Servis a opravy čerpadel a vývěv v záruce i po ní
Máte problém s čerpadlem či vývěvou? Obraťte se na společnost ČERPADLA VRCHLABÍ. Zajišťujeme záruční servis čerpadel i drobné opravy čerpadel a vývěv. Jsme autorizovaný servis, zajistíme tak opravy všech známých značek, jako například WILO, KSB či EBARA. Po opravě navíc čerpadla odzkoušíme na naší zkušebně, také v případě opravy vývěv se o vše postaráme. Vývěvy odvezeme, opravíme a pak je zase namontujeme zpět. S námi tak máte jistotu, že vše bude fungovat tak, jak má.
DW Agentura, s.r.o. - dabing a filmové titulky
Společnost DW Agentura, s.r.o. se zabývá dabingem a filmovými titulky. Naše služby nabízíme již od roku 1990. Dabing a titulky realizujeme ve třech nahrávacích studiích, které jsou vybaveny tou nejmodernější technikou. Postaráme se o celý proces vzniku zvukové stopy s českým dabingem. Máme velký tým překladatelů, titulkářů a korektorů.
Bionaut s.r.o. - filmová a televizní produkce
V naší tvůrčí dílně transformujeme nápady na skutečnost. Od srdcervoucích hraných filmů, přes poutavé dokumenty, až po magické animované světy a napínavé televizní seriály – my to všechno oživujeme. S láskou se věnujeme každému detailu, ať už jde o animovaný snímek, dokument nebo thriller.
Hudební divadlo v Karlíně
Hudební divadlo Karlín je jedno z nejstarších a největších hudebních divadel v České republice. Počtem 921 míst se řadí ke druhému největšímu v Praze. Bylo založeno v roce 1881 a nabízí širokou škálu muzikálů, operet a koncertů. Divadlo prošlo několika rekonstrukcemi, naposledy v roce 2006, aby se stalo moderní scénou s komfortním zázemím pro návštěvníky.
Národní muzeum v přírodě
Rožnov pod Radhoštěm
Moravská galerie v Brně
Brno
Výroba a prodej perel, provozování Muzea výroby jabloneckých korálků
ART IS HERE: Moderní umění, Pražákův palác, stálá expozice, výstava, Brno
Výroba skleněných korálků, kreativní dílny a muzeum výroby skla
Moravská galerie v Brně, Uměleckoprůmyslové muzeum, ART DESIGN FASHION, stálá expozice
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, výlet do dob minulých
Zdravotnické zařízení s laboratorní diagnostikou a oddělením radiologie. Zabýváme se zde metabolickou medicínou, specializované ambulance máme v oborech osteologie, angiologie, gastroenterologie, mamologie, arteterapie.
Rámování a paspartování obrazů, fotek a kreseb.Dekorativní broušení na skleněné předměty a ozdobné pískování skla Prostějov.
Realizujeme všechny typy zakázek v oboru stavebnictví. Stavby rodinných domů na klíč, rekonstrukce staveb.
Školení zaměstnanců v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany.Odborné základní, rozšířené i opakované školení řidičů VZV a manipulační techniky, revize.
Muzeum Čarodějnic
Muzeum čarodějnic v Kadani: Poutavý výlet do světa magie, historie a alchymie
V malebném městě Kadaň, které se pyšní jednou z nejlépe dochovaných historických rezervací v Česku, se nachází jedinečné Muzeum čarodějnic. Toto muzeum, založené sochařem Jaroslavem Stejným, vás přivítá v Domu U Slunce a nabídne vám zcela nový pohled na čarodějnictví. Návštěvníci všech věkových kategorií zde objeví fascinující svět alchymistů, moudrých vědem a kouzelnických škol, kde černá a bílá magie ožívají v podmanivých expozicích.
Společnost Fryderyka Chopina, spolek
Chopinův Festival v Mariánských Lázních: Oslava hudebního dědictví
Chopinův Festival v Mariánských Lázních je významnou kulturní událostí, která přitahuje milovníky klasické hudby z celého světa. Festival, věnovaný životu a dílu Fryderyka Chopina, nabízí bohatý program koncertů a kulturních akcí. Navštivte památník Chopina a prožijte atmosféru doby, kdy tento geniální skladatel žil a tvořil.
