Obec Staňkovice


Postoloprtská 8, Staňkovice 439 49

Obec Staňkovice se nachází v okrese Louny. Přidruženými částmi naší obce jsou vesnice Tvršice, Selibice a Průmyslová zóna Triangle.
První písemná zmínka pochází z roku 1225. Dominantou vesnice je barokní kostel svatého Václava. Tato původně gotická stavba prošla během 18. století úpravami a dostala barokní podobu. Přírodní památka Bílá skála leží 500 m severozápadně od naší obce a tuto oblast spravuje Agentura ochrany přírody a krajiny ČR. Vyskytují se zde vzácné druhy teplomilného hmyzu, bylo zde nalezeno několik vzácných druhů brouků, nosatců, mandelinek, střevlíků a vrubounů. Toto chráněné území je pro veřejnosti přístupné polní cestou, která vede ze Staňkovic.

Obec, obecní úřad, služby:
- Czech POINT.

Vybavenost obce:
- základní škola
- mateřská škola
- obecní knihovna
- turistická ubytovna
- sběrný dvůr
- byty pro seniory.

Místní spolky:
- fotbalový klub
- myslivecké sdružení
- sportovní střelecký klub
- Staňkorebelky
- Staňkovické ženy
- Základní organizace Českého svazu chovatelů Staňkovice.

Místní pamětihodnosti a památky:
- kostel svatého Václava
- socha Panny Marie Immaculaty
- přírodní památka Bílá skála
- zámek Staňkovice.

Pozdně barokní zámeček se nachází jeden kilometr severovýchodně od Staňkovic a pochází z přelomu 18. a 19. století. Tvoří ho středová jednopatrová obdélná budova, dále hospodářské budovy s ohradní zdí a sad. V těsném sousedství zámku se nachází tvrziště po zaniklé tvrzi Chmelice. Zámek Staňkovice i tvrziště jsou chráněny jako kulturní památky ČR.

IČ: 00556432
DIČ:
Okres: Louny
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: neudáno
Obrat: neudáno
Kontaktní osoba: Ing. Vladimír Libich

Další produkty a služby
  • veřejná správa kraje, veřejná správa města, veřejná správa obce, orgány státní správy, policie městská a obecní, matrika, pasy a řidičské průkazy

EKO-ŠIMKO s.r.o.

Související články
Kvalitní svářecí technika a čistící přístroje od předních dodavatelů
Kvalitní svářecí technika a čistící přístroje od předních dodavatelů

Sháníte kvalitní svářecí techniku nebo čistící přístroje? Pak se obraťte na Dirett Ostrava. U nás najdete vše potřebné, s výběrem vám navíc poradí zkušení zaměstnanci. Prodejem to ale nekončí, k dispozici je vám i servis a půjčovna nářadí. U nás najdete vše na jednom místě.


Ordinační bělení zubů na klinice v Praze 4
Ordinační bělení zubů na klinice v Praze 4

Preventivní, záchovná i estetická péče o zuby patří ke komfortu, který by si měl dopřát každý. Od kvalitní dentální hygieny přes zubní implantáty a rovnátka až po bělení zubů. Veškerý komfort si můžete na vysoce profesionální úrovni dopřát na zubní klinice DENTAL OFFICE v Praze 4.


Výrobce pracovních oděvů a dodavatel ochranných pomůcek s dodáním v režimu náhradního plnění
Výrobce pracovních oděvů a dodavatel ochranných pomůcek s dodáním v režimu náhradního plnění

V našem velkoobchodě naleznete široký výběr pracovních oděvů s možností ušití nadměrných nebo nestandardních velikostí nebo s vyšitím loga Vaší společnosti, pracovní obuv, osobní ochranné pomůcky a speciální drogerii.


Autoservis a pneuservis Prostějov
Autoservis a pneuservis Prostějov

Máte problémy s vozidlem? Potřebuje ho opravit? Chcete mu udělat novou fasádu? Narovnat plechy po nějakém tom ťukanci nebo naopak potřebujete využít služby pneuservisu? V tom případě se můžete obrátit na firmu Pneuservis Fiala. Opravují jakékoliv automobily, užitkové, osobní, nákladní a to všech značek. Zajišťují také pneuservis.