Osteologická ambulance - léčba osteoporózy, kvalitní lékařská péče

Mediekos Ambulance, s.r.o.

Osteologická ambulance - léčba osteoporózy, kvalitní lékařská péče

Mediekos Ambulance, s.r.o.Osteoporóza a její léčba - ambulance Zlín

Osteoporóza - choroba, která se projevuje řídnutím kostní tkáně, kdy se v kostech objevují póry a dochází k úbytku vápníku i dalších důležitých minerálů. Příčin může být více, a to nejen vyšší věk a menopauza, ale například i nedostatek pohybu. Osteoporóza se projevuje především bolestmi zad a kostmi náchylnými na zlomení nebo sníženou pohyblivostí.

osteologie

Ambulance pro léčbu osteoporózy - Zlín

Osteologie je oblast, které se v současné době věnuje Mediekos Ambulance Zlín. Mediekos Ambulance je místo s osteologickou akreditací jak pro dospělé, tak pro děti. Poskytujeme vysoce odbornou péči včetně poradenství.

Osteologie Zlín


Dieta při osteoporóze

Osteroporóza vyžaduje kvalitní jídelníček a větší pozornost správné stravě, aby byly tělu dodávány důležité minerály, které v důsledku osteoporózy ubývají. Je důležité, aby byl ve stravě dostatek bílkovin a vápníku a současně nižší obsah tuku i cholesterolu. Základem jsou méně tučné mléčné výrobky a mléko, listová zelenina, mák, lískové ořechy, mandle či fazole.


Osteologie doporučuje pestrost stravy

Potraviny s vysokým obsahem vápníku je třeba zařazovat do jídelníčku několikrát denně, a to zejména v odpoledních a večerních hodinách, jelikož se vápník nejlépe vstřebává v noci. Omezovat by se měly pokrmy s vysokým obsahem hrubé vlákniny (otruby, celozrnná mouka, grahamové výrobky), jelikož právě vláknina pevně váže vápník ve střevě a brání jeho dostatečnému vstřebání do organismu. A důležitá je samozřejmě především pestrost stravy.

Osteologie Zlín
FIREMNÍ ČLÁNKY


O společnosti Mediekos Ambulance, s.r.o.

O společnosti Mediekos Ambulance, s.r.o.

Mediekos Ambulance, s.r.o. vznikla ve Zlíně roce 1992 jako nestátní zdravotnické zařízení zabývající se laboratorní diagnostikou. Od roku 1996 se zabývá metabolickou medicínou v oblasti poruch lipidů a poruch kostního metabolismu. V roce 1998 vzniklo první Osteologické pracoviště ve Zlíně, kde se vytvořil model systémové péče o nemocné s metabolickými poruchami skeletu.

Vydáno 02.04.2014
Dietní doporučení při OSTEOPORÓZE

Dietní doporučení při OSTEOPORÓZE

Co je to osteoporóza Onemocnění, při kterém nastává úbytek kostní hmoty v jejím objemu, mění se mikroarchitektura kosti, kdy se v kostní tkáni vytváří póry a dochází k úbytku vápníku a jiných minerálů. Může nastat nerovnováha funkcí kostí: snížená tvorba nové kosti (osteoporóza II. typu = stařecká, nezávislá na pohlaví) nebo naopak zvýšené odbourávání kostní tkáně (osteoporóza I. typu = postmenopauzální, u žen po 50. roce věku). Projevuje se zvýšeným sklonem ke zlomeninám, zejména pak obratlů, krčku kosti stehenní, předloktí, poklesem tělesné výšky v důsledku snižování obratlů, bolestmi v kyčlích, v zádech.

Vydáno 22.08.2014Vydáno 06.04.2016
1435 Zhlédnutí
Topováno 06.11.2018