Obec Ostroměř
Odkryjte tajemství pravěku v Muzeu Eduarda Štorcha a Karla Zemana
V srdci malebné obce Ostroměř se nachází místo, kde čas zastavil svůj běh a otevírá brány do dávných dob. Muzeum Eduarda Štorcha a Karla Zemana je svědectvím nejen o dvou slavných rodácích, ale i o historii a představivosti, která překračuje generace.
Městské kulturní středisko Moravský Krumlov, příspěvková organizace
Důležité centrum kultury v Moravském Krumlově
V Moravském Krumlově, malebném městečku ležícím v jižní části Moravy, se nachází jedinečná instituce - Městské kulturní středisko. Městské kulturní středisko Moravský Krumlov je příspěvková organizace, která je důležitým centrem kultury ve městě. Své sídlo má na náměstí T.G.M. a nabízí širokou škálu kulturních služeb a aktivit. Mezi její hlavní činnosti patří provozování informačního centra, městského muzea a galerie Knížecí dům, Městská knihovna, zámek a organizování kulturně-vzdělávacích programů pro veřejnost. Významnou akcí, kterou provozuje je správa Slovanské epopeje Alfonse Muchy vystavené na zámku v Moravském Krumlově.
Výstava Mírov - pohled za mříže
Mírov – pohled za mříže Slavnostní otevření výstavy se uskuteční v zábřežském muzeu ve středu 20. února 2013 v 17 hodin. Výstava potrvá do 4. dubna 2013. Vlastivědné muzeum v Šumperku ve spolupráci s Kabinetem dokumentace a historie Vězeňské služby ČR a Věznicí Mírov připravilo v prostorách zábřežského muzea výstavu o historii státní věznice Mírov, na níž současně představí výrobky a práce vězňů. Život za hradními branami v posledních více jak sto padesáti letech přibližují fotografie a dokumenty, obleky a jídelní soupravy vězňů, uniformy a vybavení dozorců, vězeňské řády, ale i objevené nepovolené předměty. Na výstavě bude k vidění také autentické lano, které posloužilo k útěku Jiřímu Kajínkovi. Papírové sáčky, výrobky někdejších trestanců, nebudou chybět, ale dnes jsou již minulostí. Současní vězni zručně zhotovují dřevěné hračky do mateřských školek, nábytek do soudních síní a kanceláří a někteří z nich obstojně výtvarničí.
Výstava Zdeny Rambouskové v Mohelnici
Malířka a grafička Zdeňka Rambousková: - hledá vlastní seberealizaci především v krajinomalbě. Chce vyjádřit svůj hluboký vztah ke krajině, jež ji fascinuje a přenést do obrazů sílu a pocit vyrovnanosti, který v přírodě sama nalézá. Dokáže proniknout do srdcí obdivovatelů svých obrazů volbou námětů i barevných tónů, a vytváří tak zvláštní impresionistickou malebnost. Tvoří v duchu tradic barbizonské školy, kdy lehkým impresionistickým štětcem zachycuje krajiny rodného moravského Slovácka a později i Jeseníků. V posledních letech často zajíždí malovat do Chorvatska, kde jí učarovala krajina v okolí Biogradu a Vodice. Vedle krajinářství se zabývá také portrétní a figurální tvorbou. Z malířských technik má nejraděj olejomalbu, ale nevyhýbá se ani akvarelu a pastelu. Zdeňka Rambousková nepodléhá žádným dobovým módním trendům a nechce ani precizovat jednu výtvarnou techniku. Její kreativita a potřeba zvládat nové výzvy jsou její velké přednosti. Zdena Rambousková je také vynikající kreslířkou, což se projevuje zejména v grafice , a to v zobrazování architektur, stavebních památek a železnic (kalendářní tvorba), ale i např. známek. Zdeňka Rambousková je absolventkou UMPRUM v Uherském Hradišti. Byla žačkou profesorů J. Staňka, F. Cundrly a J. Hudečka. Studovala také v Jablonci nad Nisou (bižuterie) a tuto profesi si oblíbila natolik, že pracovala v oboru sklářského designu v Moravských sklárnách v Květné. Zúčastňovala se různých oborových soutěží týkajících se užitého skla (Nový Bor, ÚBOK Praha a další). Od roku 1990 je členkou Sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomezí , s výtvarnou skupinou G 90 se zúčastnila pobytu v Paříži v roce 1993 a v roce 2008 se stala členkou UNIE výtvarných umělců Olomoucka. Uspořádala řadu výstav v zahraničí ( Chorvatsko, Rakousko, Německo, Francie, Belgie, Velká Británie, USA, Austrálie). Její olejomalby i grafiku mohli obdivovat milovníci impresionisticky laděných obrazů na autorských i kolektivních výstavách v Šumperku, v Brně, Prostějově, Olomouci a v Praze. V roce 2012 spolu s malířem Pavlem Taťounem reprezentovala Olomoucký kraj svým dílem v Bruselu.
Výstava Tajemství grafiky Šumperk
Tajemství grafiky Na vernisáži výstavy Tajemství grafiky bude ve čtvrtek 14. února 2013 v 17 hodin ve Výstavní síni odhaleno několik desítek grafických listů z uměleckých sbírek Vlastivědného muzea v Šumperku. Grafika bude prezentována z pohledu její tvorby, tj. návštěvník bude moci zjistit, co to umělecká grafika vlastně je, jak se liší volná umělecká grafika od reprodukční a užité, dozví se, jaké jsou základní grafické techniky a jakým způsobem podle nich grafické listy vznikají, co je k tomu potřeba, a rozpozná, jaký je například rozdíl mezi litografií a suchou jehlou. Vedle stručné historie a postupu jednotlivých technik budou ukázány i trojrozměrné předměty – různé nástroje (rydla, jehly, tiskařské lisy aj.) a materiály, které jsou potřebné k tisku. Nebude chybět ani ukázka interiéru dílny grafika. Aby však nezůstalo jenom u dívání, každý návštěvník si bude moci zkusit jednoduchý princip tisku z výšky sám, přímo na výstavě. Část výstavy bude věnována i grafickým listům významného umělce 17. století Václava Hollara, který vytvořil ilustrace k Ezopovým bajkám. K dispozici budou samozřejmě připraveny i texty bajek. Opomenuti ovšem nezůstanou ani grafici na Šumpersku a ukázky jejich tvorby ve sbírkách Vlastivědného muzea v Šumperku. Biogramy regionálních grafiků budou promítány pomocí powerpointové prezentace. Výstava bude doplněna interaktivními pomůckami, ve formě samostatných úkolů na výstavě i samostatného pracovního listu, které pomohou dětem i dospělým odkrýt tajemství jednotlivých technik a nalézt půvab grafiky. K výstavě je připraven doprovodný program pro školy a velikonoční program určený široké veřejnosti. Výstava potrvá do 14. dubna 2013.
Pravěk Mohelnicka, muzeum Mohelnice
Pravěk Mohelnicka - 24. 1. – 30. 12. 2013 Muzeum Mohelnice (Stálá expozice) Expozice s názvem Pravěk Mohelnicka je umístěna do středověkých sklepních prostor situovaných pod dvorní částí objektu muzea v Mohelnici. Expozice Pravěk Mohelnicka byla vytvořena z nesmírně bohatého fondu archeologických sbírek Vlastivědného muzea v Šumperku. Kromě množství keramiky a kamenných nástrojů zaujmou i unikátní artefakty, jako například torza neolitických venuší, nádobka s lineárním písmem, náhrdelník z měděných drátků a provrtaných perel z pozdní doby kamenné nebo vzácné měděné nástroje či depoty bronzových předmětů. Milovníci experimentální archeologie si mohou vyzkoušet, jak obtížné bylo vyvrtat otvor do kamenné sekerky pomocí dutého vrtáku z bezinkové tyče. Expozice je veřejnosti zpřístupněna od 24. 1. 2013.
Výstava patchwork, kurz ručně šitého patchworku Šumperk
Výstava: Patchwork - čarování z kousků látek Kdy: 24. ledna až 17. března 2013 Kde: ve Vlastivědném muzeu v Šumperku Vernisáž výstavy: 24. ledna 2013 v 17,00 v Rytířském sále šumperského muzea. V den vernisáže budou již od dopoledních hodin představeny speciální šicí stroje na patchwork. V průběhu konání výstavy budou probíhat kurzy patchworku: Pro školy a mateřské školky: dopolední program základů patchworku na objednávku. Pro začátečníky: 9. a 16. února 2013 s paní Hanou Nezhybovou. Pro pokročilé: 23. a 24. února 2013 s paní Antonií Chalupnou. Na kurzech pro pokročilé je možno seznámit se se základy meshworku – japonského proplétaného patchworku, technikou trapunto, dle časových možností i s textilní vitráží. Jednotlivé kurzy na sebe nenavazují, je možno je absolvovat zvlášť. Na kurzy si přineste vlastní šicí stroj, šicí potřeby a zbytky látek. Bližší informace ke kurzům budou uveřejněny na webových stránkách Vlastivědného muzea v Šumperku (www.muzeum-sumperk.cz) nebo budou podány na tel. čísle 583363077. Na uvedené kontakty zasílejte do 15. 1. 2013 přihlášky na kurzy, počet míst je omezen. Cena jednoho kurzu pro začátečníky – 400 Kč, při absolvování obou kurzů 300 Kč. Cena jednoho kurzu pro pokročilé – 400 Kč, při absolvování obou kurzů 300 Kč.
