Obchodní akademie, Česká Lípa náměstí Osvobození 422
příspěvková organizace


Náměstí osvobození 422/2, Česká Lípa 470 01
Telefon: +420 778 544 002

Obchodní akademie, Česká Lípa, nám. Osvobození 422, příspěvková organizace je škola jejíž zřizovatelem je Liberecký kraj. Škola byla založena již v roce 1945, v letech 1960 – 1990 měla název Střední ekonomická škola Česká Lípa. V současnosti škola sídlí v nově zrekonstruované budově na náměstí Osvobození nedaleko centra. Blízko školy je domov mládeže, ve kterém mají žáci možnost stravování a ubytování. Obchodní akademie nabízí tři obory se zaměřením na počítačovou grafiku (informační a komunikační technologii, grafický design, tvorba webových stránek a základy programování), dále firemní management (finance, cestovní ruch, daně, právo a personalistika) a jako poslední jazykovou akademii (cizí jazyky, účetnictví, ekonomika, cizojazyčná korespondence a písemná a elektronická komunikace). Součástí výuky je odborná praxe, spolupráce s úřady i podnikatelskými subjekty, exkurze do podniků, úřadů a bank. Tyto programy připravují na tato povolání: ekonom, obchodní zástupce, podnikatel, bankovní a pojišťovací pracovník, účetní a daňový poradce, sekretářka, asistent, personalista, úředník (referent) státní správy, pracovník cestovního ruchu, pracovník marketingu, návrh reklamy, webdesign, správce webových stránek. Obor Ekonomické lyceum nabízí dvě zaměření: jazykové lyceum se studiem tří jazyků, průvodcovské a hotelové služby, překladatelství a tlumočnictví a konverzaci a korespondenci v cizím jazyce a ekonomické lyceum se zaměřením na marketing a management, ekonomii, ekologii a společenskou kulturu. Součástí výuky je odborná praxe, exkurze do podniků, technických muzeí, ekologických farem apod.
Tyto vzdělávací programy připravují ke studiu na vysokých školách těchto oborů: ekonomika, ekonomie, podnikání, finančnictví a pojišťovnictví, právo, státní správa a samospráva, cizí jazyky, hotelnictví, cestovní ruch, společenské vědy, přírodní vědy, pedagogika a učitelství.
Absolventi Obchodní akademie Česká Lípa mají širokou možnost uplatnění ve všech administrativních a ekonomických zaměstnáních a řada žáků nastupuje na vysoké školy, především na VŠE Praha, TU Liberec, UJEP Ústí nad Labem, ČZU Praha a jiné. Naši žáci se mohou zapojit do středoškolské odborné činnosti a do soutěže Ekonom OA. Na škole je také možnost kulturního vyžití a sportovní činnosti.

Nabídka školy:
- počítačová grafika
- firemní management
- jazyková akademie
a další.

OA Česká Lípa sídlí v České Lípě na ulici Náměstí osvobození 422/2.

IČ: 49864637
Okres: Česká Lípa
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: 26 - 100 zaměstnanců
Obrat: neudáno

Telefon:
+420 778 544 002
+420 778 544 007
+420 778 544 006

Email:
kancelar@oacl.cz

Web:


GPS: 50°41′10.21″ N, 14°32′1.75″ E

QR kód firmy Obchodní akademie, Česká Lípa náměstí Osvobození 422 příspěvková organizace

Zakázková kovovýroba Jablonec nad Nisou, výroba medailí, odznaky, pamětní mince, knoflíky.

Zakázková kovovýroba Jablonec nad Nisou, výroba medailí, odznaky, pamětní mince, knoflíky

Eshop, prodej elektroinstalačního materiálu Most, kabely, jističe, napájecí zdroje, zásuvky, žárovky.

Eshop, prodej elektroinstalačního materiálu Most, kabely, jističe, napájecí zdroje, zásuvky, žárovky
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
captcha

Související články
Studujte obory, které vás v budoucnu uživí

Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava, příspěvková organizace

Studujte obory, které vás v budoucnu uživí

Chcete vzdělání s praktickým využitím, které je zároveň moderní a zábavné? Přihlaste se na Střední školu a Vyšší odbornou školu hotelnictví Opava. Kromě oborů s maturitou i bez maturity škola navíc nabízí i dvouleté nástavbové studium.


Hotelová škola Opava – učební a maturitní obory i navazující vyšší odborná škola

Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava, příspěvková organizace

Hotelová škola Opava – učební a maturitní obory i navazující vyšší odborná škola

Zajímá vás vaření, stolničení, baristika nebo vznešené řemeslo sommeliérství? Střední hotelová škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola v Opavě vám dá v těchto oblastech potřebné vzdělání. Pro absolventy základních škol nabízíme dva zajímavé maturitní obory, navazující VOŠ, ale i řadu učebních oborů.


Vzdělání na Střední škole zemědělské a Vyšší odborné škole Chrudim

Střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola Chrudim

Vzdělání na Střední škole zemědělské a Vyšší odborné škole Chrudim

Vzdělání patří do důležité životní etapy každého člověka a obvykle to pouze základním vzděláním nekončí. Je důležitý správný výběr střední školy nebo následného studia po maturitě či vyučení, aby byl snadnější výběr zaměstnání a každý dělal to, co ho baví. Zajímavé studijní obory má pro své studenty připravené Střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola Chrudim.


Z VOŠP Kroměříž máš práci jistou, staň se potravinářským expertem

Vyšší odborná škola potravinářská a Střední průmyslová škola mlékárenská Kroměříž

Z VOŠP Kroměříž máš práci jistou, staň se potravinářským expertem

Připravte dětem skvělou budoucnost. Škola je základem života a provází nás od dětství až do dospělosti. Jako potravinářský expert se mohou uplatit v různých zaměstnáních a ještě je to bude bavit. Co víc si přát, než chodit do školy rád?