Anton Paar – vývoj a výroba laboratorních přístrojů pro výzkum i průmysl

Společnost Anton Paar GmbH se zabývá vývojem a výrobou laboratorních přístrojů, které se využívají především v oblasti výzkumu a chemického i nápojového průmyslu. Je též významným subdodavatelem elektromechanických, mechanických i plechových komponent a dílů s celosvětovým působením. Díky vysoké kvalitě, přesnosti a inovaci laboratorních přístrojů – procesních a laboratorních analyzátorů, hustoměrů, alkoholometrů ad. patří Anton Paar mezi světové lídry v daném oboru.

Hustoměry - laboratorní přístroje Anton Paar

Precizní laboratorní přístroje s bohatou historií

Počátky světově významné společnosti Anton Paar spadají až do 20. let minulého století. Tehdy si zámečník Anton Paar otevřel svou dílnu pro opravu strojů a pro svou preciznost získal dobrou pověst. Od té doby se firma začala ubírat právě směrem vývoje měřící techniky, ve 30. letech se rozrostla a vyvinula první analytický přístroj – malou úhlovou rentgenovou kameru. V 60. letech se firma rozšířila zásadním způsobem a expandovala do světa.

Dnes je Anton Paar lídrem v oblasti vývoje a výroby laboratorních přístrojů. Pyšní se 2200 profesionály, které zaměstnává v sídle v Grazu, 25 prodejními společnostmi i rozsáhlou prodejní sítí, pokrývající 110 zemí po celém světě.

Anton Paar – lídr v oblasti výroby laboratorních přístrojů a analyzátorů


Použití laboratorních přístrojů v nápojovém průmyslu

Analyzátory, hustoměry a další laboratorní přístroje Anton Paar vynikají především svou vysokou přesností. Díky tomu jsou úspěšně využívané v širokém spektru oblastí a možnosti jejich aplikace se neustále rozšiřují. Ve velké míře se tyto přístroje užívají v nápojovém průmyslu, a to při výrobě piva, nealkoholických nápojů a minerálních vod, lihovin i vín. V nabídce společnosti jsou přesné přístroje pro stanovení obsahu alkoholu, oxidu uhličitého, hustoty a dalších důležitých parametrů.


Analytické systémy

Analytické systémy Anton Paar, určené nejen pro analýzu nápojů, jsou flexibilní a modulární. Kvalitativní analýza nevyžaduje předchozí úpravu vzorků, ty se navíc dávkují do analyzátoru přímo z obalu. Díky tomu je jejich použití ve srovnání s dřívějšími konkurenčními typy mnohem rychlejší a jednodušší. V portfoliu produktů naleznete např. systém pro analýzu piva Alcolyzer Beer ME, který stanovuje obsah alkoholu ve všech typech piv, moštů, směsí ad.

Laboratorní přístroje Anton Paar nachází uplatnění v chemickém a nápojovém průmyslu i ve výzkumu


Aplikace přístrojů Anton Paar v chemickém průmyslu

Druhou oblastí, ve které se laboratorní přístroje Anton Paar používají, je chemický průmysl. Pomocí hustoměrů, polarimetrů, reometrů, mikrovlnných rozkladných systémů a dalších přístrojů lze určit veškeré potřebné hodnoty a zajistit případnou přesnou a dokonalou výrobu či kontrolu. Anton Paar přístroje se používají celosvětově pro měření a zjišťování parametrů lepidel, adhezních činidel, barev, laků, koloidních látek, tonerů, příchutí, vůní či anorganických látek.

Jedním ze stěžejních pilířů společnosti Anton Paar je inovace. Proto v nabídce produktů najdete každou chvíli nové modernizované laboratorní přístroje, které disponují řadou konkurenčních výhod. Příkladem jsou nové přístroje pro měření CO2 a O2, určené pro použití v laboratorních i provozních podmínkách. Pokud chcete o inovacích přístrojů a o jejich parametrech vědět více, navštivte internetové stránky společnosti Anton Paar.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.anton-paar.com

Vydáno 08.03.2017
55 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Specifické požadavky si také žádají specifické přístroje, které vyvíjí, vyrábí a distribuuje společnost Anton Paar

Specifické požadavky si také žádají specifické přístroje, které vyvíjí, vyrábí a distribuuje společnost Anton Paar
Šikovnost, propracovanost a ty nejvyšší nároky v každém, byť sebemenším detailu, jim zaručují, že stále zůstávají celosvětovým lídrem v měření hustoty, koncentrace a obsahu CO. Tato společnost však není finančními prostředky zaměřená jenom a pouze na sebe, ale také se dívá i po ostatních lidech, ...
PODSTRÁNKY

Analytické a laboratorní přístroje

Analytické a laboratorní přístroje
Analytické a laboratorní přístroje - hustoměry, polarimetry, refraktometry, viskozimetry

Procesní měřicí systémy

Procesní měřicí systémy
Procesní viskozimetry a polarimetry, inline refraktometry, hustotní senzory

Automatizace a robotizace

Automatizace a robotizace
Specifická řešení v oblasti laboratorní automatizace a robotizace
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Anton Paar GmbH, organizační složka
WEBOVÁ STRÁNKA
Anton Paar GmbH, organizační složka
www.anton-paar.com
Adresa

Adresa

Strakonická 3309/2e
Praha 5 150 00

info.cz@anton-paar.com
+420 233 356 635


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha