Řezání vodním paprskem je šetrné, čisté a bez odpadu

Řezání patří k nejpoužívanějším metodám dělení materiálu. Pokud se klade velký důraz na přesnost a kvalitu řezu, doporučuje se metoda CNC řezání vodním paprskem. Řez vodním paprskem je velmi čistý a tepelně neovlivněný, je tak ideální pro řezání těžko obrobitelných materiálů. Potřebujete zajistit řezání pomocí této technologie? Nástrojárna Isotra se sídlem v Opavě se zabývá obráběním dílů ze všech materiálů a pyšní se i profesionálním CNC zařízením pro řezání vodním paprskem, které se nachází v moderní nástrojárně společnosti.

Řezání vodním paprskem

Princip řezání vodou

V současné době patří řezání vodním paprskem mezi nejmodernější ekologické a kvalitní metody dělení nejrůznějších druhů materiálu. Základem přístroje je vysokotlaké zařízení, které dokáže stlačit vodu pod tlakem až 6000 barů. Ve speciální směšovací komoře dochází ke smíchání vody s abrazivním materiálem. Řezací paprsek poté vzniká v řezací hlavě, která je zakončena řezací tryskou.

Řezání vodním paprskem je vhodné pro zpracování kovu, pryže, skla, obkladů a dalších materiálů


Hlavní výhody řezání vodním paprskem

Díky výše zmíněnému principu nedochází při řezání vodním paprskem k žádnému dotýkání nástroje s obráběným materiálem, které by mohlo způsobit nerovnosti a nedokonalosti. Proto je řez čistý, bez vzniku otřepů a mikroskopických trhlin. Tak čistého řezu lze u jiných technologií řezu s využitím nástroje dosáhnout jen stěží.

Další výhodou zmiňované technologie řezání je tepelná neovlivnitelnost. Obráběný materiál není tepelně namáhaný, nevzniká vnitřní pnutí. Rovněž nedochází k chemickému ovlivňování, při řezu nevnikají žádné výpary a netvoří se prach ani odpad. Řezem se nepoškodí povrchová úprava materiálu, navíc jej lze provádět i v těsné blízkosti hrany, čímž dochází k minimalizaci odpadního materiálu.

Moderně vybavená nástrojárna se sídlem v Opavě – Nástrojárna Isotra


Řezání kovových i nekovových materiálů

Nástrojárna Isotra v Opavě zajistí řezání nejrůznějších materiálů podle požadavků klienta. Ačkoliv se vodní paprsek používá velmi často pro oddělování konstrukční oceli a dalších kovů, své uplatnění nachází také pro dělení nekovových materiálů. Díky principu technologie lze provádět řezy materiálů s různými chemickými i fyzikálními vlastnostmi, a to včetně měkkých, drolících se a křehkých. Pomocí vodního paprsku lze řezat např. sklo, zrcadla, dlažby, obklady nebo pryž.

Moderně vybavená Nástrojárna Isotra v Opavě umožňuje obrábění materiálů ve vysoké kvalitě. Potřebujete-li zajistit kvalitní řez, využití služby CNC řezání vodním paprskem je ideální volbou.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://nastrojarna.isotra.cz

Vydáno 12.08.2016
337 Zhlédnutí
Topováno 08.05.2019
FIREMNÍ ČLÁNKY

Nástrojárna ISOTRA – výroba nástrojů a vlastních strojů, měřidel i obrábění

Nástrojárna ISOTRA – výroba nástrojů a vlastních strojů, měřidel i obrábění
Nástrojárna ISOTRA, a.s., se zabývá výrobou nástrojů a jednotlivých dílů různého charakteru. Na trhu působí již od roku 1992, v roce 2007 se přetransformovala z s.r.o. na akciovou společnost a působí po celé České republice. Společnost disponuje moderní nástrojárnou, nabízí prodej strojů s vlastní ...
PODSTRÁNKY

Střižné a ohybové nástroje

Střižné a ohybové nástroje
Střižné a ohybové nástroje, válcovací a profilovací tratě

Kontrolní přípravky a měřidla

Kontrolní přípravky a měřidla
Výroba speciálních kontrolních přípravků a měřidel

Řezání vodním paprskem

Řezání vodním paprskem
Řezání vodním paprskem pro šetrné dělení všech materiálů
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA ISOTRA a.s. Nástrojárna Opava
WEBOVÁ STRÁNKA
ISOTRA a.s.
nastrojarna.isotra.cz
Adresa

Adresa

Bílovecká 2411/1
Opava 746 01

nastrojarna@isotra.cz
+420 553 685 415


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha