Prevence psů a koček - očkování, odčervení, odblešení, odklíštění a aplikace mikročipu

Veterinární klinika Palackého Opava

Prevence psů a koček - očkování, odčervení, odblešení, odklíštění a aplikace mikročipu

Veterinární klinika Palackého OpavaPreventivní péče o psí zuby vám ušetří peníze a vašemu zvířeti zdraví

Psí i kočičí zuby jsou náchylné k usazování zubního plaku a vzniku zubního kamene, který může být následně zdrojem vážných problémů. Pravidelná péče o psí zuby, potažmo i o kočičí zuby, se proto nesmí podceňovat. Veterinární klinika Palackého Opava nabízí kompletní preventivní vyšetření zubů u psů a koček, díky nimž můžete vašemu mazlíčkovi ušetřit spoustu nepříjemností.

Veterinární klinika Palackého Opava

Pečujte o psí i kočičí zuby zavčasu

Péči o zuby u psa či kočky téměř každý majitel více či méně podceňuje. Přitom je skutečně potřeba věnovat se jí od začátku pravidelně a důsledně. Základem je samozřejmě kvalitní komplexní strava.


Prevence je pro zuby u psa základ

Nejúčinnější prevencí pro psí i kočičí zuby je ale samozřejmě jejich pravidelné čištění, a to ideálně speciálním zubním kartáčkem a enzymatickou pastou. Správný postup vás naučí váš veterinář. Pravidelné návštěvy veteriny za účelem kontroly chrupu jsou tak nejlepší prevencí, jelikož lékař vždy nejlépe určí, co konkrétně je pro vašeho psa nejlepší.

Preventivní program péče o psí zuby i zuby koček


Špatná péče o zuby u psa i kočky způsobuje řadu problémů

Pokud se zubní kámen a péče o psí zuby začne řešit až pozdě, hrozí vašemu zvířeti vážné komplikace a onemocnění, jako jsou například záněty dásní, paradentóza nebo mohou vést k rozšíření infekce z dutiny ústní do ostatních orgánů. Výjimkou bohužel nejsou ani případy, kdy zvíře v důsledku zanedbané péče o chrup uhynulo.

Prvními příznaky těchto onemocnění jsou:

- silný zápach z tlamy zvířete
- vypadávání a bolestivost zubů
- odmítání tvrdší potravy a bolestivost zubů při jídle
- úbytek na váze
- krvácivost dásní


Dobrá veterina zajistí šetrnou a bezbolestnou terapii

Veterinární klinika Palackého Opava proto nabízí kompletní program prevence i terapie, která udrží psí i kočičí zuby v dobré kondici. Zdarma poskytuje bezbolestné a velmi rychlé vyšetření speciální dentální lampou, která odhalí i okem neviditelné problémy v ústní dutině. Následní terapie je zde naprosto šetrná ke zvířeti. V anestezii proběhne kompletní ošetření zubů, jejich vyčištění i odstranění zápachu z úst. Nezapomeňte, že preventivní péče o zuby se skutečně vyplatí nejen vašemu zvířeti, ale i vaší peněžence.

Veterinární klinika Opava - kontaktujte nás zdeVíce informací naleznete na našich stránkách  https://www.veterinaopava.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Nechcete, aby se zbytečně trápili? Nechte je vykastrovat

Nechcete, aby se zbytečně trápili? Nechte je vykastrovat

Každý majitel chce pro svého mazlíčka dlouhý a spokojený život. Základním předpokladem, jak toho dosáhnout je zachování zdraví. Kromě kvalitní stravy a pravidelného očkování můžete ale předcházet vzniku mnoha zdravotních komplikací i tím, že svého čtyřnohého společníka necháte vykastrovat. Kastrace je chirurgický zákrok, při kterém jsou odstraněny orgány produkující pohlavní hormony. U samců jsou to varlata (orchidectomie), u samic se odstraňují vaječníky (ovariectomie), případně vaječníky a děloha (ovariohysterectomie). Tyto orgány jsou zodpovědné za probíhající pohlavní cykly a za schopnost zvířat se pářit a rozmnožovat. Pro zvířata, která nejsou určena k chovu, však zároveň představují zbytečné riziko vzniku zdravotních komplikací.

Vydáno 05.12.2013
Žádnou blechu jste nenašli a přesto je má

Žádnou blechu jste nenašli a přesto je má

Blechy patří k nejběžnějším vnějším parazitům psů a koček. Vyskytují se celoročně a všude tam, kde je přítomen jejich hostitel. Mohou způsobovat výraznou svědivost, ztrátu srsti a záněty kůže, což nakonec vede majitele k vyhledání pomoci veterinárního lékaře. Naštěstí existují způsoby, jak Vaše mazlíčky ušetřit dalšího trápení s blechami. Blecha (nejčastěji Ctenocephalides felis) je díky malým rozměrům svého těla (cca 3 mm) a rychlosti, s jakou se dokáže v srsti svého hostitele pohybovat, jen velmi těžko postřehnutelným parazitem. Často se proto setkáváme s názorem majitelů, že jejich zvíře blechy nemá, protože žádné nenašli. Nejprve je tedy potřeba smířit se s faktem, že pokud pes či kočka nejsou proti blechám ošetření a jsou v kontaktu s vnějším prostředím, pravděpodobně blechy mají. Jako důkaz zablešení lze použít nález krevních pelet – tzv. blešího trusu, který ulpívá v srsti zvířete a připomíná drobná zrníčka máku, která se po rozmočení ve vodě rozpíjejí do krvavých teček. Ani bleší trus však nemusí být vždy patrný, zejména u často koupaných nebo stříhaných psů a u koček, které si důkladně čistí srst. Diagnostika infestace blechami se potom stává velmi problematickou.

Vydáno 08.03.2015Vydáno 21.07.2016
100 Zhlédnutí
Topováno 14.10.2020