Obec Úbislavice


Úbislavice 53, Úbislavice 507 92
Obec Úbislavice se nachází v Královéhradeckém kraji, zhruba 5 km jihozápadně od Nové Paky. Úbislavice leží v nadmořské výšce 400 m.n.m. a nyní zde žije 400 obyvatel.
První zmínka o obci z roku 1357 dokládá, že horní část patřila ke hradu Kumburk a dolní část byla vladyčným statkem. Od roku 1389 pak náležela celá ves ke Kumburku.

Obec tvoří šest částí: Úbislavice, Chloumek, Zboží, Stav, Štěpanice a Česká Proseč, od roku 2005 se stala součástí evropského geoparku Český ráj pod záštitou UNESCO.

Vesnice je bohatá na lidovou architekturu, dochovaly se zde dřevěné chalupy podkrkonošského typu a roubené domky s bohatě vyřezávanými štíty.

Obecní úřad, služby:
- úřední hodiny: pondělí a středa 14:00 - 18:00 hodin.

Vybavenost obce:
- pošta
- prodejna smíšeného zboží
- dětské hřiště
- obecní knihovna.

Místní pamětihodnosti:
- kostel Narození Panny Marie
- vodní mlýn
- zřícenina hradu Kumburk
- pamětní deska Jana Gebauera
- socha sv. Jana Nepomuckého a další.

Místní spolky:
- Sbor dobrovolných hasičů
- TJ Sokol
- Okrašlovací spolek Stav.

Během celého roku pořádáme řadu sportovních i kulturních akcí a konají se zde také typické vesnické slavnosti. Nejvýznamnějším rodákem Úbislavic je známý filolog, bohemista a profesor Jan Gebauer.

Další produkty a služby
  • evidence obyvatel, přidělení popisného čísla, veřejná správa obce, zastupitelství krajů a měst

Autobusová přeprava osob na zájezdy, výlety či akce.

Autobusová přeprava osob na zájezdy, výlety či akce

Elektroinstalace, revize elektrických zařízení, dodej záložních zdrojů..

Elektroinstalace, revize elektrických zařízení, dodej záložních zdrojů.

Související články
Ekologická likvidace vozidel a strojů

JM - KOVY s.r.o.

Ekologická likvidace vozidel a strojů

Vážení čtenáři, jistě jste se už setkali s tím, že se vám v garáži schovává autíčko již bez technické kontroly, značky máte uloženy v depozitu nebo se technická kontrola blíží ke konci platnosti. Oprava by stála více, než je hodnota vozidla, platíte za něj povinné ručení, které není zrovna nejlevnější… Platit jen za to, že nám auto stojí před domem nebo v garáži? Co v takovém případě??? Poradíme Vám a jsme zde pro Vás. Firma JM - KOVY s.r.o. získala nově od října 2013 licenci k provozování služeb ekologické likvidace vozidel.


Firma VIENNA-COMPONENTS-TRADING s.r.o. představuje elektronické a elektromechanické komponenty, nejnovější je jistič ESX10-S s volně nastavitelnou hodnotou proudu

VIENNA-COMPONENTS-TRADING s.r.o.

Firma VIENNA-COMPONENTS-TRADING s.r.o. představuje elektronické a elektromechanické komponenty, nejnovější je jistič ESX10-S s volně nastavitelnou hodnotou proudu

Zprostředkují součástky pro aplikace v průmyslové automatizaci, v energetice, v telekom a medicínské technice, v dopravní a vojenské technice nebo pro fotovoltaické a solární elektrárny. Jejich hlavní činnosti v tomto oboru v posledních letech jsou napájecí zdroje AC/DC, měniče DC/DC, invertory DC/AC, spínače, switche, jističe a mnoho dalšího.


Výroba a dodání kuchyní, vestavěných skříní a zakázkového nábytku

Kuchyně Chábera

Výroba a dodání kuchyní, vestavěných skříní a zakázkového nábytku

Představy o zařízení domácnosti podle svých nejlepších představ má každý z nás a proto se snažíme přiblížit tomu, co se nám líbí. Nejlepším řešením, jak si splnit představy, je nechat si udělat nábytek přímo na míru. Od kuchyní, skříní až po další kusy nábytku. Přání na míru plní firma Kuchyně Chábera z Liberce.


Dřevěné brikety, palivo, piliny a štípané dřevo dovezeme až do domu

Jiří Hartman

Dřevěné brikety, palivo, piliny a štípané dřevo dovezeme až do domu

Zima se pomaloučku polehoučku přibližuje a je načase myslet na to, čím v zimě budeme topit. Bydlíte v rodinném domě na vesnici nebo ve městečku a máte domácí klasický kotel na pálení dřeva? Nebo modernější na brikety? Přivezeme až do domu dřevěné brikety, palivo, piliny nebo štípané dřevo.


Další produkty a služby
Obec Úbislavice - vesnice bohatá na lidovou architekturu

Obec Úbislavice - vesnice bohatá na lidovou architekturu

Obec Úbislavice se nachází v Královéhradeckém kraji, zhruba 5 km jihozápadně od Nové Paky, naleznete zde dřevěné chalupy nebo roubené domky.