Ekologické rakve šetří životní prostředí a jsou k nerozeznání od dřevěných

Rozloučit se svým blízkým zemřelým a zajistit mu důstojný pohřeb je povinností každého z nás. Během pohřbu je nejviditelnějším prvkem bezpochyby rakev, ve které je zemřelý uložen. Na trhu je k dispozici řada standardních dřevěných rakví, trend v oblasti pohřebnictví se však ubírá jiným směrem. Díky ekologickým rakvím se v ČR ročně ušetří až 40 hektarů lesa, což je nezanedbatelné číslo. Pozůstalí tak svého bližního pohřbí s hřejivým pocitem, že udělali to nejlepší pro něj, ale i pro přírodu, která nás obklopuje.

ekologické rakve

Výroba rakví, které šetří lesy

S výrobou ekologických rakví přišla společnost Komes, s.r.o. již před více než 28 lety. Dnes spolupracuje s řadou pohřebních služeb po celé České republice. Ekologické rakve jsou vyrobeny z částečně recyklovaného materiálu, díky kterému se při jejich výrobě ušetří opravdu velké množství dřeva.

Při výrobě rakví využívá společnost pevnou 5vrstvou lepenku, vodonepropustné vrstvy, výztužné vrstvy a důmyslnou dřevěnou konstrukci, díky čemuž rakve vynikají svou pevností a stabilitou. Další předností ekologické rakve je snadná manipulace. Standardně se váha rakve pohybuje kolem 10 až 12 kilogramů, dřevěné rakve mohou vážit i třikrát více.

Výroba a prodej ekologických rakví


Ekologické rakve – na pohled nepoznáte, že nejsou ze dřeva

Ačkoliv se při výrobě ekologických rakví nepoužívá masivní dřevo, díky povrchové úpravě tyto rakve na pohled rozeznáte od dřevěných jen stěží. Kvalitní povrchová úprava a důraz na estetickou stránku jsou hlavními požadavky při výrobě rakví tohoto typu. V současné době je v nabídce společnosti Komes, s.r.o. více než 40 variant rakví v různých barvách i s různorodými variantami zdobení. Pozůstalí se tak rozhodnout podle svých preferencí a mají-li specifické požadavky, ekologická rakev jim bude vyrobena podle jejich přání.

Výrobou ekologických rakví se ročně ušetří až 40 ha lesa


Ekologické rakve šetří přírodní zdroje

Je třeba si uvědomit, že hlavním důvodem pořízení rakve tohoto typu není finanční úspora, nýbrž souznění s přírodou. Kvůli desítkám minut, kdy je rakev vystavena očím pozůstalých, se spotřebuje spousta dřeva, což je velmi neekologické a nešetrné k prostředí. Pokud i vy souzníte s přírodou, hlavní přednost ekologických rakví jistě vnímáte.

Spousta pohřebních služeb v ČR běžně komunikuje přímo s výrobcem rakví Komes, s.r.o. a zprostředkovává jejich zajištění. Postarejte se o to, aby vaši blízcí zemřelí spočinuli v rakvi, která skvěle vypadá, ale rovněž souzní s přírodou, ať už je vystavena při obřadu, uložena v půdě nebo zpopelněna. Patříte-li mezi pozůstalé, kontaktujte pohřební službu a zeptejte se, nabízí-li i oni ekologické rakve zmiňovaného výrobce.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.komes-raq.cz

Vydáno 08.12.2016
1247 Zhlédnutí
Topováno 31.07.2021
FIREMNÍ ČLÁNKY

Cena i parametry ekologické rakve vás příjemně překvapí

Cena i parametry ekologické rakve vás příjemně překvapí
Výroba rakví z ekologických materiálů přispívá k šetření životního prostředí. Ekologické rakve jsou totiž zhotovovány z materiálů, které jsou nezávadné, lehce rozložitelné a cenově velmi dostupné. Není potřeba mít ani obavy, že uložit svého blízkého do rakve z recyklovaného materiálu je nedůstojné. ...

Výroba ekologických rakví

Výroba ekologických rakví
Je těžké vyrovnat se s bolestnou ztrátou blízké osoby. Každý pohřeb doprovází nepopsatelný smutek v srdcích příbuzných, rodinných příslušníků, přátel a dalších blízkých. Berte život z té lepší stránky. Firma KOMES spol. s.r.o., vyrábí ekologické rakve různých typů i druhů. Základem je kvalitní ...

Ekologické rakve splňují všechny potřebné požadavky, nabízí ale i něco navíc

Ekologické rakve splňují všechny potřebné požadavky, nabízí ale i něco navíc
Výběr rakve je většinou spojen se smutkem a nepříjemnými životními okamžiky. Přesto je to věc, na které si pozůstalí dávají velmi záležet. Atributů, které hrají při výběru rakve je přitom hned několik. Důležitý je vzhled a velikost rakve, ale i její cena. Ve společnosti KOMES na tyto věci ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA KOMES, spol. s r.o. Výroba ekologických rakví Praha
WEBOVÁ STRÁNKA
KOMES, spol. s r.o.
www.komes-raq.cz
LINKY NA WEB

LINKY NA WEB

Produkty
Adresa

Adresa

Chlumova 19
Praha 3 130 00

komes@komes-raq.cz
+420 602 666 560


Najdete nás také zde:

ARES
captcha