Obec Janská


č. 83, Janská 405 02
Obec Janská se nachází v Ústeckém kraji asi třináct kilometrů od okresního města Děčín, nedaleko České Kamenice, v údolí tvořeném řekou Kamenicí. Poprvé je vesnice zmiňována v Českokamenické městské knize z roku 1380.
Historie naší obce je bohatá, v 19. století zde bylo několik textilních továren, velmi těžce vesnici poznamenala válečná léta 1939-1945, kdy zanikla textilní výroba a byla nahrazena výrobou zbrojní. V Janské a okolí bylo zbudováno několik pracovních i zajateckých táborů, toto období mapuje muzejní expozice umístěna v jedné z podzemních továren.
Janská je obklopena národními parky České středohoří, Labské pískovce a Lužické hory, čímž se stává výborným výchozím bodem pro turistiku i cykloturistiku.

Turistické zajímavosti:
- Muzeum koncentračního tábora Rabštejn (podzemní továrna z II. světové války)
- Rabštejnské údolí
- jezdecká stáj Vlčí ranč.

Jsme sice obcí malou, ale každoročně pořádáme řadu kulturních a společenských akcí, mezi nejoblíbenější patří zábavná akce Janské vajíčko.

Úřední hodiny, obecní úřad Janská:
- pondělí: 10:00 - 13:00
- úterý: 10:00 - 13:00
- středa: 13:00 - 17:00

Turistická ubytovna, tel.: 774439077

Produkty
  • veřejná správa kraje, veřejná správa města, veřejná správa obce, orgány státní správy, policie městská a obecní, matrika, pasy a řidičské průkazy


Související články
Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Antonín Holfeuer

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Podnikáme ekologicky. Název programu: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost – Nízkouhlíkové technologie – Elektromobilita – V. výzva Název projektu: Pořízení elektromobilu k podnikatelským účelům pana Antonína Holfeuera


Cementové potěry s přísadami pro dlouhou životnost podlah od PETR´S stavební, inženýrská s.r.o.

PETR´S stavební, inženýrská s.r.o.

Cementové potěry s přísadami pro dlouhou životnost podlah od PETR´S stavební, inženýrská s.r.o.

PETR´S stavební, inženýrská s.r.o. je společnost, která se zabývá realizací stavebních a inženýrských projektů v oblasti bytové, komerční i průmyslové výstavby. Mezi její služby patří také provádění kvalitních cementových potěrů s přísadami, které zaručují vysokou pevnost, odolnost a dlouhou životnost podlahových konstrukcí.


Komplexní služby v oblasti hydroizolačních systémů

CHEMIA SYSTEM GEO s.r.o.

Komplexní služby v oblasti hydroizolačních systémů

CHEMIA SYSTEM GEO s.r.o. je česká firma, která se specializuje na hydroizolace tunelů, podchodů a staveb proti zemní vlhkosti. Společnost byla založena v roce 1998 a od té doby si získala silnou pozici na trhu a důvěru svých klientů. Nabízí komplexní služby v oblasti ekologie a pozemního stavitelství, od dodávky kvalitních izolačních materiálů, přes odbornou instalaci, až po kontrolu a servis.


Výroba, dodávka a montáž deskových materiálů z plastu

Elventa LV, s.r.o.

Výroba, dodávka a montáž deskových materiálů z plastu

Hledáte spolehlivou a kvalitní firmu, která se zabývá prodejem a opracováním deskových materiálů z plastu pro různé účely? Pak je pro vás správnou volbou firma Elventa LV, s.r.o., která má dlouholeté zkušenosti a odbornost v oblasti plastových materiálů a nabízí vám široký sortiment plastových desek, fólií a profilů z různých druhů plastů jako jsou PMMA, PC, PVC, HPS, Bond, PP, PE a další. Firma Elventa LV, s.r.o. vám také poskytne profesionální služby v oblasti opracování plastů jako je frézování, gravírování, ohýbání, lepení, svařování a další. Firma Elventa LV, s.r.o. je schopna upravit plastové materiály podle vašich představ a požadavků. Firma Elventa LV, s.r.o. vám také nabízí možnost potisku nebo polepu plastových materiálů podle vašeho vlastního návrhu nebo zvoleného motivu. Firma Elventa LV, s.r.o. vám zajistí formátování a stříhání plastových materiálů na požadované rozměry a také dopravu na místo určení.


Firemní články
Obec Janská, v okrese Děčín, turistika, přírodní a historické památky

Obec Janská, v okrese Děčín, turistika, přírodní a historické památky

Obec Janská, v Ústeckém kraji v okrese Děčín, je turisticky vyhledávanou vesnicí pro historické památky jako podzemní továrny a koncentrační tábor, ale i pro významná přírodní chráněná území.