Výstava Egypt - dar Nilu Šumperk
Egypt - dar Nilu 17. 1. – 4. 4. 2013 - galerie Šumperska - výstava nabízející příležitost seznámit se s jednou z největších a nejstarších civilizací, která se rozprostírala na březích řeky Nil. Výstava vznikla ve spolupráci se sběratelem a cestovatelem Jánem Hertlíkem (1979), rodákem z Handlové, který v současné době žije v Pezinku. Ján Hertlík věnuje všechen volný čas své největší vášni - Egyptu. Jeho druhou velkou láskou je cestování, odkud si vozí repliky historických předmětů, které potom sám různými uměleckými technikami upravuje do podoby originálů. Sbírka začala vznikat v roce 2002. Na výstavě návštěvník uvidí různé druhy plastik, busty panovníků, sochy vládců a bohů, ale i obrazy a jiná umělecká díla navozující atmosféru starověkého Egypta.
Půjdem spolu do Betléma, papírové betlémy Šumperk
Půjdem spolu do Betléma, papírové betlémy 15.11. - 13.1.2013 Muzeum v Šumperku (Hollarova galerie) Půjdem spolu do Beltéma, papírové betlémy - je název výstavy, kterou chce Vlastivědné muzeum v Šumperku připomenout, že Vánoce se opravdu blíží. Od 15. listopadu od 9. hod. v Hollarově galerii budou moci návštěvníci obdivovat nádherné klasické vystřihované betlémy, a to tak, jak se vyvíjely od roku 1850 až do současnosti. Nejdříve to byly oceloritiny, později je vystřídala litografie nebo dřevořezba. Mezi nejstarší známé zachované tisky patří ty z dílny vrchlabského mědirytce Wenzela Langhammera. Uvidíme také papírové betlémy, které nakreslil M. Aleš nebo Josef Lada. Mikuláš v muzeu 6. prosince od 9 do 16 hod. proběhne v muzeu Mikulášský den. Na děti čekají komentované prohlídky výstav, dárečky a ozdoby na stromeček, které si samy mohou vyrobit. Zábřeh Stálé expozice: Z historie města a okolí, Jan Eskymo Welzl a Z pokladů zábřežského muzea. Čas vánoční: advent a Vánoce v lidových zvycích. Výstava potrvá do 12. ledna 2013. Přednáška Rod hrabat Dubských svobodných pánů z Třebomyslic, Žádlovice 1891-1945. Osudy jedné z větví významného šlechtického rodu. 7. prosince v 17.30 hod. Přednáší Mgr. Zbyněk Žouželka, Ph. D. Památník Adolfa Kašpara v Lošticích Štědrý den v proměnách času Výstava potrvá do 19. ledna 2013. Krása loštických pohárů Dlouhodobá výstava představuje poháry, které proslavily loštické hrnčíře po celé Evropě. Expozice: Kapitoly z dějin Loštic, Z pokladů muzea. V podkroví domu se nachází ateliér malíře a ilustrátora Adolfa Kašpara, který je přístupný po celý rok. Otevírací doba o vánočních svátcích Muzeum v Šumperku: 23. 12.:13.00-17.00, 24.-25.12.: zavřeno, 26.12. :9.00-13.00, 31.12. a 1.1. zavřeno, Zařízení: Muzea v Mohelnici, Zábřehu, Památník Adolfa Kašpara v Lošticích: 23.- 25.12. zavřeno, 26.12.: 9.00-12.00, PAK v Lošticích 12.30-16.00, 30.12. – 1.1. zavřeno. Tradiční vánoční jarmark: 15. prosince (sobota) od 9 do 16 hodin Přijďte si s dětmi, rodinou nebo přáteli užít pohodovou sobotu, bude pro vás otevřena výstava Půjdem spolu do Betléma a na vánočním jarmarku v Pavlínině dvoře na vás budou čekat tradiční řemeslné výrobky tvořené s láskou… vánoční věnce, originální šperky, drahé kameny a výrobky z nich, malovaná keramika a sklo, svíčky, drátkové dekorace, patchworkové výrobky, vánoční cukroví a mnoho dalšího. Příjemné prožití vánočních svátků a dobré vykročení do nového roku 2013 Vám přejí pracovníci Vlastivědného muzea v Šumperku a jeho zařízení v Mohelnici, Zábřehu, PAK v Lošticích a na zámku v Úsově.
