Výběr podlahového materiálu – vinyl, PVC, marmoleum, laminát, či dřevo?

Podlaha je nedílnou součástí každého bytového i nebytového prostoru, proto je samotný výběr podlahového materiálu velmi důležitý. Na trhu jsou k dispozici podlahy různých materiálů, každý přitom vyniká jinými vlastnostmi, a proto se hodí do odlišných prostor. Společnost K-Produkt, s.r.o. nabízí různé typy – vinylové podlahy, PVC podlahy, marmoleum, laminát či dřevěné podlahy. Jaké jsou výhody jednotlivých materiálů a do jakých prostorů se hodí?

dřevěná podlaha

Vinylové podlahy

Díky moderním technologickým postupům jsou vinylové podlahy schopny nabídnout dokonalou imitaci dřeva, dlažby i kamene. Aktuální nabídka zahrnuje nepřeberné množství barev a struktur, vinylové podlahy jsou k dispozici ve formátech čtverců i lamel. Jsou vhodné pro alergiky, snesou vysoký stupeň zátěže a nekloužou.

Vinylová podlaha je velmi pevná a vydrží i pády těžších předmětů. Její životnost dosahuje až 50 let, proto se jedná o dlouhodobou investici. Ačkoliv se tento typ podlahy nejčastěji využívá v bankách, hotelích, nemocnicích či obchodech, své uplatnění najde i v domácnosti. Díky odolnosti vůči vlhku lze vinylové podlahy použít i v kuchyních a koupelnách. Společnost K-Produkt nabízí kvalitní vinylové podlahy Quickstep, Wineo, Fatraclick a Novilon.

Podlahy z vinylu, marmolea, laminátu i dřeva


PVC a marmoleum

Podlahy z PVC se velmi často využívají v rodinných domcích a bytech. Jsou cenově dostupné, protialergické a snadno se udržují. Jsou také dostatečně teplé, takže umožní příjemný pohyb i naboso či v ponožkách. PVC podlahy se dělí na homogenní a heterogenní. Homogenní jsou bez vzoru, jsou tvrdé s vysokou odolností vůči oděru, proto se hodí do míst s extrémním zatížením. Naopak heterogenní podlahy se vyrábí v různých dekorech a umožňují vytvoření věrohodných imitací různých materiálů.

Stále oblíbenější jsou podlahy z marmolea. Mormoleum je označení pro přírodní linoleum, které je šetrné k životnímu prostředí, současně je odolné a teplé. Vyrábí se z oleje, pryskyřice a korkové drti, podkladem je poté tkanina z juty. PVC podlahy i marmoleum různých výrobců opět naleznete v nabídce společnosti K-Produkt.

Vyberte si z rozsáhlé nabídky podlah různých materiálů, tvarů, dekorů i vlastností


Laminátové podlahy

Hledáte-li levnou alternativu dřevěné podlahy, laminát je ideální volbou. Je odolný vůči poškrábání a vyniká snadnou údržbou podlahy. Životnost laminátu je až 25 let. Za zmínku stojí i antistatické vlastnosti, díky kterým je laminát vhodný i pro alergiky. Vyberte si z širokého portfolia vzorů zátěžových kategorií. Zmiňovaný prodejce nabízí laminátové podlahy Quickstep, Kaindl, StepLaminate a Rooms.


Podlahy ze dřeva

Pokud se nespokojíte s alternativou, podlahy ze dřeva jsou jedinou volbou. Kus přírody tak dostanete přímo do vašich domů a bytů. Vyberte si z nejrůznějších druhů dřevin a barevných odstínů a užívejte si pocit tepla, který dřevo přináší. Je však třeba upozornit, že dřevěné podlahy jsou vhodné jen do míst s menším zatížením, také vyžadují pravidelnou údržbu a ohleduplné zacházení. Při zachování základních pravidel však budou výsadou každého obydlí po mnoho let.

Každý podlahový materiál přináší odlišné vlastnosti. Základní rozdíly spočívají ve vzhledu, možnosti zatížení a trvanlivosti. Veškeré zmíněné podlahové materiály zakoupíte u společnosti K-Produkt, která vám při výběru také podá pomocnou ruku a poradí s volbou materiálu do konkrétního prostoru.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.kprodukt.cz

Vydáno 27.05.2016
632 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Podlahové lišty zakryjí neestetické přechody a zkrášlí vzhled vaší podlahy

Podlahové lišty zakryjí neestetické přechody a zkrášlí vzhled vaší podlahy
Podlahové lišty jsou nenápadným doplňkem, který však promění vzhled vaší podlahy výrazným způsobem. Pokud chcete vyřešit problém s přechody mezi podlahou a zdí, eventuálně mezi jednotlivými typy podlah, použití podlahových lišt je jasným řešením. Společnost K-Produkt s.r.o. nabízí široký sortiment ...

Interiérové dveře od českých výrobců jsou zárukou kvality

Interiérové dveře od českých výrobců jsou zárukou kvality
Společnost K-Produkt, s.r.o., zabývající se prodejem a montáží podlah, dveří a dalších interiérových i exteriérových prvků, nabízí již řadu let dveře do interiéru od českých výrobců. Původní nabídku interiérových dveří od ryze českého výrobce CAG doplnila také pestrým sortimentem dveří a zárubní od ...

Vzorkovna podlah společnosti K-Produkt stojí za návštěvu

Vzorkovna podlah společnosti K-Produkt stojí za návštěvu
Prodejna společnosti K-Produkt, s.r.o., si od roku 2007 vybudovala pozici největší vzorkovny na Znojemsku. V prodejně naleznete široký sortiment laminátových, dřevěných, vinylových, PVC a marmoleových podlahových krytin a dále dveří včetně jejich příslušenství. V nabídce prodejny jsou zahrnuty také ...

Výroba pelet Znojmo – dřevěné pelety pro soukromníky i velké firmy

Výroba pelet Znojmo – dřevěné pelety pro soukromníky i velké firmy
Dřevěné pelety vám nabízí ekologické, ekonomické a snadné topení srovnatelné s dálkově dodávanou energií. Kde ale kvalitní pelety sehnat? Obraťte se na společnost K-Produkt Znojmo. Výroba pelet je naší specialitou již několik let. Dodáme vám průmyslové i dřevěné pelety v jakémkoli množství.

Podlahové lišty jako ozdoba interiéru

Podlahové lišty jako ozdoba interiéru
Společnost K-Produkt s.r.o. je předním výrobcem profilovaných lišt v ČR. V sortimentu této společnosti naleznete širokou škálu soklových lišt, přechodových lišt, komponentů a příslušenství. Společnost se zabývá také výrobou pelet, které zajišťují vysoce komfortní, ekologické a ekonomické topení ...
PODSTRÁNKY

Interiérové dveře

Interiérové dveře
Interiérové dveře CAG, široká škála typů, dekorů a skleněných výplní

Podlahy a terasové dílce

Podlahy a terasové dílce
Podlaha do interiéru i exteriéru, prodej terasových dílců

Podlahové lišty

Podlahové lišty
Podlahové lišty pro zajištění plné funkčnosti podlahy a vedení kabeláže
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA K-Produkt Holding a.s.
WEBOVÁ STRÁNKA
K-Produkt Holding a.s.
www.kprodukt.cz
Adresa

Adresa

Hakenova 3692/31
Znojmo 669 02

prodejna@kprodukt.cz
+420 515 282 000


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha