Střední průmyslová škola, Ústí nad Labem, Resslova 5, příspěvková organizace

CZKTady studujeme

Střední průmyslová škola, Ústí nad Labem, Resslova 5, příspěvková organizace je jednou z největších páteřních škol Ústeckého kraje. Naše škola je polyfunkční střední školou, která nabízí chlapcům i dívkám vzdělávání v několika studijních i učebních oborech. V oborové skladbě se specializujeme na obory elektrotechnické, strojírenské, logistické, dopravní a velice žádané obory informačních technologií. Víceúrovňové vzdělávání je zajištěno studijními a učebními obory s maturitou, učebními obory s výučním listem a dálkovou formou učebních oborů.

Škola má vlastní autoškolu, ve které ve všech oborech vzdělávání je možno získat řidičský průkaz skupiny B za výhodných podmínek. Jsme akreditovaným střediskem pro získání prestižního mezinárodního osvědčení ECDL (Mezinárodní standard pro digitální znalosti a dovednosti).

Velkou devízou školy je spolupráce se zaměstnavateli a firmami, které nabízejí různorodou podporu žáků při studiu, čímž se velmi zvyšuje možnost uplatnění žáků na trhu práce (praxe, brigáda, stipendijní programy). Se všemi významnými partnery má škola uzavřenu „Pečeť kvality přípravy absolventů do profesního života“ pod záštitou prezidenta Hospodářské komory České republiky. Zaměřujeme se rovněž na úzkou spolupráci s vysokými školami.

Nedílnou součástí vzdělávání jsou také mimoškolní aktivity, např. exkurze, adaptační a sportovní kurzy, zahraniční stáže, soutěže a spolupráce se základními školami. Velmi si ceníme, že naši nejlepší žáci dosahují výrazných úspěchů v soutěžích technického i všeobecného charakteru, nejen v okresních a krajských, ale i v celostátních kolech.

Maturitní obory:
- Strojírenství, zaměření Programování CNC strojů a počítačová grafika
- Dopravní prostředky, zaměření Silniční vozidla a logistika
- Elektrotechnika
- Informační technologie, zaměření Počítačové sítě a programování
- Logistické a finanční služby, zaměření Informatika v logistice
- Mechanik elektrotechnik, zaměření Zabezpečovací technika a silnoproudá zařízení.

Učební obory:
- Elektrikář - silnoproud
- Elektromechanik pro zařízení a přístroje
- Manipulant poštovního provozu a přepravy zaměření: Logistika provozu a přepravy.

Naši školu naleznete ve dvou střediscích:
- Středisko Resslova - Resslova 210/5, Ústí nad Labem - Klíše
- Středisko Stříbrníky - Výstupní 3219/2, Ústí nad Labem - Severní Terasa.


Katalog firem:    

Střední školy a odborná učiliště

,
Štítky:

maturitní, učební obory, strojírenství, elektrotechnika