Machine Group s.r.o.Obráběcí stroje JOHNFORD pracují i na Slovenském trhu

Společnost Machine Group s.r.o. již několik let zastupuje jednoho z největších výrobců obráběcích strojů, taiwanskou firmu ROUNDTOP MACHINERY INDUSTRIES CO., LTD., která nabízí své výrobky pod značkou JOHNFORD. Strategie firmy spočívá v permanentním vývoji nových strojů, hledání inovativních technických řešení a zvyšování kvality. Produkuje velmi široký sortiment obráběcích strojů (cca 125 modelů) a dokáže uspokojit každý požadavek v oboru třískového obrábění.

Machine Group s.r.o.

Firma a světové trhy

Kromě nejnáročnějšího Německého trhu, kde do současnosti prodala již cca 850 obráběcích strojů, si firma JOHNFORD našla své zákazníky i na Slovenském trhu. Velmi silnou pozici zaujímá i na dalších trzích, kde se značka Johnford úspěšně prezentuje – Velké Británie, Francie, Itálie, Česká republika ale především USA a Japonsko. Vynikající kvalita výrobku je podložená certifikáty v oblasti řízení kvality TUV ISO 9001 a mnoha získanými oceněními z mezinárodních strojírenských veletrhů. Při kompletaci strojů jsou použity jen ty nejlepší komponenty od věhlasných světových značek (FAG, Parker, Fanuc, Siemens, Heidenhain, Renishaw, FESTO atd.), které zaručují vysokou spolehlivost a bezproblémové obrábění, když stroj nejvíce potřebujete. Jako téměř jediný výrobce neomezuje životnost vřeten počtem provozních hodin v době záruky stroje, což je obrovská výhoda pro uživatelé strojů JOHNFORD.

Každý stroj lze na přání zákazníka vybavit řídicím systémem s českým dialogem, který uspokojí i toho nejnáročnějšího uživatele. Mezi nejžádanější systémy patří Fanuc (Oi-mate, Oi, 21i, 18i), Heidenhain (iTNC 530, TNC 620) a Siemens (810D, 840D). Samozřejmostí jsou i plnohodnotné značkové pohony dle vybraného systému.

Obráběcí stroje JOHNFORD


Nový produkt BMC 110

Firma Johnford zařazuje do svého širokého sortimentu neustále nové produkty nejvyšší kvality s cílem maximální spokojenosti koncových uživatelů. Jeden s těchto produktů je CNC horizontální frézovací centrum BMC 110. Stroj je vybaven plynule řízeným otočným stolem s indexací 0,001°, kterému můžete „naložit“ až 7 000 kg. V případě využití několika-úrovňové elektronické kompenzace teploty se minimalizuje teplotní distorze jednotlivých uzlů obráběcího stroje a poskytuje nejlepší výsledky pro vysokou přesnost obrábění. Samozřejmostí je i vysokotlaké chlazení středem vřetena 20 až 70 BAR, zásobník pro 60, 80, 120 a 180 nástrojů, lineární odměřování Heidenhain, možnost výběru řídícího systému, chlazení kuličkových šroubů, klimatizace systému, závitování vřetenem, osazení úhlovou hlavou, nástrojovou a obrobkovou sondou Renishaw a v neposlední řadě je velmi dokonale řešen i systém třískového hospodářství a chladící kapaliny. V případě použití vysokotlakého chlazení lze nabídnout pracovní prostor stroje plně krytovaný, nebo lze stroj nabídnout i bez krytování pro snadný přístup k upínacímu stolu. Vřeteno je vybaveno vysouvací pinolou pro obrábění v těžko přístupných místech. Proto je tento stroj velmi žádaný při obrábění převodových skříní. Celková konstrukce stroje je z litiny MEEHANITE a je navržena pomocí výpočtové metody konečných prvků FEM. Stroje řady BMC patří mezi nejtužší stroje na světě v dané kategorii, které jsou vyrobeny podle posledních poznatků ze stavby obráběcích strojů. Celý stroj splňuje ty nejnáročnější požadavky na jeho bezpečnou obsluhu a provoz dle směrnic CE.

