Obec Vranovice


Školní 1, Vranovice 691 25

Obec Vranovice se nachází v soutokové oblasti řeky Jihlavy a Svratky. V dolním cípu jižní Moravy v blízkosti Brna.

Lužními lesy v okolí obce protéká říčka Šatava a svými půvabnými tůňkami s porostem vrb poskytuje kouzelná zátiší především milovníkům rybolovu.

Vzdělání nabízí Základní a mateřská škola, pobočku zde má ZUŠ Pohořelice, k dispozici je místní knihovna, lékaři i lékárna, několik obchodů a místní firmy poskytující řadu služeb a řemesel. Samozřejmě nechybí ani restaurační zařízení a cukrárna se zahrádkou.

Historie tu zanechala několik zajímavostí, mezi něž patří kostel Navštívení Panny Marie, sochu svatého Floriána z roku 1798, románskou kostnici na místním hřbitově, kapli, řadu božích muk a křížů v okolí obce.

K 31.12.2015 měla obec 2233 obyvatel.

Obcí prochází cyklostezka Brno - Vídeň a další.

Pálavské kopce jsou na dohled a stejně blízko jako Novomlýnské vodní nádrže.

IČ: 00283720
DIČ: CZ00283720
Okres: Brno-venkov
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: do 5 zaměstnanců
Obrat: neudáno
Kontaktní osoba: Ing. Jan Helikar

Další produkty a služby
  • veřejná správa, městské magistráty, poskytování grantů a dotací, státoobčanská řízení, integrovaný záchranný systém

Folie na Vaše auto, možná spolupráce i s prodejci aut a autoservisy - celá Morava.

Související články
Vážicí elektronické systémy
Vážicí elektronické systémy

Vels vážící elektronické systémy s.r.o. je společnost s dlouholetou tradicí a mnohými zkušenostmi v oblasti vývoje a výroby navažovacích, dávkovacích, plnicích a balicích zařízení. Vážicí elektronické systémy se používají v chemickém a potravinářském průmyslu.


Betonové stropy, schodiště, balkóny a další výrobky z betonu
Betonové stropy, schodiště, balkóny a další výrobky z betonu

Výrobě betonových stropů, schodišť, balkónů a mnohých dalších výrobků právě z betonu, se věnuje společnost PLASTBETON s.r.o., která se zabývá především výrobou, prodejem a montáži betonových stavebnicových dílců jako jsou: stropy Spiroll, betonové schodiště, filigrány, podesty, balkóny a RZP překlady. Další součástí jejich práce je zpracování betonářské oceli.


Stožáry veřejného osvětlení do každého města i obce
Stožáry veřejného osvětlení do každého města i obce

Nově, snadno a rychle? Obce a města mají díky firmě V. Radoň a spol. Strojírna Velim v.o.s., možnost zajistit nové stožáry veřejného osvětlení a to pomocí jediné firmy, která je schopna zajistit jak dodávku celého stožáru včetně osvětlení, tak také její montáž či jiné opravy a úpravy.


Projekt „Byty Amadet Jesenice“ přináší komfort v bydlení
Projekt „Byty Amadet Jesenice“ přináší komfort v bydlení

Poblíž Jesenice vyrůstají domy, které v sobě skrývají komfortní byty, jež uspokojí i nejnáročnějšího obyvatele. K tomu jistě přispívá i to, že jsou v parteru budov zakomponovány i služby, od lékaře až po kadeřníka. Myšleno bylo pochopitelně i na podzemní garáže, které jsou vybaveny moderními výtahy.