Obec Krčmaň


Kokorská 163, Krčmaň 772 00
Obec Krčmaň se nachází v okrese Olomouc v Olomouckém kraji. Leží při potoce Loučka necelých 11 km jihovýchodně od Olomouce a nachází se v chmelařské oblasti Tršicko. V současné době zde žije cca. 487 obyvatel.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1252. V roce 1976 se Krčmaň stává součástí střediskové obce Velký Týnec, ale od 1.1. 1991 dochází opět k jejímu osamostatnění.
S rozmachem katolického hnutí vznikl v Krčmani r. 1909 tělocvičný odbor "OREL". Spolek kromě tělesné výchovy měl hájit zájmy katolického náboženství. Spolek "Orel" spolu s katolickou Omladinou uspořádal Krajinský sjezd v Krčmani 12.června r.1910. Svou činnost skončil v roce 1948.

V obci se nachází Mateřská a základní škola, obecní knihovna, TJ Sokol Krčmaň a Senior klub Krčmaň. Děti i s rodiči mohou ve volném čase navštěvovat nové moderní dětské hřiště s moderními dynamickými prvky a herními sestavami (houpačka, lezecí věž se skluzavkou, pružiny apod.).

Pamětihodnosti obce:
- Krucifix poblíž křižovatky polních cest na severozápad od vesnice
- Socha svatého Antonína Paduánského ve svahu jižně od vesnice
- Smírčí kříž v polích zhruba půl kilometru směrem na západ.

Tipy na výlety:
- Olomoucký chrám sv. Gorazda
- Náměstíčko v Branné
- Přerovský chrám sv.Vavřince
- Kaplička v Olší
- Grygov-zámeček
- Bezručovy sady - botanická zahrada Olomouc
- Zámek Tovačov
- Luštící hledačka ZOO Olomouc
- Ski areál Hlubočky
- Arcidiecézní muzeum v Olomouci
a mnoho dalšího.

Produkty
  • přidělení čísla popisného, evidence obyvatel, správa místních poplatků, legalizace a vidimace, městská a obecní policie

STAVNEMO s.r.o. - Olomouc.

STAVNEMO s.r.o. - Olomouc

Výroba chutných chlebíčků v Brně.

Výroba chutných chlebíčků v Brně

Související články
Elektrochemické leštění pro výrobky z nerezové oceli

ELLIT PLUS

Elektrochemické leštění pro výrobky z nerezové oceli

Leštění je důležitá dokončovací operace, která má velký vliv nejenom na vzhled, ale také na funkci dané součásti. Pro nerezové oceli se již léta používá technologie elektrochemického leštění, se kterou má firma ELLIT PLUS bohaté zkušenosti. Leštit touto technologií je možné menší součásti v rozměrech jednotek centimetrů, ale i větší součásti až do maximálního rozměru 1500x1000x6000 mm.


LED technologie hudba současnosti i blízké budoucnosti

Kanlux s. r. o.

LED technologie hudba současnosti i blízké budoucnosti

Protože pokrok nelze zastavit, jsou LED zdroje a LED svítidla bezpochyby fenoménem současnosti a tato technologie bude jistě také světlem budoucnosti. Po překonání svíčky klasickou vakuovou žárovkou vývoj dále pokračoval k halogenové žárovce s vyšší účinností i životností. Pak jsme se stali svědky náhrady těchto zdrojů za zdroje výbojkové, v našem případě lineární a kompaktní zářivky. Tyto zářivky spolu s výbojkami sodíkovými, halogenidovými a rtuťovými až do nedávné doby kralovaly ve světě plného světla a stínů.


Náhradní zdroje – firma KOVER, spol. s r.o.

KOVER, spol. s r.o.

Náhradní zdroje – firma KOVER, spol. s r.o.

Firma KOVER, spol. s r.o. představuje sestavu Jablotron. Nejnovější řešení v sortimentu zálohování čerpadel. Celá sestava obsahuje nízkopříkonové čerpadlo, řídící jednotku, zálohovací akumulátor a potřebná teplotní čidla pro regulaci a ovládání čerpadla. Tato sestava zajišťuje komplexně řízené zálohované čerpadlo včetně základní regulace. Má také široké možnosti nastavení.


Nerez a hliník - široký sortiment výrobků, kvalitní plechy, tyče, jekly či desky

Mikra Metal s. r. o.

Nerez a hliník - široký sortiment výrobků, kvalitní plechy, tyče, jekly či desky

Nerezová ocel a výrobky z ní, od plechů přes trubky, jekly, tyče či příslušenství k trubkám nebo hliníkové desky, trubky, jekly, úhelníky a plechy - to je sortiment společnosti MIKRA METAL, která se zaměřuje právě na hliník a nerezovou ocel.


Firemní články
Obec Krčmaň - okres Olomouc

Obec Krčmaň - okres Olomouc

Obec Krčmaň se nachází v okrese Olomouc. Leží při potoce Loučka necelých 11 km jihovýchodně od Olomouce a nachází se v chmelařské oblasti Tršicko. V okolí obce je spousta možností na výlety.