Obec Přítluky


Přítluky jsou malebná obec v Jihomoravském kraji, kde se snoubí historie, příroda a kultura. Leží v okrese Břeclav, nedaleko od hranic s Rakouskem a Slovenskem. Obec má dvě části: Přítluky a Nové Mlýny, které jsou odděleny řekou Dyjí a Mlýnským náhonem. Obec se rozprostírá na ploše 1430 ha a žije zde 805 obyvatel.

Přítluky jsou zmíněny již v roce 1222, kdy patřily k majetku olomouckého biskupství. V obci se nachází kostel svaté Markéty z 13. století, který je chráněn jako kulturní památka. Dalšími památkami jsou boží muka a fara z 18. století.

Obec nabízí svým obyvatelům i návštěvníkům řadu služeb a aktivit. V obci je obecní úřad, mateřská škola, knihovna, Czech POINT, pošta, restaurace a smíšené zboží. Pro sport a zábavu je zde tělovýchovná jednota Sokol, rybářský spolek, myslivecký spolek a dobrovolní hasiči.

Přítluky jsou také vstupní branou do národní přírodní rezervace Křivé jezero, která je jednou z nejcennějších lokalit v Dyjsko-moravské nivě. Rezervace byla vyhlášena v roce 1973 a má rozlohu 123, 97 ha. Zde se nachází zbytky původního lužního lesa s bohatou faunou a flórou. Rezervace je významným hnízdištěm ptactva, zejména volavek, čápů a racků.

Přítluky jsou ideálním místem pro turisty, cyklisty, milovníky vodních sportů i dobrého vína. V blízkosti obce se nachází vodní nádrž Nové Mlýny, která je součástí systému tří nádrží na řece Dyji. Nádrž nabízí možnosti koupání, plavání, windsurfingu, jachtingu nebo rybaření. V okolí obce se také nachází mnoho vinařství, kde si můžete ochutnat místní vína a speciality.

Pokud máte chuť na další výlety, můžete navštívit například rozhlednu Maják, která je nejvyšší stavbou na Moravě a nabízí úchvatný výhled na krajinu. Nebo můžete zamířit do historického města Mikulova, kde si můžete prohlédnout zámek, kostel svatého Václava, Dietrichsteinskou hrobku nebo Svatý kopeček.

Přijďte si užít krásy obce a jejího okolí. Čeká na vás spousta zážitků a přátelských lidí.

Těšíme se na vás!

Štítky:

Obec Přítluky, obecní úřad

AKTUÁLNÍ MICROSITE

Obec Přítluky, vesnice na Pálavě, kulturní život a turistika

Obec Přítluky, vesnice na Pálavě, kulturní život a turistika
Obec Přítluky a Nové Mlýny se nachází na Pálavě v okrese Břeclav. Vesnice s bohatým kulturním, společenským a turistickým životem, rozhlednou, kostelem a přírodními krásami.

Obec Přítluky, rekreační oblast v dosahu Novomlýnských nádrží

Obec Přítluky, rekreační oblast v dosahu Novomlýnských nádrží
Obec Přítluky, rekreační a turistická oblast poblíž Novomlýnských nádrží, CHKO Pálava a Lednicko-valtického areálu. Turistické cesty, vodní sporty, vinařství, kultura a folklor je naší součástí.
POBOČKY
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Obec Přítluky
WEBOVÁ STRÁNKA
Obec Přítluky
www.pritluky.cz
Adresa

Adresa

Obecní 11
Přítluky 691 04

info@pritluky.cz
+420 519 349 303


Najdete nás také zde:

ARES
captcha