Galerie Klatovy / Klenová, příspěvková organizace


čp. 1, Klenová 340 21
Galerie Klatovy / Klenová byla pro veřejnost otevřena v roce 1964. V její sbírce se nacházejí plastiky, obrazy, kresby, grafika, fotografie a další zajímavá díla.

Hrad a zámek Klenová.

Je rozsáhlá zřícenina významného středověkého hradu k níž byl v 19. století přistavěn novogotický zámek.

Na Klenové najdete historickou expozici z dějin hradu a zámku a několik výstav špičkového českého i zahraničního umění. Z hradu se nabízí jedinečné výhledy na centrální Šumavu.

Stadionská kaple je od 1. dubna 2017 po zrestaurování znovu zpřístupněna návštěvníkům v rámci komentované prohlídky. Byla zřízena Eduardem Stadionem v 1. polovině 19. století, stavební práce na ní byly dokončeny v roce 1837. V Čechách je ojedinělá zachovalým interiérem, který nebyl později nijak upravován.

Na rozdíl od ostatních památkových objektů regionu má Klenová v červenci a v srpnu otevřeno i v pondělí a v dubnu a v říjnu i ve všední dny.

Historické interiéry poskytují ideální prostředí pro svatební hostiny, spojené s obřadem na zámku Klenová, i pro jiné typy společenských akcí.

Galerie U Bílého jednorožce v Klatovech
nám. Míru 149, tel.: 376 312 049
Vstupné zahrnuje prohlídku výstav v 1. a 2. podlaží galerie.

Kostel sv. Vavřince v Klatovech.

Produkty
  • realizace kulturních akcí, trvalé výstavy, realizace prohlídek, kulturní památky, výstavní galerie

Montáž a opravy plynových zařízení, plynového potrubí a jiných potrubních systémů.

Víceúčelová hala ve Zlíně slouží ke kulturním, sportovním i společenským akcím.


Související články
Programy pro školy v Ekotechnickém centru Alternátor

Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč

Programy pro školy v Ekotechnickém centru Alternátor

Učení a vzdělávání nemusí být pro děti jen nutnou povinností, ale i chtěnou zábavou. Pokud chcete vytvořit vašim dětem příjemné podmínky k tomu, aby se něco naučily a zároveň si odnesly spoustu zážitků, tak je čas navštívit Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči a vybrat si z různých výukových programů vhodných pro školy, ale i rodiče s dětmi.


Výstava obrazů a aukce v Galerii KODL s podporou Paměti národa

Galerie Kodl, s.r.o.

Výstava obrazů a aukce v Galerii KODL s podporou Paměti národa

Galerie KODL pořádá vždy dvakrát ročně vyhlášené aukční dny, kterým předchází předaukční výstava v prostorách galerie na Národní třídě v Praze. Na podzim roku 2019 se představilo 250 mimořádných a vzácných uměleckých děl. Expozice, kterou bylo možné zhlédnout v průběhu celého listopadu včetně víkendů, byla zakončena aukcí na pražském Žofíně v neděli 1. prosince. Prezentovalo se také deset mimořádných dokumentárních fotografií, které byly vydraženy ve prospěch Paměti národa


Památník Terezín: Vzpomínka na oběti druhé světové války

Památník Terezín

Památník Terezín: Vzpomínka na oběti druhé světové války

Druhá světová válka je tragickou součástí lidské historie, na kterou by plno lidí radši zapomnělo. Tím, že se o jejích událostech nebude mluvit, se ale vzpomínky na tehdejší dobu nevymažou. Proto by lidé měli vzpomínkám na dobu holocaustu bděle naslouchat, a co možná nejvíce se z děsivé minulosti poučit.


Rychlé, spolehlivé a pohodlné mezinárodní převody peněz

SPORTTURIST - SPECIAL spol. s r.o.

Rychlé, spolehlivé a pohodlné mezinárodní převody peněz

Společnost SPORTTURIST - SPECIAL, spol. s r.o. je nejstarším agentem firmy Western Union v České republice. Nabízí transfer peněz do a z více než 200 zemí světa a kromě mezinárodních převodů peněz se zabývá i předprodejem vstupenek na kulturní akce.


Firemní články
Galerie Klatovy / Klenová, výstava plastik, obrazů, kreseb, grafiky, fotografií

Galerie Klatovy / Klenová, výstava plastik, obrazů, kreseb, grafiky, fotografií

Galerie Klatovy / Klenová nabízí ve svých prostorách na zámku ke shlédnutí výstavy plastik, obrazů, kreseb, grafiky, fotografií a jiných uměleckých děl.