Kamzíci v Jeseníkách, 1913-2013 - nová publikace Vlastivědného muzea v Šumperku
Kamzíci v Jeseníkách 1913-2013, tak nazval autor textu ing. Jiří Pecháček a vedoucí redakční přípravy dr. M. Zmrhalová téměř 100 stránkovou publikaci, kterou vydalo na podzim tohoto roku Vlastivědné muzeum v Šumperku jako 32. svazek edice Knihovnička Severní Moravy. V únoru 2013 uplyne 100 let od chvíle, kdy byli do Jeseníků vysazeni kamzíci horští. Byli přivezeni z Alp, původně to bylo 5 kusů, které se staly základem pozdějšího chovu. Tato zvířata, jejichž výskyt v Jeseníkách je většinou obyvatelstva považován dnes za samozřejmý, byla několikrát ohrožena, spekulovalo se dokonce o tom, že by z Jeseníků, jako nepůvodní druh, mohla zcela vymizet. Z podnětu myslivců, lesníků a dalších odborníků vzniklo Občanské sdružení Jesenický kamzík, které má za úkol připravit důstojné oslavy tohoto významného výročí a přitom oslovit co nejširší veřejnost. Vlastivědné muzeum v Šumperku připravilo vůbec první akci tohoto druhu v České republice, a sice výstavu, věnovanou kamzíku horskému, která byla zahájena vernisáží 1.3. 2012. Druhým významným projektem je publikace Kamzíci v Jeseníkách, 1913-2013, která právě spatřila světlo světa a kterou lze v šumperském muzeu zakoupit za 90 Kč.
Výstava Člověk tvůrce, příběh čtvrtý; KOV Šumperk
Vlastivědné muzeum v Šumperku Vás srdečně zve na výstavu Člověk tvůrce, příběh čtvrtý : KOV Tu otevíráme 25.10. od 9. hodin ve Výstavní síni muzea celodenním programem pro děti: Den měděný, železný a zlatý. Autoři výstav jsou: Mgr. Mária Kudelová, etnografka; Mgr. Jakub Halama, archeolog; Mgr. Lenka Kirkosová, historička umění; PhDr. Milena Filipová, historička umění; Mgr. Milan Dvořá zoolog a geolog. V minulých letech měli návštěvníci možnost shlédnout výstavy z tohoto cyklu, věnované nejprve kameni, dřevu a hlíně. V letošním roce bude prezentován kov, materiál, který člověka rovněž provází jeho dějinami.
Vernisáž výstava Globální oteplování ano, či ne?
Vlastivědné muzeum v Šumperku otevře aktuální a často diskutované téma oteplování naší planety 1. listopadu od 17 hodin v Galerii mladých ve Vlastivědném muzeu v Šumperku vernisáží výstavy Globální oteplování ano, či ne ? Jejím kurátorem je Mgr. Milan Dvořák, zoolog, šumperksého muzea. Výstava s klimatickou tematikou zachycuje novodobý a celosvětový rozpor mezi dvěma tábory. Táborem klimatických alarmistů a táborem klimaskeptiků. Výstava bude obsahovat nejen panely k tématu oteplování, ale i sbírkové předměty z geologie a zoologie, jež doplňují předložená fakta.
