Obec Stavenice


Stavenice 43, Stavenice 789 73
Obec Stavenice se rozprostírá na severním konci Hané před předhůřím Hrubého Jeseníku. Část obce leží v chráněnné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví. Obec se nachází 5 km východně od Mohelnice, 15 km jihovýchodně od Zábřehu, 25 km jižně od Šumperku a 29 km severozápadně od Olomouce.

Okolí obce Stavenice je kopcovité s lesními háji. Dobře se zde houbaří a je zde bohatý vyskyt lesní zvěře. V nedalekých mohelnických jezerech se dá rybařit.

Naleznete zde mnoho vycházkových tras, jenž vybízejí k výletům, a kterými se dá dojít k rybníkům, do Doubravy (les Doubrava), kde jsou opraveny studánky, v polesí hájenky, hradisko, případně na mohylové pohřebiště. Výlet lze podniknout i na nedaleký zámek Úsov, kde si můžete prohlédnout lovecké muzeum.

Obcí vede také cyklotrasa po níž se dá dojet do Zábřehu nebo na druhou stranu až do Olomouce.

Obecní úřad naleznete na adrese Stavenice 43, okres Šumperk.

Produkty
  • státní správa, úřady a magistráty, instituce a organizace, obecní samospráva, zastupitelství krajů a měst


Související články
Břidlicová barevná krytina

STŘECHY VRŇATA & ŽÁČIK s.r.o.

Břidlicová barevná krytina

Zvažujete rekonstrukci vaší staré střechy? Potřebujete zajistit vybudování nové střechy nebo opravu stávající? Slyšeli jste o břidlicové krytině na střechu a chcete zjistit více informací? Odborníkem v tomto oboru je společnost STŘECHY VRŇATA & ŽÁČIK s.r.o., která vám poskytne přívětivou radu a odborně provede rekonstrukci i výstavbu střechy nové a to z břidlicové krytiny.


Myslíme na němé tváře a snažíme se jim pomoci, proto jsme kvalitní veterinární ošetřovnou v Jablonci nad Nisou

Veterinární ordinace, ošetřovna

Myslíme na němé tváře a snažíme se jim pomoci, proto jsme kvalitní veterinární ošetřovnou v Jablonci nad Nisou

Naše velice známá rodinná firma pracuje v Jablonci nad Nisou, kde má své pevné místo. Jedná se o ošetřovnu MVDr. Baudyš. Ošetření provádíme vždy s ohledem na dané zvíře, jeho povahu, ale také jeho trable či bolístky, se kterými k nám přijde.


BIPO - PLAST s.r.o.: Váš spolehlivý partner v oblasti obalů

BIPO - PLAST s.r.o.

BIPO - PLAST s.r.o.: Váš spolehlivý partner v oblasti obalů

Pokud potřebujete obalit, ochránit nebo prezentovat své výrobky nebo služby, jistě víte, jak důležitý je výběr správného obalového materiálu. Obal totiž nejen zajišťuje bezpečnost a kvalitu zboží, ale také ovlivňuje jeho atraktivitu a image. Proto byste měli spolupracovat s firmou, která vám nabídne kvalitní, cenově dostupné a ekologické obaly.


Nová prodejna Kominictví v Prostějově: vše pro vaše topení na jednom místě

Kominictví Marek Švécar

Nová prodejna Kominictví v Prostějově: vše pro vaše topení na jednom místě

Kominictví Marek Švécar je renomovaná firma, která se zabývá všemi kominickými pracemi, službami a nově pro své zákazníky otevřela prodejnu v Prostějově, kde si můžete vybrat z bohaté nabídky krbů, kanadských kamen, designových kamen, kotlů na pevná paliva, pelety a plyn, stavebnice komínů.