Brzdové systémy KTR-STOP pro průmyslové aplikace nejvyšší kvality

Společnost KTR CR patří k předním světovým výrobcům brzdových systémů pro průmyslové aplikace. Provozuje své vlastní vývojové centrum brzdových systémů. Centrum se zabývá vývojem brzd, jejich designem a také provádí funkční testy. Nabízí aktivní i pasivní provedení hydraulického brzdového systému. Brzdové systémy KTR jsou vhodné i do nejnáročnějších provozních podmínek.

Aktivní brzdový systém KTR-STOP® M-A-F

Brzdový systém KTR-STOP pro přímé i nepřímé brzdění

Hydraulický brzdový systém KTR je konstruován jako plovoucí brzdový třmen. Ten brání působení axiálních sil na brzdový kotouč, čímž je vyloučena možnost poškození hnacího ústrojí. Nabízíme provedení aktivního i pasivního hydraulického brzdového systému.
Aktivní brzdový systém KTR-STOP pro přímé brzdění se vyznačuje dlouhou životností brzdových destiček i celé brzdy. Je vhodný do náročných provozních podmínek.
Pasivní brzdový systém KTR-STOP, pružinový model, pro nepřímé brzdění je vhodný i do agresivního prostředí a vyznačuje se nízkými provozními náklady.

Aktivní a pasivní brzdové systémy KTR-STOP


Brzdový systém KTR-STOP YAW nejen pro větrné elektrárny

Pro použití ve velmi náročných podmínkách jsou určeny brzdy typu YAW. Nabízíme 2 modelové řady tohoto systému brzd: KTR-STOP YAW M a KTR-STOP YAW L. Brzdy typu YAW se používají např. ve větrných elektrárnách, kde řídí chod turbíny. Větrné elektrárny ochraňují proti poryvům větru a dynamickému zatížení. Vzhledem k nepřetržitému opakování stavů STOP a START jsou používány pouze dílce s dlouhou živostností umožňující dosažení svěrné síly až do 500kN. Jejich výhodami je krátká reakční doba a nízké náklady na údržbu.

Brzdový systém KTR-STOP® YAW M - pro náročné aplikace


Zamykací systém KTR-STOP RL, řídicí systém INTELLIRAMP

Zamykací systém KTR-STOP RL je zamykací systém rotoru pro větrné elektrárny. Mechanicky zajistí rotor větrné elektrárny po jeho zastavení. ROTOR LOCK je v dispozici ve dvou velikostech, v hydraulickém a mechanickém provedení. Vyznačuje se velkou zamykací silou i zamykacím momentem.
Elektronický řídicí systém INTELLIRAMP programově ovládá a zajišťuje proces brzdění, zabezpečuje ochranu proti výpadku napájení. Pomocí sanonavigačního menu je snadno ovladatelný.

Rotor Lock - zamykací systém KTR-STOP® RL S pro větrné elektrárny


PODSTRÁNKY

SPOJKY PRO POHONY STROJŮ, UPÍNACÍ POUZDRA, MĚŘIDLA MOMENTU

SPOJKY PRO POHONY STROJŮ, UPÍNACÍ POUZDRA, MĚŘIDLA MOMENTU
Technika pro přenos výroby, spojky pro pohony strojů, upínací pouzdra

BRZDOVÉ SYSTÉMY, ROTOR LOCK, ŘÍDICÍ SYSTÉM

BRZDOVÉ SYSTÉMY, ROTOR LOCK, ŘÍDICÍ SYSTÉM
Brzdové systémy KTR-STOP pro průmyslové aplikace nejvyšší kvality

HYDRAULICKÉ KOMPONENTY, TLUMÍCÍ PRVKY, CHLADIČE

HYDRAULICKÉ KOMPONENTY, TLUMÍCÍ PRVKY, CHLADIČE
Hydraulické komponenty, držáky čerpadel, tlumící prvky, nádrže a chladiče
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA KTR CR, spol. s r.o. Spojky a brzdy pro moderní pohony
WEBOVÁ STRÁNKA
KTR CR, spol. s r.o.
www.ktr.com
Adresa

Adresa

Brněnská 559
Jevíčko 569 43

ktr-cz@ktr.com
+420 461 325 014


Najdete nás také zde:

ARES
captcha