Lovecko-lesnické muzeum Úsov, výstava malíře Lubomíra Bartoše
Vlastivědné muzeum v Šumperku Vás srdečně zve do lovecko-lesnického muzea v Úsově. Navštívit můžete: - stálou expozici lichtenštejnských sbírek v Martinelliho paláci - galerii Lubomíra Bartoše - Starou školu s expozicí Úsov – kolébka lesnického školství na Moravě - Vlašimský palác s expozicemi Hádanky pánů z Vlašimi a Strašidelný labyrint - zookoutek pro děti - zámecký ochoz Lubomír Bartoš Otevření nových výstavních prostor v III. patře zámku Úsova u příležitosti 75. narozenin akademického malíře Lubomíra Bartoše. Výstava prezentuje tvorbu posledních let a cyklus obrazů Křížové cesty. Výstavu zahájí Martin Tesařík, hejtman Olomouckého kraje. Vernisáž 21. září v 18 hodin. Otevírací doba galerie je totožná s otevírací dobou na zámku v Úsově. Stará škola - Svět hmyzu Výstava se zoologickou tematikou představuje hmyz našeho regionu na fotografiích pořízených amatéry i profesionály. Z depozitáře Lovecko-lesnického muzea v Úsově Výstavy trvají do 31.10. 2012 V měsíci září je zámek Úsov otevřen od úterý do neděle v době: 9.00-16.15 hodin, poslední vstup v 14.45 hodin.
Loučení s prázdinami, výstava Tetřev hlušec, Svět hmyzu Šumperk
Vlastivědné muzeum v Šumperku pořádá Dětský den v muzeu aneb loučení s prázdinami 1. září v sobotu od 13.30 do 17 hodin Přijďte se znovu přenést do světa pohádek, podívat se, jak se dříve hospodařilo či se poučit z výstavy o kráse minerálů z domova i ze světa. Výstava Kamenná krása aneb Geologie v hledáčku fotografů končí již 2. září. Výstava Když jsem já sloužil to první léto trvá do 30. září a výstava Z pohádky do pohádky do 14. října. Navíc komentované prohlídky, dílny k jednotlivým výstavám a nejrůznější hry o sladké ceny. 7. září v Hollarově galerii - výstava o tetřevu hlušci, kterou zahájíme vernisáží v 17 hodin. Součástí vernisáže výstavy Tetřev hlušec ptákem roku 2012 bude premiéra dokumentárního filmu o životě tetřevů. Výstava potrvá do 4. listopadu. Další výstavy: 31. 5. – 30. 9. 2012 Když jsem já sloužil to první léto Muzeum v Šumperku (Výstavní síň) 21. 4. – 14. 10. 2012 Z pohádky do pohádky Galerie Šumperska 15. 6. – 31. 10. 2012 Svět hmyzu Lovecko-lesnické muzeum v Úsově (Stará škola) 3. 1. – 30. 12. 2012 Krása loštických pohárů Památník Adolfa Kašpara v Lošticích 13. - 15. září od 9 do 17 hodin. Výstava živých hub Rytířský sál Vernisáž výstavy 20. září v 17 hodin, výstava potrvá do 21. října Galerie mladých JOSEF MACEK – OBRAZY Zábřeh Vernisáž 7. září v 17 hodin, výstava potrvá do 3. listopadu 2012 Moje město Zábřeh Výstava nabídne pohlednice, fotografie, mapy, plány, knihy a drobné tiskoviny, které vypovídají o městě Zábřehu. Mohelnice Stálá expozice Z dějin Mohelnicka Navštivte expozici, která se v celorepublikové soutěži muzeí Gloria Musaealis stala Muzejní výstavou roku 2005 ! Výstava potrvá do 29. září Proměny Mohelnice Výstava historických fotografií a pohlednic města Mohelnice ze sbírek mohelnického muzea. Kromě prezentace historických záběrů města výstava konfrontuje (díky využití současných záběrů) minulost se současností. Loštice Krása loštických pohárů Dlouhodobá výstava představuje poháry, které proslavily loštické hrnčíře po celé Evropě. Adolf Kašpar, Kapitoly z dějin Loštic, Z pokladů muzea. Stálá expozice nabízí průřez celou tvorbou A. Kašpara. V podkroví domu se nachází Mistrův ateliér. Na Vaši návštěvu se těší pracovníci Vlastivědného muzea v Šumperku.
