materiálů a typů svarů.
  • Samozřejmostí by měla být znalost pracovníka o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci a požární ochraně ve smyslu vyhlášky 87/2000 Sb.
  • Objednávka, dokument kontroly a dodací list podléhají posouzení shody.

 

Nejsou-li splněny podmínky pro provádění svářečských prací na stožárových konstrukcích, vystavuje se dodavatel nejen riziku velkých sankcí, ale i veřejného ohrožení či úrazu nekvalifikovaného pracovníka.   

 

Elektrotrans a.s. je v oblasti svařování stožárových konstrukcí a elektromontáží uznávaným odborníkem.

 

Společnost Elektrotrans a.s. nabízí komplexní služby v oblasti výstavby vedení 110, 220 a 400 kV, tedy včetně poradenství, inženýrských a projekčních prací a realizací staveb. Mezi hlavní činnosti patří zajišťování oprav, rekonstrukcí a modernizací vedení a stavby výškových příhradových konstrukcí, např. stožáry telekomunikačních a radiokomunikačních tras, anténní stožáry či větrné elektrárny.

 

Špičková technika, nejmodernější technologie a stabilní zázemí umožňují odborníkům firmy Elektrotrans a.s. provádět elektromontážní práce na profesionální úrovni srovnatelné s evropskými standardy. Spolupráce s klienty jako je ČEZ a.s., E-ON ČR s.r.o., ČEPS a.s. či Pražská energetika a.s. je důkazem, že má společnost uznávané postavení na českém trhu. Mimo to se však podílí i na významných zakázkách ve Francii, Finsku, Švédsku, na Islandu a Slovensku.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.elektrotrans.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Opravy elektrického vedení zvládne spolehlivě Elektrotrans

Opravy elektrického vedení zvládne spolehlivě Elektrotrans

Mít k dispozici v dnešním světě elektřinu je již standardem. Asi nikdo z nás není schopný si bez ní představit svůj každodenní život. Ráno si díky ní můžeme v rychlovarné konvici ohřát vodu, podívat se na ranní zprávy, dobít si mobil nebo si večer lampičkou svítit při čtení oblíbené knihy. Bez elektřiny by se náš život a denní rytmus musel od základů změnit. Ovšem díky elektrickému vedení a moderní době na takové situace nemusíme často myslet. Bohužel někdy může dojít k poruše a v takových situacích jsme odkázáni na firmy, které nám elektrický proud do naší domácnosti dokáží přivést zpět. Mezi takové společnosti patří i Elektrotrans, která zajišťuje komplexní služby v oblasti elektrického vedení.

Vydáno 23.04.2015
Integrovaný systém řízení ve firmě Elektrotrans a.s.

Integrovaný systém řízení ve firmě Elektrotrans a.s.

Integrovaný systém řízení ve firmě Elektrotrans a.s. slouží za účelem propojení požadavků jednotlivých mezinárodních norem. Integrovaný systém řízení umožňuje uspořit čas a zajistit jednodušší přístup, než kdyby byly jednotlivé normy a jejich systémy vykonávány samostatně. Díky tomu, že jednotlivé normy mají mnoho společných požadavků, je možné je propojit a vytvořit tak integrovaný systém řízení.

Vydáno 30.05.2015Vydáno 12.02.2013
611 Zhlédnutí
Topováno 03.03.2016