Chcete lehce vyměnit nevzhlednou kupu odpadků za kvalitní kompost z kompostéru?

Pokud stále váháte, zda si i na svoji zahradu pořídit kompost, zkuste se inspirovat: Platový kompostér vyniká odolným a bezúdržbovým materiálem, má rychlou a snadnou montáž. Zaručí plnohodnotný humus rychleji než z běžného kompostu. Vyřeší problém odpadů z kuchyně a zahrady.


Své bohaté zkušenosti ze sběru a recyklace plastových odpadů  využila firma Puruplast při výrobě kvalitních produktů s perfektními užitnými vlastnostmi. V rámci recyklačního procesu vytváří tak výrobky, které jsou jednak šetrné k přírodě, ale zároveň užitečné lidem. Jedním ze zajímavých produktů je skládací kompostér.

Skládací kompostéry disponují speciálně navrženým systémem otvorů, díky kterému se v nádobě vytvoří ideální prostředí pro rozklad přírodního odpadu. Optimální cirkulace vzduchu kompostéru zajistí vznik kvalitního humusu bohatého na výživné látky v mnohem kratší době, než je tomu u běžných kompostů. Materiál kompostéru je vyroben z plně recyklovaného plastu, je odolný povětrnostním vlivům a nevyžaduje žádnou údržbu.

Zároveň tento skládací kompostér klade malé nároky na  místo pro kompostování i pro uskladnění kompostéru. Poskládání kompostéru je velice jednoduché, jednotlivé díly jsou přiloženy  k sobě a díly na sebe dosednou systémem pero - drážka. Pohybem dolů dochází k zasunutí jedné stěny do druhé. Sestavením různého počtu stěn lze vytvořit  požadovaný objem kompostéru, který lze kdykoli změnit, rozšířit. Zároveň spojené dvě stěny kompostéru lze využít také jako síto na kompost, hlínu, písek. S kompostérem je velice jednoduchá manipulace, mají velké násypné a vybírací otvory, díky kterým lze odpad pohodlně ukládat a  zároveň vybírat úrodný humus.

Největší výhodou kompostu je využití kuchyňských zbytků. Až dvě třetiny odpadu, který se běžně vyhazuje do popelnice, lze zužitkovat. Minimalizuje se tak množství odpadků a ještě lze vyrobit  vlastní kvalitní hnojivo bez použití chemie. Navíc se lze zbavit často nepříjemného zápachu z odpadkového koše. S kompostérem se zabrání pohledu na nevzhledné hromady kompostu a nepořádku kolem a často spoustě létajícího hmyzu.

Výsledkem jsou tedy jednak úspory, protože  místo toho, aby se  kuchyňský a zahradní odpad vyhodil do popelnice, chytře se zužitkuje. Druhý užitek je  v podobě vysoce kvalitního humusu, který využijeme jednak na zahrádce, jednak  i ovocné i okrasné stromy ocení větší množství živin. Zlepší  se kyprost půdy, dřeviny pak lépe přijímají vodu a živiny, výsledkem je krásná okrasná zeleň a bohatá úroda na zahradě, která udělá radost všem doma.

Doporučujeme vyzkoušet skládací plastový kompostér Puruplast. Další informace na vyžádání lze zaslat, stačí odeslat požadavek na mail info@puruplast.cz.

Na webové adrese www.puruplast.cz lze najít i další výrobky firmy, například: drtě, aglomeráty a regranuláty, ale i systémy pro zpevnění ploch, jedinečné  zatravňovací tvárnice
Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.puruplast.cz

Vydáno 25.02.2013
992 Zhlédnutí
Topováno 02.07.2015
FIREMNÍ ČLÁNKY

Zatravňovací dlažba Puruplast a její využití v jezdectví

Zatravňovací dlažba Puruplast a její využití v jezdectví
Doby, kdy bylo pro zpevnění zatravněné plochy třeba vylít na ni za každou cenu beton nebo ji pohřbít pod asfaltem, už jsou naštěstí dávno pryč. Pro efektivní, estetické a zároveň ekologické řešení zpevnění travnatých ploch je tady totiž zatravňovací dlažba.

Vsaďte na ekologickou zatravňovací dlažbu Puruplast a podpořte přírodu!

Vsaďte na ekologickou zatravňovací dlažbu Puruplast a podpořte přírodu!
Z plastových recyklátů lze dnes vyrobit jedinečnou zatravňovací dlažbu. Zatravňovací dlažba tak nabídne pevné povrchy a zároveň umožní zachovat přirozený travnatý ráz okolí. Stačí nahlédnout do světa ekologie, recyklovaných materiálů a šetrného zacházení s přírodou.
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Puruplast, a.s.
WEBOVÁ STRÁNKA
Puruplast, a.s.
www.puruplast.cz
Adresa

Adresa

Kostelany nad Moravou 67
Kostelany nad Moravou 686 01

info@puruplast.cz
+420 572 542 578


Najdete nás také zde:

ARES
captcha