ZOO Dvůr Králové a.s.


Štefánikova 1029, Dvůr Králové nad Labem 544 01

ZOO Dvůr Králové - Afrika v srdci Evropy

ZOO Dvůr Králové chová největší kolekci afrických zvířat v Evropě. Od jara do podzimu se návštěvníkům otevírají unikátní panoramatické pohledy na desítky živočišných druhů bez optických bariér.
Exotické prostředí o rozloze 60 ha zve návštěvníky do světa divokých zvířat, jejichž život, věrně napodobující přirozené biotopy, může být vnímán všemi smysly jako na africké savaně.
Unikátní chovatelskou úspěšnost zoo dokládá nejen celosvětově největší chované stádo žiraf v zajetí a počet narozených žirafích mláďat (více než 250), ale i dlouholetý chov nosorožců – v současné době je možné ve výběhu spatřit vedle sebe všechny tři druhy afrických nosorožců. Raritou je bezesporu jediný nosorožec bílý severní v Evropě.
Výlučnost ZOO Dvůr Králové nespočívá jen v druhové rozmanitosti zvířat, ale i ve způsobu, jakým jsou zvířata návštěvníkům prezentována.
V královédvorské zahradě se kromě klasické části zoo mohou turisté vydat na skutečné safari, kde, podobně jako v národních parcích Afriky, nejsou mezi zvířaty a lidmi bariéry.
Safari ve Dvoře Králové nad Labem si lze vychutnat 6x jinak – za bílého dne Mzungu Safari - pěšky, Safaribusem, Afrika Expressem či vlastním vozem, při soumraku v rámci Večerního safari a nově i ve výšce korun stromů – lanovou stezkou Katika miti.
V ZOO Dvůr Králové je komfortně postaráno nejen o zvířata. Součástí návštěvy je možnost ubytování přímo v areálu zoo, a to buď ve čtyřhvězdičkovém Hotelu Safari nebo stylových bungalovech Safari Kempu.
Příjemným zpestřením jsou i radovánky v největším lanovém hřišti pro děti i dospělé v rámci českých zoo. Pro ty, kdo chtějí ještě víc, je připravena řada zážitkových a vzdělávacích programů.

Otevřeno denně od 9 hodin

IČ: 27478246
DIČ: CZ27478246
Okres: Trutnov
Stát: Česká republika
Právní forma: akciová společnost
Počet zaměstnanců: 101 - 500 zaměstnanců
Obrat: nad 100 000 tis. Kč
Kontaktní osoba: Jana Myslivečková

Další produkty a služby
  • akvarijní expozice, exotické ptactvo, možnost safari jízdy, expozice afrických zvířat, žirafy a krokodýli

Zabýváme se výrobou a prodejem pracovních oděvů pro všechna pracovní odvětví - potravinářství, gastronomii i zdravotnictví. Kromě pracovních oděvů prodáváme také ochranné pomůcky.

Související články
Historie Zoologické zahrady Ústí nad Labem: Od ptačího parku k ZOO
Historie Zoologické zahrady Ústí nad Labem: Od ptačího parku k ZOO

V roce 1908 významný ústecký podnikatel a obchodník Heinrich Lumpe, který byl zároveň uznávaným ornitologem nejen u nás, ale i v zahraničí, od města Ústí nad Labem odkoupil pozemky na svahu Mariánské skály. Věděl o nich totiž, že jsou místem častého výskytu drobného ptactva a rozhodl se zde založit soukromou přírodní ptačí rezervaci Lumpepark. Tak se začala psát historie ZOO v Ústí nad Labem.


Technické látky a tkaniny nejen pro čalouníky – Eifler, Praha 9
Technické látky a tkaniny nejen pro čalouníky – Eifler, Praha 9

Technické látky, tkaniny všeho druhu i další potřeby pro firmy i jednotlivce nabízí společnost Eifler, Praha 9. Využijte nabídky za velice přijatelné ceny. Zejména oblíbené gumokokosové desky překvapí nízkou cenou, jelikož je firma přímým dovozcem tohoto materiálu.


Brýlové obruby i sluneční brýle vybírejte online
Brýlové obruby i sluneční brýle vybírejte online

Brýlové obruby dávno nejsou pouhým povinným doplňkem skel, vydobyly si své místo jako módní záležitost, součást osobnosti a dokonce životního stylu. Dá se s nadsázkou říct, že to zase jako obvykle přeháníme. Když jsou v módě kulaté plastové obruby, nosíme je všichni a nedbáme na to, že nám nejdou ke tvaru obličeje, obočí a uší. Ale co naplat - v optice momentálně jiné zboží v trendy vitríně nenalezneme. Čekat na změnu módy nemůžeme - nové brýle nutně potřebujeme. Tak přinejhorším volíme neutrální tvar a myší barvu. Požadavek na to "aby brýle vypadaly jako ty předchozí" nebo "aby nebyly moc nápadné" slyší optik každý den několikrát. Tím se zařazujeme mezi ty, kterým na vzhledu obličeje nezáleží, nebo kteří ukazují na dálku, jak nízké mají sebevědomí.


Čtvrtstoletím prověřená kvalita
Čtvrtstoletím prověřená kvalita

Už na první pohled je jasné, že společnost Autolaros Speed s.r.o. nebyla založena pouze z důvodu zisku. Dalo by se říci, že se v tomto případě jedná o splnění životního snu. Proto je tu dodnes hlavním krédem poctivost, kvalita a ohleduplný přístup ke každému zákazníkovi i zaměstnanci.