METANOVA CZ
Metanova pro dopravu

Metanova pro dopravu

Metanova přísady do olejů, maziv, benzinových i dieselových motorů

Metanova pro průmysl

Metanova pro průmysl

Přísady do olejů a maziv METANOVA pro strojírenství a průmysl

Speciální tuky

Speciální tuky

METANOVA a METABOND - speciální tuky, plastická maziva a tukové pastyVydáno 04.05.2016
92 Zhlédnutí
Topováno 13.02.2018

Metanova: Inteligentní maziva sníží ztráty motorů a tím i provozní náklady

U většiny motorových vozidel se ztrácí třením 25 % energie vytvořené pohonnou hmotou. Tuto ztrátu snižují inteligentní maziva Metanova přibližně o 60 %. Keramické částice použité v přípravcích Metanova navíc díky svým rozměrům neucpávají olejový filtr, jelikož jsou menší než otvory ve filtrační struktuře i nejjemnějších olejových čističů a filtrů.

Inteligentní maziva Metanova sníží ztrátu motorů a prodlouží jejich životnost.

Jak funguje inteligentní mazivo Metanova?

Inteligentní maziva Metanova obsahují nano keramické částice, které se pomocí motorového oleje dostanou na místa, kde vzniká tření. Jsou to povrchové nerovnosti kovových ploch jako válce, písty, ložiska, ozubená kola a podobně. Tady částice přilnou k povrchu a kromě snížení tření zmenší také problémy s netěsností. Ve výfukových plynech se tak výrazně sníží množství jedovatých látek a zároveň se sníží spotřeba oleje.


Mazivo Metanova prodlouží životnost zařízení

Díky chemickému zušlechťování kovových povrchů zajišťují inteligentní maziva ideální podmínky pro olejový film a tím značně zvyšuje životnost zařízení. Přidáním polykeramických prvků k zušlechtění kovových povrchů mají maziva mimořádně nízký třecí koeficient. To snižuje odpor při pohybu součástek spalovacího motoru, což je spojeno se zvyšováním výkonu motoru a snižováním spotřeby pohonných hmot. Díky používání inteligentního maziva Metanova u nových zařízení lze dosáhnout až třikrát delší životnosti.

Maziva Metanova pro delší životnost motorů


Metanova, to je inteligentní mazivo snižující hlučnost a nezatěžující přírodu

Používáním inteligentních maziv Metanova se rovněž znatelně sníží přepalování oleje a hlučnost. Jelikož se maziva Metanova stávají součástí kovových povrchů, které o sebe třou, nastává zušlechtění jejich povrchu, odstranění problémů při studeném startu a jistý čas k ochraně stroje před problémy způsobenými částečným nedostatkem oleje i v případě ztráty celkového tlaku oleje. Olej ošetřovaný přípravky Metanova ztrácí svou mazací schopnost později, tím se zvyšuje interval výměny oleje a současně se snižuje zatěžování životního prostředí.