Obec Kváskovice


čp. 1, Kváskovice 386 01
Obec Kváskovice se nachází v okrese Strakonice v Jihočeském kraji. Příslušnou obcí s rozšířenou působností je okresní město Strakonice. Obec Kváskovice se rozkládá asi třináct kilometrů jihovýchodně od Strakonic. V současné době zde žije 111 obyvatel.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1334.

Památky v obci:
- na návsi kaple sv. Jana Nepomuckého - pochází z první poloviny 19. století
- kaplička Panny Marie - postavená v polovině 19. století, nachází se na okraji obce u silnice směřující do Paračova
- při silnici do Radějovic se nacházejí kamenná boží muka postavená v roce 1842
- usedlost čp. 16 (kulturní památka ČR)

V obci se nachází Obecní knihovna, Sdružení dobrovolných hasičů Kváskovice - Skály a Myslivecké sdružení Buková Kváskovice.

Tipy na výlety:
- Hrad Helfenburk - Krajníčko
- Městské muzeum Volyně
- Hrad Strakonice
- Rybářské muzeum Vodňany
- Rozhledna Velký Kamýk
- Krokodýlí ZOO Protivín
- Ski aréna Písek
a další.

Produkty
  • veřejná správa kraje, veřejná správa města, veřejná správa obce, orgány státní správy, policie městská a obecní, matrika, pasy a řidičské průkazy


Související články
Odborné opravy a servis domácích kávovarů

alacaffé, s.r.o.

Odborné opravy a servis domácích kávovarů

Pokud používáte kávovar, víte, jak důležité je pravidelně ho čistit a servisovat. Kávovar je přístroj, který vám každý den připravuje lahodnou kávu, ale také je vystaven vodnímu kameni, mastnotě a zbytkům kávy. Pokud nechcete, aby se váš kávovar znehodnotil, ztratil chuť nebo se dokonce pokazil, měli byste ho nechat odborně opravit a servisovat. Jednou z firem, která se zabývá opravou a servisem domácích kávovarů, je alacaffé, s.r.o.


Profesionální a spolehlivé řešení pro geodetické práce, GIS a IT

ADITIS s.r.o.

Profesionální a spolehlivé řešení pro geodetické práce, GIS a IT

Pokud potřebujete profesionální a spolehlivé řešení pro geodetické práce, geodetické informační systémy (GIS) a informační technologie (IT), obraťte se na firmu ADITIS s.r.o., která má v tomto oboru bohaté zkušenosti. Poskytuje širokou škálu služeb, od zaměřování, vytyčování, zpracování dokumentace, práce v katastru nemovitostí, věcného břemene, mapování, digitalizace, sběru a prezentace dat pro GIS, až po realizaci komplexních služeb, které jsou nezbytně nutné při implementaci a provozu každého informačního systému, včetně analytické činnosti a programování.


Výstavba, rekonstrukce a opravy inženýrských sítí

Dopravní stavby Smrčka s.r.o.

Výstavba, rekonstrukce a opravy inženýrských sítí

Inženýrské sítě jsou nezbytnou součástí infrastruktury každého města, obce nebo průmyslové zóny. Zajišťují dodávku vody, plynu, elektřiny a tepla nebo odvod odpadních vod. Výstavba, rekonstrukce a opravy inženýrských sítí vyžadují odbornost, zkušenost a kvalitní techniku a materiály. Jedním z předních dodavatelů inženýrských sítí nejen ve Znojmě, ale i v celém Jihomoravském kraji je firma Dopravní stavby Smrčka s.r.o., která poskytuje komplexní služby od projektování, přes realizaci až po údržbu a opravy.


Nejčastější chyby při manikúře a pedikúře doma a jak se jim vyhnout

Kosmetický salon Čtvrtníčková

Nejčastější chyby při manikúře a pedikúře doma a jak se jim vyhnout

Manikúra a pedikúra jsou způsoby, jak si zkrášlit nehty a postarat se o své zdraví a pohodu. Pokud si manikúru či pedikúru děláte samy, můžete se dopustit některých chyb, které mohou poškodit vaše nehty nebo zkrátit trvanlivost laku. V článku se dozvíte, jaké jsou to chyby a jak se jim vyhnout. A také proč je dobré občas navštívit profesionální kosmetický salon a svěřit se do jejich péče.


Firemní články
Obec Kváskovice - okres Strakonice (Jihočeský kraj)

Obec Kváskovice - okres Strakonice (Jihočeský kraj)

Obec Kváskovice se nachází v okrese Strakonice v Jihočeském kraji a rozkládá se asi třináct kilometrů jihovýchodně od Strakonic. Současné Kváskovice patří ke členům svazku obcí Dolního Pootaví.