ALPAX, s.r.o.
Netkané textilie

CZKAlpax, s.r.o. - Netkané textilie

Od prvopočátku se společnost ALPAX, s.r.o. zabývá velkoobchodním a maloobchodním prodejem technických textílií, především netkaných. V portfoliu dodávaných materiálů nalezneme také nejrůznější filtrační materiály, geotextílie, tepelné izolace, rohože pro plochou střechu nebo třeba plsti a filcy.

Společnost ALPAX, s.r.o. se sídlem v Praze a provozovnou v Blansku, byla založena již v roce 1994. Působí na českém, slovenském a polském trhu a spolupracuje s předními německými a italskými firmami, které jsou jejími dlouholetými dodavateli vysoce kvalitních a odolných materiálů. Mezi nejvýznamnější dodavatele můžeme zařadit firmy:
- VFG – lineTEC materiály a technologie pro bezvýkopovou
sanaci kanalizace
- Johns Manville GmbH – netkané textílie ze skelných a polyesterových vláken
- SILICONATURE – silikonizované fólie pro širokou oblast použití

Vysoce kvalitní a odolné netkané technické textílie jsou vyráběny technologií spunbond ze skleněných či polyesterových vláken. Netkané technické textílie nacházejí uplatnění zejména u výrobců asfaltových pásů, dále se používají pro vzduchotechniku a filtraci.

Netkané textílie jsou dodávány také pro výrobu bitumenových plášťů. Dodáváme rohože ze skelných a polyesterových vláken laminované hliníkovou folií - jako ochranu proti radonu.

Materiály, které slouží pro tepelnou izolaci jsou vyráběny ze skleněné nebo minerální vlny. Hlavní funkcí této netkané textílie je zabránění úniku skelného prachu do interiéru budov. Můžete u nás zakoupit celkem dva typy rohoží ze skleněných vláken.

Co se týče filtračních materiálů, snažíme se neustále doplňovat sortiment novými výrobky s různými, specifickými vlastnostmi. Je na výběr z několika druhů polyesterových rohoží.

Výrobcům vzduchotechnických systémů dodáváme netkanou sklo-textilii s vysokou třídou nehořlavosti A2 (DIN4102) pro zabránění úniku úlomků ze skelné vaty z akustických tlumičů.

Díky našim mnohaletým zkušenostem z tohoto specifického oboru, dokážeme zodpovědět případné dotazy týkající se vlastností technických textilií a doporučit optimální řešení.


Katalog firem:    

Technické tkaniny

,  
Štítky:

Technická, filtrační, netkaná textilie, geotextilie, rohože, tepelná izolace, plochá střecha, VFG