Držáky a redukce na světla i pouliční lampy veřejného osvětlení – profesionální výroba

KOVOBLESK KPS OPAVA s.r.o.

Držáky a redukce na světla i pouliční lampy veřejného osvětlení – profesionální výroba

Hledáte spolehlivého dodavatele a výrobce držáků a redukcí na svítidla a pouličních lamp? Přejete si kvalitní a cenově dostupné produkty splňující veškeré standardy? V tom případě se obraťte na společnost KOVOBLESK KPS OPAVA s.r.o. Společnost KOVOBLESK KPS OPAVA s.r.o. vyrábí držáky na světla, které slouží k dodatečné montáži jako příslušenství a při výměně lamp. Výrobky jsou certifikovány a vhodné nejen pro města a technické služby. Mějte kvalitně osvětlen park, náměstí i parkoviště a kontaktujte nás s nezávaznou poptávkou a řešením na míru ještě dnes!

Městys Litultovice
Úřad městyse


č. 1, Litultovice 747 55
Městys Litultovice se nachází v Moravskoslezském kraji 12 km jihozápadně od Opavy na silnici I/46, směrem na Olomouc. Počtem obyvatel 825 a a rozlohou 1035 ha patří Litultovice mezi menší obce západního Opavska.
Litultovice jsou samostatnou obcí se stavebním úřadem a matrikou.
Součástí obce jsou tři přilehlé osady: Choltice, Luhy a Pilný Mlýn.
Městys je zapojen v Programu obnovy venkova, je členem Svazu měst a obcí ČR, členem Euroregionu Silesia, Mikroregionu Hvozdnice, Svazku obcí pro provoz skupinového vodovodu Litultovice.
Litultovice mají jméno od svého zakladatele Litulta (Lutulta, Litolta).
Nejstarší zachovanou památku na Litultovice máme v seznamu biskupských manů v okolí Opavy z doby 1289 - 1325, v němž mají jméno německé, ačkoliv seznam je psán latinsky.
Teprve roku 1368 se setkáváme opět s Litultovicemi, za držitele rytíře Vavříka z Lutholtowitz (1368 - 89).
Roku 1582 Litultovice úplně, až na tvrz, vyhořely.
Roku 1601 drželi léno synové Karla Bítovského - Václav a Jiří Bítovští z Bítova. Do dob Bítovských spadá založení
„nového zámku“, jak svědčí i zachovalý letopočet 1609.
V roce 1718 byl přestavěn renesanční zámek v barokní sídlo. Interiéry zámeckého objektu přitom dostaly barokní štukovou výzdobu.
V letech 1844 - 1847 byl v Litultovicích nově postaven kostel sv. Bartoloměje a roku 1849 byl posvěcen.
10. března 1877 byla povolena a zavedena v Litultovicích četnická expositura.
V roce 1885 byl v Litultovicích založen sbor dobrovolných hasičů a jeho prvním předsedou byl Isidor Lhotský.
V obci se nachází obchod se smíšeným zbožím, pobočka České pošty, zdravotní středisko se zubním, ženským, praktickým a dětským lékařem. V obci je třítřídní základní škola a mateřská škola. Nedávno byl v Litultovicích otevřen Penzion pro seniory.
V budově zámku je umístěn úřad městyse s historickou obřadní síní, knihovna, lékárna, zámecká restaurace, Muzeum historie Litultovic a garáže hasičské zbrojnice.

Produkty
  • veřejná správa, městské magistráty, poskytování grantů a dotací, státoobčanská řízení, integrovaný záchranný systém


Související články
Zadní Chodov: Malebná obec s bohatou historií a kulturou

Obec Zadní Chodov

Zadní Chodov: Malebná obec s bohatou historií a kulturou

Zadní Chodov je obec v okrese Tachov, která má zajímavou historii a stále živou současnost. V tomto článku se dozvíte nejen o její historii a památkách, ale i o životě v této chodské vsi a jeho krásném okolí.


Teplé a stylové pletené čepice a doplňky pro celou rodinu

PLETEX s.r.o.

Teplé a stylové pletené čepice a doplňky pro celou rodinu

Pletex s.r.o. je česká firma z Třebíče, která se zabývá výrobou a prodejem pletených doplňků pro celou rodinu. Nabízí široký sortiment čepic, nákrčníků, šál, rukavic nebo pletených setů, které jsou vyrobeny z kvalitních certifikovaných materiálů a mají moderní design. Pyšní se dlouholetou tradicí a zkušenostmi v oboru pletení. Neustále se snaží inovovat své výrobky a přinášet nové trendy a barvy do své nabídky. Své výrobky prodává v České republice i v zahraničí a nabízí také možnost výroby na zakázku.


Výročí firmy HYDROSPOR spol. s.r.o. se pomalu blíží, 25 let je doba, která si zaslouží obdiv

HYDROSPOR spol. s r.o.

Výročí firmy HYDROSPOR spol. s.r.o. se pomalu blíží, 25 let je doba, která si zaslouží obdiv

Roku 1992 se tři přátelé a také spolupracovníci rozhodli tuto firmu založit. Díky dlouholeté praxi slaví pořád úspěchy. Hlavním pracovní náplní je stavební činnost se zaměřením na vodohospodářské stavby se specializací na vodovodní a kanalizační řády.


Ekologická likvidace vozidel s firmou IB-MET s.r.o.

IB - MET s.r.o.

Ekologická likvidace vozidel s firmou IB-MET s.r.o.

Potřebujete se zbavit starého či nepojízdného auta? Chcete to udělat ekologicky a získat za to ještě peníze? Využijte služeb společnosti IB-MET s.r.o., která se zabývá profesionální likvidací vozidel podle platných norem. Firma vám zajistí bezplatnou dopravu, potvrzení o likvidaci a výkup kovů a elektroodpadu. Nachází-li se vaše auto v Jihomoravském kraji či na Vysočině, neváhejte firmu oslovit a máte po starosti!