Obráběcí stroje BMC série


Hlavní technické údaje stroje BMC 110

Velikost stolu: 1 400 x 1 600 mm
Pojezd v ose X: 2 000 mm
Pojezd v ose Y: 1 800 mm
Pojezd v ose Z: 1 600 mm
Pojezd v ose W - pinola: 550 mm
Čelo vřetena od středu stolu: 550 ~ 2 150 mm
Osa vřetena od stolu: 0 ~ 1 800 mm
Otáčky vřetena: 5 – 3 000 ot./min.
Upínací kužel: typ ISO 50
Výkon na vřetenu: 22 / 26 kW
Max. průměr x délka nástroje: 125 x 400 mm
Max. hmotnost nástroje: 25 kg
Max. počet nástrojů v zásobníku: 60 ks
Rychloposuv X,Y,Z: 12 m/min.
Pracovní posuv: 6 m/min.
Indexace stolu – plynulé otáčení: 0,001 °
Zatížení stolu: 7 000 (15 400 lb)kg
Max. rozměry obrobku: průměr 2 100 mm (při použití krytování)
Hmotnost stroje: 27 000 kg
Délka stroje: 6 880 mm
Šířka stroje: 5 600 mm
Výška stroje: 4 020 mm


Portálové centra řady DMC

Nesmíme zapomínat i na široký sortiment portálových center, které můžeme rozdělit do dvou kategorií. Krytovaná portálová centra do velikosti stolu 4 200 x 2 050 mm s pohybem obrobku a pevným portálem a portálová centra bez krytování, kde kromě základních velikostí stolu, si může délku stolu určit i zákazník. Při těchto velikostech strojů je pohyblivou částí portál a zatížení stolu je až neuvěřitelných 3 000 kg/m2.

K těmto strojům je nabízena široká možnost výběru vřeten od 6 000 ot/min. až po 24 000 ot./min. s různými druhy pohonu. K dispozici jsou pohony řemenové nejdokonalejší konstrukce, přímý pohon vřeten s obrovskou dynamikou přenosu kroutící síly a v neposlední řadě i lineární pohony vřetena
(elektrovřetena), která jsou nejkompaktnější ve své třídě a dosahují nejlepších parametrů dynamiky pohybu. Pro dlouhou životnost těchto vřeten se stará chladící zařízení, které udržuje stálou teplotu vřeten.

Dále je možný výběr ze čtyř a pětiosých otočných stolů od průměru 151 mm až po průměr 601 mm. Při rozměrných, extrémně těžkých obrobcích, nebo složitě tvarových dílů, je možné stroje osadit multifunkční pětiosou frézovací hlavou, úhlovou hlavou, nebo výklopnou hlavou, kde probíhá automatická výměna mezi těmito hlavami. Mezi další příslušenství stroje firma JOHNFORD nabízí klimatizaci systému, chlazení kuličkových šroubů, nástrojové a obrobkové sondy Renishaw a Blum, elektronická kompenzace teploty, vysokotlaké chlazení středem vřetena a mnoho dalších příslušenství pro přesné a rychlé obráběcí, nebo pohodlnou obsluhu stroje.

Firma JOHNFORD se pyšní výrobou jednoho z největšího portálového centra na světě s pojezdem v ose X až 28 000 mm a v ose Y až 4 200 mm.


Nejen prodej…

Společnost Machine Group s.r.o. neprodává pouze obráběcí stroje, ale nabízí i profesionální a kvalitní záruční i pozáruční servis, školení obsluhy i programátorů na řídicí systémy Fanuc, Heidenhain a Siemens, vytváření CNC programů, poradenství a konzultace, vypracování kompletní technologie výrobku – tvz. na klíč s dodaným strojem. Spolupracuje s významnými leasingovými společnostmi a je možné dohodnout výhodné splácení či možné dotace.


Jan Pastirčák
jednatel společnostiVíce informací naleznete na našich stránkách  http://www.machinegroup.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Obráběcí stroje včetně veškerého servisu s Machine Group

Obráběcí stroje včetně veškerého servisu s Machine Group

Obráběcí stroje patří mezi nezbytné vybavení každé strojírenské firmy. Kvalitní obráběcí stroje se vyznačují dlouhou životností, kterou může navíc ještě prodloužit pravidelný servis. Třískové obrábění ve vaší firmě nezastaví ani menší závada, protože společnost Machine Group je schopná pro obráběcí stroje ihned dodat originální náhradní díly.

Vydáno 15.06.2016Vydáno 01.06.2016
135 Zhlédnutí
Topováno 21.04.2018