Město Králíky - Sociální služby Králicka
Pečovatelská služba


Na Křižovatce 193, Králíky 561 69

Sociální služby Králicka (dále jen SSK) organizační složka Města Králíky, poskytuje pečovatelskou službu na území města Králíky.

Poskytovaná pečovatelská služba je službou terénní, což znamená, že je službou, která je poskytována v domácnosti klientů. Poskytuje se, dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a v souladu s vyhláškou č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách.

Naše služba je určena lidem, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení, a rodinám s dětmi, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby a poskytuje se v přirozeném domácím prostředí tak, aby klientům umožňovala zachovat si v maximální možné míře svůj dosavadní způsob života, kompenzuje jejich sníženou soběstačnost a oddaluje nutnost umístění do pobytového zařízení. Poskytované služby zachovávají a rozvíjejí důstojný život klientů, jsou bezpečné a odborné.

Našim klientům poskytujeme pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu (jedná se o pomoc např. při oblékání a svlékání, při prostorové orientaci, či při přesunech na lůžko nebo vozík), dále jde o pomoc při osobní hygieně, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy (dovoz oběda), pomoc při zajištění chodu domácnosti (např. úklid, údržba spotřebičů, nákupy, pochůzky či praní a žehlení). V neposlední řadě je důležitou pomocí také doprovod k lékaři, na orgány veřejné moci a instituce, které poskytují veřejné služby.

Do cílové skupiny osob nepatří osoby vyžadující nepřetržitý dohled.

IČ: 00279072
DIČ: CZ00279072
Okres: Ústí nad Orlicí
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: 26 - 100 zaměstnanců
Obrat: neudáno

Další produkty a služby
  • komplexní služby pro seniory, sociální služby pro seniory, zdravotní služby pro seniory
  • veřejná správa kraje, veřejná správa města, veřejná správa obce, orgány státní správy, policie městská a obecní, matrika, pasy a řidičské průkazy

Zabýváme se rostlinnou zemědělskou výrobou, která je zaměřena na produkci ozimé řepky a pšenice. V rámci živočišné výroby se zaměřujeme také na produkci mléka.

Související články
V Liberci najdete penzion pro seniory, který je zrekonstruovaný a má příjemný personál
V Liberci najdete penzion pro seniory, který je zrekonstruovaný a má příjemný personál

Pobyt v podobném penzionu pro seniory je možný pro lidi, kteří jsou zdravotně v pořádku, ovšem nemohou se o sebe naplno postarat a potřebují pomoci v běžných denních činnostech. Samozřejmě i zde dochází jednou týdně lékař a to dokonce i na pokoj za pacienty, kteří nemohou přijít za ním.


Centrum denních služeb pro dospělé osoby s poruchou komunikace
Centrum denních služeb pro dospělé osoby s poruchou komunikace

Mezi generační centrum JULIE sídlí v Praze 5 na Zbraslavi. Jedná se o centrum pro dospělé a seniory, kteří mají poruchy komunikace, a najdete zde také mateřskou školku. Děti, senioři i dospělí se zde učí vzájemné toleranci, úctě a laskavosti vůči sobě navzájem.


Penzion pro seniory Liberec nabízí bezbariérové ubytování v příjemných prostorech i celou řadu volnočasových aktivit
Penzion pro seniory Liberec nabízí bezbariérové ubytování v příjemných prostorech i celou řadu volnočasových aktivit

Penzion pro seniory ATRIUM Liberec je bezbariérové ubytování, kde se senioři cítí opravdu dobře, a to nejen díky krásnému čistému prostředí, nově zvětšeným pokojům, koupelnám i lepšímu zabezpečení celkových prostor, ale především i díky maximální péči.


Mezigenerační centrum Julie pomáhá seniorům i dětem ke kvalitnímu životu
Mezigenerační centrum Julie pomáhá seniorům i dětem ke kvalitnímu životu

Unikátní sociální zařízení Julie se nachází v centru Zbraslavi v zrekonstruované historické vile. Na jednom místě se zde setkává nejstarší a nejmladší generace, které se navzájem velmi pozitivně ovlivňují.