Dietní doporučení při OSTEOPORÓZE

Mediekos Ambulance, s.r.o. Osteologická ambulance Zlín

Dietní doporučení při OSTEOPORÓZE

Osteoporóza a její léčba - ambulance Zlín

Osteoporóza - choroba, která se projevuje řídnutím kostní tkáně, kdy se v kostech objevují póry a dochází k úbytku vápníku i dalších důležitých minerálů. Příčin může být více, a to nejen vyšší věk a menopauza, ale například i nedostatek pohybu. Osteoporóza se projevuje především bolestmi zad a kostmi náchylnými na zlomení nebo sníženou pohyblivostí.

osteologie

Ambulance pro léčbu osteoporózy - Zlín

Osteologie je oblast, které se v současné době věnuje Mediekos Ambulance Zlín. Mediekos Ambulance je místo s osteologickou akreditací jak pro dospělé, tak pro děti. Poskytujeme vysoce odbornou péči včetně poradenství.

Osteologie Zlín


Dieta při osteoporóze

Osteroporóza vyžaduje kvalitní jídelníček a větší pozornost správné stravě, aby byly tělu dodávány důležité minerály, které v důsledku osteoporózy ubývají. Je důležité, aby byl ve stravě dostatek bílkovin a vápníku a současně nižší obsah tuku i cholesterolu. Základem jsou méně tučné mléčné výrobky a mléko, listová zelenina, mák, lískové ořechy, mandle či fazole.


Osteologie doporučuje pestrost stravy

Potraviny s vysokým obsahem vápníku je třeba zařazovat do jídelníčku několikrát denně, a to zejména v odpoledních a večerních hodinách, jelikož se vápník nejlépe vstřebává v noci. Omezovat by se měly pokrmy s vysokým obsahem hrubé vlákniny (otruby, celozrnná mouka, grahamové výrobky), jelikož právě vláknina pevně váže vápník ve střevě a brání jeho dostatečnému vstřebání do organismu. A důležitá je samozřejmě především pestrost stravy.

Osteologie ZlínVydáno 06.04.2016
2749 Zhlédnutí
Topováno 06.11.2018
FIREMNÍ ČLÁNKY

Terapie fokusovanou rázovou vlnou řeší bolesti loktů, kolen nebo kotníků

Terapie fokusovanou rázovou vlnou řeší bolesti loktů, kolen nebo kotníků
Tenisový a golfový loket, skokanské koleno, bolesti ramen nebo kotníků patří mezi ty nejčastější bolestivé potíže aktivních sportovců každého věku. Ambulance ortopedie zdravotnického zařízení Mediekos Ambulance ve Zlíně provádí odbornou diagnostiku a má v této oblasti skvělé výsledky s terapií ...

Dietní doporučení při OSTEOPORÓZE

Dietní doporučení při OSTEOPORÓZE
Osteoporóza je onemocnění, při kterém nastává úbytek kostní hmoty v jejím objemu, mění se mikroarchitektura kosti, kdy se v kostní tkáni vytváří póry a dochází k úbytku vápníku a jiných minerálů. Může nastat nerovnováha funkcí kostí: snížená tvorba nové kosti (osteoporóza II. typu = stařecká, ...
PODSTRÁNKY

Mammární ambulance

Mammární ambulance
Mammární ambulance - vyšetření a léčba onemocnění prsu, Zlínský kraj

Rehabilitace

Rehabilitace
Ambulantní rehabilitační péče pro děti i dospělé, preventivní rehabilitace Zlín

Terapie rázovou vlnou

Terapie rázovou vlnou
Terapie fokusovanou rázovou vlnou ve zlínské ortopedické ambulanci
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Mediekos Ambulance, s.r.o. Osteologická ambulance Zlín
WEBOVÁ STRÁNKA
Mediekos Ambulance, s.r.o.
mediekosambulance.cz
Adresa

Adresa

Třída Tomáše Bati 3910
Zlín 760 01

sekretariat@mediekos.cz
+420 577 007 311


Najdete nás také zde:

ARES
captcha