Obec Skaštice


Obec Skaštice leží asi 5 km severně od města Kroměříže v úrodné rovině Hornomoravského úvalu. Katastrální území měří 773 ha a v současné době zde žije okolo 390 obyvatel. K obci patří také část "Horní zahrady", která bezprostředně navazuje na stejnojmennou část města Kroměříže.

V obci jsou dostupné veškeré inženýrské sítě. V budově bývalé základní školy z roku 1895, která je kulturní památkou, se nachází mateřská školka, knihovna a tělocvična. V obci je také sportovní areál, zahrnující dvě fotbalová a jedno víceúčelové hřiště.

V obci můžete navštívit hospodu, rozvíjí se zde také drobné a střední podnikání jako autoopravna, autodoprava, zámečnictví, kadeřnictví a další. Nachází se zde také větší zaměstnavatelé zabývající se výrobou zahradnických substrátů, výrobou a prodejem plastových oken a plastikářskou výrobou. V části "Horní zahrady" navíc sídlí několik dalších průmyslových podniků.

Na okraji obce leží dvě odpočinkové zóny. První z nich je rybník s názvem "Plavisko", při němž se nachází rybářská chata a výletiště. Druhou zónu pak představuje lokalita s názvem "Cihelna".

V obci každoročně probíhají akce jako masopust, pálení čarodějnic, rybářské závody a další. Populárními událostmi jsou fotbalové zápasy, na které se sjíždí diváci z okolních obcí a měst.

Štítky:

Kroměříž, rybník Plavisko, Horní zahrady

AKTUÁLNÍ MICROSITE

Obec Skaštice, Zlínský kraj, Hornomoravský úval, odpočinkové zóny, rybník, cykloturistika

Obec Skaštice, Zlínský kraj, Hornomoravský úval, odpočinkové zóny, rybník, cykloturistika
Obec Skaštice leží asi 5 km od města Kroměříže v úrodné rovině Hornomoravského úvalu ve Zlínském kraji. K obci patří část "Horní zahrady", která navazuje na stejnojmennou část města Kroměříže.
POBOČKY
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Obec Skaštice
WEBOVÁ STRÁNKA
Obec Skaštice
www.skastice.cz
Adresa

Adresa

Skaštice 113
Skaštice 767 01

ou@skastice.cz
+420 573 337 357


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha