ISOTRA a.s.
Nástrojárna Opava
Řezání vodním paprskem je šetrné, čisté a bez odpadu

Řezání patří k nejpoužívanějším metodám dělení materiálu. Pokud se klade velký důraz na přesnost a kvalitu řezu, doporučuje se metoda CNC řezání vodním paprskem. Řez vodním paprskem je velmi čistý a tepelně neovlivněný, je tak ideální pro řezání těžko obrobitelných materiálů. Potřebujete zajistit řezání pomocí této technologie? Nástrojárna Isotra se sídlem v Opavě se zabývá obráběním dílů ze všech materiálů a pyšní se i profesionálním CNC zařízením pro řezání vodním paprskem, které se nachází v moderní nástrojárně společnosti.

Řezání vodním paprskem

Princip řezání vodou

V současné době patří řezání vodním paprskem mezi nejmodernější ekologické a kvalitní metody dělení nejrůznějších druhů materiálu. Základem přístroje je vysokotlaké zařízení, které dokáže stlačit vodu pod tlakem až 6000 barů. Ve speciální směšovací komoře dochází ke smíchání vody s abrazivním materiálem. Řezací paprsek poté vzniká v řezací hlavě, která je zakončena řezací tryskou.

Řezání vodním paprskem je vhodné pro zpracování kovu, pryže, skla, obkladů a dalších materiálů


Hlavní výhody řezání vodním paprskem

Díky výše zmíněnému principu nedochází při řezání vodním paprskem k žádnému dotýkání nástroje s obráběným materiálem, které by mohlo způsobit nerovnosti a nedokonalosti. Proto je řez čistý, bez vzniku otřepů a mikroskopických trhlin. Tak čistého řezu lze u jiných technologií řezu s využitím nástroje dosáhnout jen stěží.

Další výhodou zmiňované technologie řezání je tepelná neovlivnitelnost. Obráběný materiál není tepelně namáhaný, nevzniká vnitřní pnutí. Rovněž nedochází k chemickému ovlivňování, při řezu nevnikají žádné výpary a netvoří se prach ani odpad. Řezem se nepoškodí povrchová úprava materiálu, navíc jej lze provádět i v těsné blízkosti hrany, čímž dochází k minimalizaci odpadního materiálu.

Moderně vybavená nástrojárna se sídlem v Opavě – Nástrojárna Isotra


Řezání kovových i nekovových materiálů

Nástrojárna Isotra v Opavě zajistí řezání nejrůznějších materiálů podle požadavků klienta. Ačkoliv se vodní paprsek používá velmi často pro oddělování konstrukční oceli a dalších kovů, své uplatnění nachází také pro dělení nekovových materiálů. Díky principu technologie lze provádět řezy materiálů s různými chemickými i fyzikálními vlastnostmi, a to včetně měkkých, drolících se a křehkých. Pomocí vodního paprsku lze řezat např. sklo, zrcadla, dlažby, obklady nebo pryž.

Moderně vybavená Nástrojárna Isotra v Opavě umožňuje obrábění materiálů ve vysoké kvalitě. Potřebujete-li zajistit kvalitní řez, využití služby CNC řezání vodním paprskem je ideální volbou.Více informací naleznete na našich stránkách  https://nastrojarna.isotra.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Nástrojárna ISOTRA – výroba nástrojů a vlastních strojů, měřidel i obrábění

Nástrojárna ISOTRA – výroba nástrojů a vlastních strojů, měřidel i obrábění

Nástrojárna ISOTRA, a.s., se zabývá výrobou nástrojů a jednotlivých dílů různého charakteru. Na trhu působí již od roku 1992, v roce 2007 se přetransformovala z s.r.o. na akciovou společnost a působí po celé České republice. Společnost disponuje moderní nástrojárnou, nabízí prodej strojů s vlastní technologií i výrobu nástrojů, dílů i měřidel. V současnosti zaměstnává nástrojárna přes 50 zaměstnanců, kteří pracují na jednotlivých stanovištích.

Vydáno 24.05.2016Vydáno 12.08.2016
319 Zhlédnutí
Topováno 08.05.2019

Střižné a ohybové nástroje

Střižné a ohybové nástroje

Střižné a ohybové nástroje, válcovací a profilovací tratě

Kontrolní přípravky a měřidla

Kontrolní přípravky a měřidla

Výroba speciálních kontrolních přípravků a měřidel

Řezání vodním paprskem

Řezání vodním paprskem

Řezání vodním paprskem pro šetrné dělení všech materiálů