Recyklace výrobních plastových odpadů do formy práškového plastu

Recyklace plastů se stala běžnou součástí života každého z nás. Je však třeba si uvědomit, že k procesu recyklace a třídění nedochází jen v domácnostech a veřejných institucích, ale také na vyšší, průmyslové úrovni. Ve výrobě vzniká často velké množství plastových odpadů, které lze recyklovat. Recyklací výrobních plastových odpadů do formy prášku se zabývá firma Melbax plastic s.r.o. se sídlem v Hulíně.

Recyklace plastových odpadů

Recyklace plastů z výroby

Společnost Melbax plastic s.r.o. se zabývá zpracováním a výrobou práškových plastů. Firma recykluje plastové odpady z výroby, vytváří z nich práškové plasty, které mají využití v mnoha oblastech. Ve výrobě vzniká velké množství plastových odpadů, ty lze přitom při správném technologickém postupu dále využít.

Plastové odpady lze recyklovat a vyrábět z nich užitečné práškové plasty


Práškové plasty do ČR i do zahraničí

O sortiment, který firma vyrábí, je velký zájem jak u nás, tak v zahraničí. Práškové plasty jsou velmi oblíbené a možnost jejich výroby z recyklátů se ujala. Odběratelé z České republiky, ale také ze Slovenska či Německa, využívají práškové plasty v mnoha oblastech. Zájem je přitom jak o samotné práškové plasty, tak o hotové produkty z tohoto materiálu.


Výroba nádob metodou rotačního natavování

Recyklace plastových odpadů vede k výrobě práškových plastů. Ty se využívají pro výrobu vlastních produktů, konkrétně velkoobjemových nádrží a nádob. Výroba probíhá metodou rotačního natavování, tedy tzv. metodou rotomoulding. Metoda spočívá v natavování práškového plastu na stěnu formy. Tato metoda také umožňuje výrobu bezešvých i dutých výrobků. Vzhledem k tomu, že je materiál levný a je vyroben recyklací plastů, jsou také finální výrobky cenově přijatelné a velmi kvalitní.

Práškové plasty pro lakování i výrobu plastových výrobků metodou rotačního natavování


Využití práškových plastů

Práškové plasty mají v průmyslu bohaté využití, proto je také o tento druh recyklace plastů velký zájem. Jedna z možností, tj. rotomoulding, již byla zmíněna. Společnost Melbax plastic s.r.o. se zabývá výrobou a prodejem práškových plastů pro ruční i fluidní nanášení, nabízí také barevné koncentráty.

Recyklace plastů je v dnešní době velmi vyhledávaná, ať už z hlediska ekonomického, tak ekologického. Zpracovat výrobní odpad a vyrobit z něj práškové plasty, které mají bohaté využití v dnešním průmyslu, je výhodné a cenově dostupné.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.melbax.cz

Vydáno 01.04.2016
213 Zhlédnutí
Topováno 27.02.2018
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Melbax plastic s.r.o. www.melbax.cz
WEBOVÁ STRÁNKA
Melbax plastic s.r.o.
www.edb.cz
Adresa

Adresa

Záhlinice 69
Hulín 768 24

melbax@seznam.cz
+420 777 281 492


Najdete nás také zde:

ARES
captcha