Výstava Z pohádky do pohádky, Vlastivědné muzeum Šumperk
Vlastivědné muzeum v Šumperku Vás zve na Čarodějnické odpoledne 21. dubna v sobotu od 13 hodin bude na Pavlínině dvoře Vlastivědného muzea v Šumperku, kterým bude zahájena zcela mimořádná výstava pro celou rodinu Z pohádky do pohádky. Na děti čekají nejrůznější atrakce a soutěže, v 16.00 hod. pálení čarodějnic. Děti, které přijdou v maskách, budou mít vstup zdarma, vstupné je jinak 30 Kč pro dospělé a děti 15 Kč. Galerie Šumperska se promění od 21. dubna do 16. září v pohádkový les, který provede návštěvníka kouzelným světem pohádek. V instalovaných scénách ožije 9 českých pohádek, některých dnes už pozapomenutých. Unikátní muzejní podání oživí tyto pohádky: Červená Karkulka, Perníková chaloupka, Smolíček pacholíček, O Budulínkovi, Jak zvířátka stavěla domeček, O Šípkové Růžence, O princezně a drakovi, Čertův švagr, Ošklivé káčátko. Jednotlivé pohádky, které si rádi připomenou i dospělí, jsou také příležitostí představit zajímavé muzejní předměty. Budou to např. preparáty zvířat, nádherné šaty pro princezny, perníkové formy, uniforma myslivce atd. Vystavené předměty budou doplněny informacemi na interaktivním monitoru. Autorkou výstavy je PhDr. Marie Gronychová, ředitelka Muzea v Šumperku. Celý autorský tým projektu o pohádkách Vás srdečně zve a těší se na Vaši návštěvu.
Slet čarodějnic na zámku v Úsově, Lovecko-lesnické muzeum Úsov
Vlastivědné muzeum v Šumperku Vás srdečně zve do lovecko-lesnického muzea v Úsově. Lovecko-lesnické muzeum v Úsově je ojedinělým historickým muzeem tohoto druhu ve střední Evropě. Zveme Vás také na prohlídku: - hrad a zámek Úsov - původní gotický hrad, postavený ve stylu francouzského kastelu, náleží mezi nejstarší na Moravě. Zámek bude otevřen v období duben – říjen od úterý do neděle. Pondělky budou zavíracím dnem. Mimo tyto měsíce bude prohlídka možná jen po předchozí objednávce. Duben, září a říjen: 9.00-16.15, poslední vstup 14.45 hod. Květen a červen: 9-19, poslední vstup 17.30 hod. Červenec – srpen: 9-19.30, poslední vstup 18 hod. Slet čarodějnic na zámku v Úsově 28. 4. – 28. 4. 2012 (od: 15:30) Lovecko-lesnické muzeum v Úsově 28. dubna v sobotu od 15.30 hodin. Zábavné odpoledne pro děti i dospělé s čarodějnickou tematikou a volbou Miss čarodějnice. Těšíme se na Vaši návštěvu.
Přednášky, Vlastivědné muzeum v Šumperku
Vlastivědné muzeum v Šumperku zve na přednášky: 2x zachráněné dítě - Tomáš Graumann 3.dubna 2012 v 17.00 hod. Jeden z posledních 669 dětí, zachráněných Nicolasem Wintonem v roce 1939 vypráví svůj příběh. Alois Konečný aneb Jak se bývalý učitel z Bohdíkova stal místopředsedou Národního shromáždění. 17. dubna v úterý 2012 v 17.00 hodin - první část: Kauza Konečný 24. dubna v úterý 2012 v 17.00 hodin - druhá část: Život, práce a kariéra Aloise Konečného Přednáší PaedDr. Zdeněk Doubravský Přednáška Kamzíci v Jeseníkách 10. dubna 2012 v 17 hodin proběhne v šumperském muzeu v přednáškovém sále přednáška ing. Jiřího Pecháčka Kamzíci v Jeseníkách. O životě a historii jesenických kamzíků bude vyprávět autor několika dokumentárních filmů o kamzíku horském. Ing. Jiří Pecháček je autorem výstavy s názvem Kamzík horský – 100 let kamzíků v Jeseníkách, která právě probíhá v Galerii mladých ve Vlastivědném muzeu v Šumperku. Výstava bude ukončena 29. dubna 2012.
Výroba krásných a praktických kuchyní a kuchyňských linek na míru.Dětské a studentské pokoje vyráběné na zakázku– nábytek pro všechny věkové kategorie.
Objevte širokou nabídku kvalitních osiv pro vaši užitkovou zahradu
V současné době je stále častější, že i reprezentativní zahrady obsahují užitkovou část nebo alespoň „koutek pro zahradničení“. Tento trend není pouze estetickým vylepšením domova, ale přispívá k zdravému životnímu stylu. Pěstování vlastní zeleniny přináší radost, zdraví a ekonomické výhody. Klíčovým faktorem úspěchu v užitkové zahradě je výběr kvalitních osiv, a právě v této oblasti exceluje značka MoravoSeed.