Screenové clony

Externí stínicí technika vylepšuje celoroční energetickou bilanci budov. V zimě se osvědčily zejména předokenní rolety, které fungují jako dodatečná tepelná izolace a zamezují tepelným ztrátám. V létě naopak nejlépe fungují screenové clony, které nedovolí slunečním paprskům ohřívat zasklené plochy a brání dodatečným tepelným ziskům.

Screenové clony - stínící technika

Screenové clony efektivně brání přehřívání vnitřních prostor

Stále teplejší léta staví obyvatele domů před otázku, jak se efektivně bránit přehřívání vnitřních prostor i jak si zajistit příjemný pobyt venku bez toho, aby byli vystaveni žhavým slunečním paprskům. V místnostech si lidé často instalují klimatizace, jejichž provoz je však velmi drahý. Výbornou službu mohou nabídnout externí stínicí prvky, které zajišťují světelnou i tepelnou pohodu. Efektivně brání dopadu slunečních paprsků na okna, ty se tudíž nepřehřívají a dodatečně nevytápí vnitřní prostory, dále propouští pouze žádoucí množství světla, takže vytváří uvnitř místností takové světelné poměry, které si zvolíme. Dodatečně mohou takto instalované clony sloužit i jako ochrana proti hmyzu či nežádoucím pohledům zvenčí. Screenové clony fungují i jako dekorativní prvek a rodinným domům či kancelářským budovám dodávají moderní vzhled.

Screenové clony nemusí být instalovány pouze na oknech nebo francouzských dveřích. Výborně se uplatní i jako vertikální clony u pergol, teras, okolo bazénů apod. V těchto případech nejenže poskytují v létě tolik vyhledávaný stín a všemi ceněné soukromí, ale fungují také jako ochrana proti větru. Screeny jsou mimořádně variabilní a lze s nimi obestavět jakýkoli typ prostoru. Vyrábí se ve všech možných barevných odstínech, což umožňuje dokonale dotvářet a zútulnit jakékoli prostory.

Screenové clony se umísťují na venkovní straně okna nebo prosklené stěny


Mimořádně odolné screenové textilie

Nejdůležitější funkční částí screenových venkovních rolet je tkanina. Její parametry lze použít pro hodnocení celého výrobku. Všechny potřebné údaje, se kterými se v praxi běžně pracuje, jsou uvedeny ve vzorníku screenových tkanin zn. MINIROL. Screenovou tkaninu charakterizují činitele odrazivosti, pohltivosti a propustnosti pro sluneční záření. Ve většině vzorníků screenových tkanin jsou tyto hodnoty značeny jako As (pohltivost), Ts (propustnost) a Rs (odrazivost). Platí vztah, že As + Ts + Rs = 1, nebo 100%. Ve vzornících najdeme údaje s hodnotami 1–100, tedy v procentech. Parametr Tv ve vzorníku označuje propustnost screenu pro viditelnou složku záření, tzn. kolik viditelného světla clona propustí. Jako nejdůležitější je vnímán parametr Gtot, který se také počítá z výše uvedených ukazatelů a vypovídá o tom, kolik slunečního záření (tepla) clonou projde.

Protože jsou screenové clony celoročně vystaveny vnějšímu prostředí, musí být vyrobeny z mimořádně kvalitních materiálů. Screeny zn. MINIROL se vyrábí z textilií Soltis a Sergé. Obě jsou velmi odolné a trvanlivé. Screen Sergé je utkán ze skelných vláken, které byly za horka zalaminovány do probarveného PVC. Screen Soltis vzniká tak, že se nejprve utkají polyesterová vlákna do tkaniny, která je následně zalaminována probarevným PVC. Ochranná vrstva PVC zabezpečuje materiálům barevnou stálost i po letech používání. Obě technologie nabízejí neomezenou barevnou škálu, zákazníkům má také možnost zvolit si, jaké množství světla screenové clony propustí. Pod značkou MINIROL se nabízí i dokonale zatemňovací clony. Zákazník si také může zvolit, kolik dopadající sluneční energie screeny propustí (mezi 3,5 a 21 %). Takové clony chrání interiér nejen před sluncem, ale také před zvědavými pohledy zvenčí a přitom nijak neomezují výhled ven.


Typy a ukotvení screenů

Pod značkou MINIROL nabízí společnost Building Plastics tři typy screenů. Zipscreen má tkaninu uchycenou ve vodicí listě, což zaručuje vysokou odolnost proti větru. V případě použití blackoutové tkaniny zajistí úplné zatemnění místnosti. Zipscreen přináší výhody alergikům – v uzavřené poloze snižuje pronikání prachu a alergenů do místnosti. V této poloze také poskytuje úplnou ochranu před hmyzem. Screeny naopak nemají tkaninu pevně uzamčenou v lištách, látka je volně napnutá mezi spodní lištou a boxem. Systém Cablescreen má látku vedenou pomocí nerezového lanka, které je při pohledu zevnitř téměř neviditelné. Tento systém nabízí téměř čistý výhled z okna a budovám dodává jednoduchý, moderní a ničím nerušený vzhled.

Zipscreen přináší výhody alergikům


Ovládání

Ovládání screenových clon se volí podle přání zákazníků. Samozřejmostí je manuální ovládání klikou. Pohodlnější je vysouvání a zasouvání screenů pomocí elektromotoru, který můžeme ovládat buď vypínačem, nebo dálkovým ovládáním. V nabídce jsou samozřejmě i inteligentní čidla reagující na slunce nebo vítr, programovatelné hodiny, exteriérové spínače apod.


Podpora projektantům

Společnost Building Plastics dodává projektantům údaje o fyzikálních, tepelněizolačních a optických vlastnostech screenových clon. Tato skutečnost může výrazně napomoci při plánování optimálního návrhu vytápění, větrání a zastínění budovy, což má výrazný přínos pro energetickou bilanci.
Moderní a estetické screenové clony i předokenní rolety tvoří část širokého portfolia produktů značky MINIROL. Kombinací těchto produktů lze dosáhnout vyššího stupně zastínění, nižších tepelných ztrát, zvýší se pocit soukromí i ochrana před neoprávněným vniknutím do objektu.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.minirol.cz

Vydáno 20.05.2016
249 Zhlédnutí
Topováno 21.06.2017
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA BUILDING Shutter Systems s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
BUILDING Shutter Systems s.r.o.
www.minirol.cz
LINKY NA WEB

LINKY NA WEB

Rolety Minirol
Adresa

Adresa

Košíkov 76
Velká Bíteš 595 01

info@minirol.cz
+420 800 400 115


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha