Virtuální prostředí studia oživí on-line přenosy, konference, semináře i další videa

POLAS VIDEO STUDIO Kameraman Praha, natáčení videa

Virtuální prostředí studia oživí on-line přenosy, konference, semináře i další videa

On-line přenosy z virtuálního studia pro panelové diskuze, přednášky, internetové kurzy, e-learning i eventové akce

Virtuální studio, například v korporátním designu, je dalším tipem od Polas Videostudia Praha. Využít ho můžete pro různé diskuse, meetingy, on-line přenosy, přednášky, internetové kurzy, školení, produktová, promo či in-store videa, ale i eventové, veřejné či společenské akce. Takové vysílání z virtuálního 3D prostředí diváky zaujme, pobaví, vypadá skvěle a nemusí vás stát balík!

On-line přenosy z virtuálního studia

Polas Videostudio Praha

Před zeleným, nekonečným pozadím sedí hosté a moderátor. Probíhá odborná panelová diskuse. Na on-line výstupu je vše již „zasazeno“ ve vzdušném a graficky perfektně vyvedeném prostředí, které působí dojmem, že ho stavělo dvacet lidí celý týden. Jeden z hostů poodstoupí stranou a rázem se ocitá v obraze „uprostřed“ své přednášky, jejíž obsah divákům, připojeným z celého světa, představí. Vítejte v živém vysílání z virtuálního studia, ještě nedávno výlučné doméně velkých televizních stanic.

Studií s klíčovacím pozadím, potažmo možností dosazení libovolného prostředí za protagonisty videa, je poměrně dost. Daleko složitější otázkou je však vybrat pro realizaci konkrétního projektu to, které přesně odpovídá zadání a nestojí spousta peněz.


Videostudio Polas poskytne ty správné prostory pro vaše natáčení

Technologií virtuálního studia se dnes vyrábí celá řada videí i živých vysílání, u nichž to mnohdy není na první pohled ani patrné: internetové kurzy, školení, produktová, promo či in-store videa, klipy hudební i jiné, obsahy internetových televizí nebo firemních videoportálů, meetingy, přednášky, diskuze atd.
Jestliže před kamerami hovoří například jedna či dvě osoby bez většího pohybu, postačí k natáčení nevelký prostor s dobrou akustikou, jednobarevným pozadím a speciálním nasvícením pro klíčování. A samozřejmě odpovídající technologií pro generování virtuálního prostředí, jeho snímání a záznam.

V případě potřeby většího prostoru, ať už díky počtu protagonistů nebo jejich pohybu, dává nejlepší výsledek volba studia s většími rozměry a individuálně řešené doplnění jeho technologie a štábu na potřebnou úroveň. S touto kombinací a náležitým technickým know-how se dá dle našich zkušeností ušetřit i 70% nákladů oproti případu, kdy se pronajme vše na klíč v reálném televizním studiu. Nehledě na skutečnost, že tato studia jsou v denních časech obvykle vytěžována vysíláním mateřské stanice a použít se dají třeba jen v noci, což se mnohdy zase kříží s požadavkem klienta na živé vysílání v určenou dobu či „ochotou“ účinkujících v noci nespat.

Informace o on-line přenosech z virtuálního studia včetně osobních referencí klientů


Základem je pečlivá příprava - při živém vysílání to platí dvojnásob.

U menších produkcí pro záznam se přípravou obvykle rozumí včasné zpracování materiálů, které se mají ve výstupním videu objevit (například prezentace v elektronické podobě a texty pro čtecí zařízení) a jejich uzpůsobení pro obrazovou a zvukovou podobu výsledku. Například z přednášky nepříliš atraktivního obsahu se tak stane obrazově poutavý materiál, který snadno najde cestu ke svým divákům či studentům.

Na druhé straně spektra pak stojí živé vysílání popsané v úvodu článku. Od počtu účinkujících se zde odvíjí nejen množství kamer, mikrofonů a pojetí nasvícení, ale i rozložení a obsluha čtecích zařízení či monitorů, které protagonistům zobrazují, jak vypadá on-line výstup včetně virtuálního prostředí, kde se v něm nacházejí nebo jaký je jejich aktuálně prezentovaný obrazový materiál. K poměrně složitému střihu, zvučení, režii a odbavení se dále mohou přidat obtíže s průběžným kódováním výstupu nebo výpadkem internetového připojení. S tím vším se musí počítat. Celá produkce se tak již rovná podmínkám živého televizního vysílání a vyžaduje sehraný tým opravdu zkušených profesionálů.

V případě zájmu o bližší informace se neváhejte obrátit na Videostudio Polas! Skvělé reference, rozumné ceny, stabilní tým specialistů, nejnovější technologie i klienty vysoce hodnocená individuální péče o zákazníka - to jsou hlavní důvody, proč si ho vybrat ke spolupráci.

Zajímavosti z natáčení on-line přenosů na facebooku Videostudia Polas


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.polas.cz/

Vydáno 02.05.2016
402 Zhlédnutí
Topováno 14.01.2023
FIREMNÍ ČLÁNKY

Výroba videa má svá pravidla. Přečtěte si tipy na úspěšná videa!

Výroba videa má svá pravidla. Přečtěte si tipy na úspěšná videa!
Jak vyrobit video, aby opravdu zaujalo? Aby bylo video úspěšné, musí přesně odpovídat svému účelu, divácké cílové skupině a době vzniku, a to obsahem i formou. Zní to jednoduše, ale praxe často ukazuje pravý opak. A výsledný efekt Vám opravdu zaručí pouze video plnící uvedené zásady. Přečtěte si ...

Interní komunikace ve firmě prostřednictvím intranetového videokanálu

Interní komunikace ve firmě prostřednictvím intranetového videokanálu
V poslední době se nám ve studiu sešlo několik poptávek po zajištění interní komunikace intranetovým video kanálem. Protože obvykle klienti tápou, jak vůbec celou věc pojmout a uchopit, přinášíme k tomuto tématu naše zkušenosti a postřehy z praxe. Mnohé z nich platí i obecně. Přečtěte si tipy od ...

Natáčení videa nejen pro webové stránky a internetové prezentace

Natáčení videa nejen pro webové stránky a internetové prezentace
Video je pořád v kurzu. A zřejmě bude čím dál víc. Videostudio POLAS působí na poli profesionální audiovizuální tvorby již od roku 1991. Natáčení kvalitního videa nejen pro webové stránky a internetové prezentace garantuje stabilní tým odborníků, skvělé reference, soudobé technologie i individuální ...

Polas Videostudio, Praha - z videa vyrobíme vše, na co si vzpomenete

Polas Videostudio, Praha - z videa vyrobíme vše, na co si vzpomenete
Videostudio POLAS působí na poli profesionální audiovizuální tvorby již od roku 1991. Stabilní tým odborníků, skvělé reference, soudobé technologie, individuální péče o klienta a znamenitý poměr užitné hodnoty výsledného produktu a jeho ceny - to jsou hlavní důvody, proč si ho vybrat ke spolupráci.

Mediální trénink od Polas videostudia Praha je pro účastníky skutečným přínosem

Mediální trénink od Polas videostudia Praha je pro účastníky skutečným přínosem
Videostudio POLAS působí na poli profesionální audiovizuální tvorby již od roku 1991. Stabilní tým odborníků, skvělé reference, soudobé technologie i individuální péče o klienta jsou hlavními důvody, proč si ho vybrat ke spolupráci. Mezi vyhledávané služby patří i mediální tréninky ve studiu.

Virály aneb videa, která se šíří po sociálních sítích - tipy od Polas Videostudia Praha

Virály aneb videa, která se šíří po sociálních sítích - tipy od Polas Videostudia Praha
Video nestačí pouze vyrobit. Aby bylo smysluplnou investicí, je nutné ho i dobře uplatnit a získat pro něj diváky. Jedním z takových způsobů je jeho šíření prostřednictvím internetových sociálních sítí - pro tato videa se ujal pojem virály. Pokud Vás toto téma zajímá, přečtěte si následující článek ...
PODSTRÁNKY

Videa na klíč, virtuální studio

Videa na klíč, virtuální studio
Zakázková tvorba videa, pořadů a spotů na klíč

Videostudio, natáčení, střih, digitalizace

Videostudio, natáčení, střih, digitalizace
Natáčení ve studiu, audiovizuální postprodukce a digitalizace

Mediální trénink a poradenství

Mediální trénink a poradenství
Mediální trénink a poradenství v oblasti audiovizuální tvorby
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA POLAS VIDEO STUDIO Kameraman Praha, natáčení videa
WEBOVÁ STRÁNKA
POLAS VIDEO STUDIO
www.polas.cz
Adresa

Adresa

Sušická 1845/21
Praha 6 - Hanspaulka 160 00

ales@polas.cz
+420 602 350 111


Najdete nás také zde:

FacebookLinkedInARES
captcha