Město Ivanovice na Hané


Palackého nám. 796/11, Ivanovice na Hané 683 23
Telefon: +420 517 363 251

Město Ivanovice na Hané je město, které se nachází v okrese Vyškov v Jihomoravském kraji, 8 km severovýchodně od města Vyškov na říčce Hané při dálnici D1 a železniční trati z Brna do Přerova.

V současné době zde žije přibližně 2 900obyvatel. Součástí města je i vesnice Chvalkovice na Hané.

Ivanovice na Hané byly pravděpodobně založeny okolo roku 950 a až do roku 1302 zůstaly malou dědinou. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1183. Na město byly Ivanovice povýšeny dekretem císaře Františka Josefa I. dne 19. ledna 1909. Posledním majitelem byl bavorský král Ludvík III. se svou manželkou Marií Terezií d'Este, a to až do konce první světové války. Koncem roku 1919 byly provedeny obecní volby podle nově vydaného československého zákona. Nacistická okupace během druhé světové války si vyžádala 50 obětí, z čehož bylo 44 Židů. Ivanovice byly osvobozeny 29. dubna 1945.

Ve městě se nachází mateřská i základní škola s družinou a jídelnou, dále městská knihovna a pro sportovní aktivity lze využít využít sokolovnu TJ Sokol, sportovní halu MěÚ a hřiště Rozvíz TJ Slovan. Město pořádá regionální sportovní akce, jako jsou turnaje v nohejbalu a stolním tenise či dálkový pochod z Chvalkovic do Chvalkovic.
Ve městě fungují kluby TJ Sokol Ivanovice na Hané, Sdružení dobrovolných hasičů, Klub českých turistů Chvalkovice na Hané, futsalový klub Futsal V.H.P Ivanovice a florbalový klub Florbal Ivanovice.

Pamětihodnosti:
- Kostel svatého Ondřeje
- Zámek Ivanovice na Hané
- historická radnice ze 17. století
- docha Bolestné Panny Marie z roku 1778 a sochy sv. Cyrila a Metoděje z roku 1890, jež se nachází před kostelem.
- sousoší sv. Floriána z roku 1721 na Palackém náměstí
- nejstarší akát na Moravě
- hřbitovní kaple svatého Josefa zbudovaná v roce 1824
- pískovcový kříž z roku 1753.
- Židovský hřbitov na okraji města
- Boží muka a památníky mrtvých z napoleonských válek
- Husův sbor – synagoga využitá jako sbor Církve československé husitské.


Služby a kultura:
-stavební úřad, matrika
-MŠ, ZŠ, ZUŠ
-pošta
-sbor dobrovolných hasičů
-peněžní ústav
-knihovna, kino, kulturní zařízení, sportovní zařízení.

IČ: 00291846
DIČ: CZ00291846
Okres: Vyškov
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: 26 - 100 zaměstnanců
Obrat: 60 mil. až 100 mil. Kč
Kontaktní osoba: Ing. Vlastislav Drobílek

Telefon:
+420 517 363 251
+420 517 363 203
+420 517 363 235

Email:
mesto@ivanovicenahane.cz
posta@ivanovicenahane.cz

Web:


Kontaktní osoby:
Ing. Vlastislav Drobílek
funkce: starosta
tel: +420 517 363 203
email: v.drobilek@ivanovicenahane.cz


GPS: 49°18′16.13″ N, 17°5′33.72″ E

QR kód firmy Město Ivanovice na Hané

Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
captcha

Související články
Zubová nerezová čerpadla dvojího typu od firmy strojírny Kukleny spol. s.r.o.

Strojírna Kukleny spol.s r.o.

Zubová nerezová čerpadla dvojího typu od firmy strojírny Kukleny spol. s.r.o.

Čerpadla se využívají především v potravinářském průmyslu. Společnost strojírny Kukleny nabízí dvojí provedení těchto čerpadel. Vyrábějí se v typových řadách ZMK a ZC. Tyto produkty mohou být dodány s elektromotorem nebo variátorem pro plynulou regulaci výkonu a to u všech typů zařízení. Variátor může být nahrazen frekvenčním měničem.


Řešení pro přesné vážení, špičkové analytické a kontrolní systémy

Mettler - Toledo, s.r.o.

Řešení pro přesné vážení, špičkové analytické a kontrolní systémy

Mettler - Toledo, s.r.o. pomáhají klientům prostřednictvím přesných měřících, analytických a kontrolních systémů nalézat řešení pro zvyšování produktivity a dosažení shody s regulačními požadavky.


Výroba a vývoj EMC produktů, poradenství a měření v oblasti elektromagnetické kompatibility s ohledem na minimalizaci nákladů

SKYBERGTECH s.r.o.

Výroba a vývoj EMC produktů, poradenství a měření v oblasti elektromagnetické kompatibility s ohledem na minimalizaci nákladů

Obor elektromagnetická kompatibilita (EMC) vyžaduje jednak hlubší teoretické znalosti z elektrotechniky, ale navíc i velké zkušenosti z praxe. Společnost SKYBERGTECH s.r.o. má s touto problematikou mnohaleté zkušenosti. Vyvíjí a vyrábí vlastní EMC produkty - sinusové a odrušovací filtry, tlumivky a transformátory, a to jak standardizované, tak na míru dle potřeb konkrétního zákazníka. Nabízí takéměření EMC a poradenství v oblasti elektromagnetické kompatibility. V tomto článku nastíníme několik problémových oblastí, s nimiž se v EMC můžete setkat - s ohledem na minimalizaci nákladů. Důležité je, že detailní analýza je potřeba už u projektanta - tedy ve stádiu návrhu stroje, rozváděče nebo rozsáhlejšího instalačního celku.


Servis bazénů kompletně zajistí Bazény Kostelec

Bazény Kostelec

Servis bazénů kompletně zajistí Bazény Kostelec

Jste hrdými majiteli bazénu, ale občas si s ním nevíte rady? Obáváte se zazimování bazénu nebo jeho údržby, čištění či snad dalších složitějších prací? Nastat mohou různé situace včetně rozbití některého ze zařízení. Netušíte, na koho se v takovém případě obrátit a proto si raději bazén ani nechcete pořídit? Teď už se nemusíte ničeho podobného obávat, firma Bazény Kostelec vám bude nablízku a zajistí kompletní servis bazénu například včetně jeho údržby.