Obec Zádub - Závišín


Zádub 92, Zádub-Závišín 353 01
Obec Zádub - Závišín se nachází v okrese Cheb, kraj Karlovarský. Obec tvoří tři místní části - Zádub, Závišín a Milhostov u Mariánských Lázní. První písemná zpráva pochází z roku 1273, kde se tyto tři obce uvádějí jako majetek kláštera Teplá a tyto obce patřily ke klášteru Teplá až do roku 1850.

Obce Zádub a Závišín leží na východ od Mariánských Lázní ve výši nad 700 m n. m. Zádub a Závišín dnes přerostly v předměstí Mariánských Lázní - všechny domy jsou úzce spojeny s lázněmi. Jejich majitelé jsou buď zaměstnáni v lázních nebo je používají jako rekreační objekt či jako penziony, hotely, hostince pro lázeňské hosty. Obě obce sdílely podobné osudy od 12. století pod společnou vrchností - premonstrátským klášterem Teplou, od počátku vzniku kláštera a na stejném území.

Společenský život obce se odehrává v objektu bývalé školy, kde původní tělocvična slouží jako sál. Naše obce nemají Sbor dobrovolných hasičů, který byl zrušen po roce 1999, ani jiná sdružení, takže kulturní akce pořádají zastupitelé obce nebo obyvatelé Milhostova. V obci je knihovna, která sídlí v budově obecního úřadu.

V obci je vstup na golfové hřiště, které patří pod Mariánské Lázně, ale je součástí obecního dění. Hřiště je v zimě využíváno jako běžecká trať, parkoviště je zajištěno u kavárny Golf Club nebo u Hospody Český dvůr v Závišíně.

Obcí prochází cyklostezka, která je hojně navštěvována. Je zde mnoho stezek zvoucích na úchvatné procházky, třeba na podhorní vrch s vyhlídkou do širokého okolí a v dobrém počasí až k německým sousedům.

Obec je obklopena krásnými lesy, které Vás zvou na procházky spojené s houbařením.

Obecní úřad naleznete na adrese Zádub 92, Zádub-Závišín.

Produkty
  • přidělení čísla popisného, evidence obyvatel, správa místních poplatků, legalizace a vidimace, městská a obecní policie

Vynikající kombinace medu a alkoholu, dárek pro Vaše blízké nebo jako poděkování.
Zdravé a voňavé jedlé dárkové vánoční sady z včelího medu.

Mobilní tryskání kamene, schodů, fasád, mobilní tryskání ocelových konstrukcí, nádrží, mostů, stavební techniky.

Mobilní tryskání kamene, schodů, fasád, mobilní tryskání ocelových konstrukcí, nádrží, mostů, stavební techniky

Související články
Fasádní barvy Opava a okolí - všechny značky pod jednou střechou včetně míchacího centra za super ceny

ABC barvy s.r.o.

Fasádní barvy Opava a okolí - všechny značky pod jednou střechou včetně míchacího centra za super ceny

Potřebnou barvu vám poskytnou a v případě potřeby i namíchají, díky jejich speciálně vybavenému tónovacímu centru Abc barvy, které sídlí na ulici Bochenkova 2 v Opavě. Tato firma poskytuje kompletní sortiment interiérových a fasádních barev.


Zařiďte si rychlou půjčku, úvěr bez registru, bez ručitele a bez zástavy

AKompas s.r.o.

Zařiďte si rychlou půjčku, úvěr bez registru, bez ručitele a bez zástavy

Peníze jsou v dnešním světě zásadním tématem. Ti, co je mají, nemají nikdy dost, zatímco ti, co je nemají, tak je často životně potřebují. Jak si ale zařídit opravdu rychlou půjčku? Úvěr bez zkoumání registrů nebo bez toho, abyste museli ručit nemovitostí nebo pomocí jiného ručitele? Na tuto otázku vám pomůže najít odpověď firma AKompas s.r.o., kterou najdete v Brně.


Odborník na zrcadlové leštění a opravy forem a nástrojů

NOVAPAX CZ s.r.o.

Odborník na zrcadlové leštění a opravy forem a nástrojů

Pokud chcete dosáhnout dokonalého povrchu vašich nástrojů a forem a zvýšit jejich kvalitu a vzhled, obraťte se na firmu NOVAPAX CZ s.r.o. - odborníka na zrcadlové leštění a opravy forem a nástrojů. Poskytuje vynikající systém pro leštění a lapování nástrojů a forem, který je výsledkem dlouholetého vývoje její mateřské firmy v Berlíně. Kromě toho dodává špičková zařízení a přístroje pro leštění, lapování, broušení a mikronavařování od firmy Botzian & Kirch GmbH a pro laserové navařování a gravírování od firmy LaserPoint. Samozřejmostí je odborná pomoc, záruční a pozáruční servis a provádění zaškolovacích kurzů při dodávkách strojů a přístrojů, které jsou vždy zdarma.


Dovoz stavebních materiálů, štěrku, písku a odvoz sutě, autodoprava Znojmo

Autodoprava Bohdálek Znojmo

Dovoz stavebních materiálů, štěrku, písku a odvoz sutě, autodoprava Znojmo

Pokud plánujete stavbu, rekonstrukci nebo úpravu zahrady, jistě budete potřebovat dovézt kvalitní stavební materiál, jako je štěrk, písek či beton nebo odvézt suť. S tím vám pomůže společnost Autodoprava Bohdálek ze Znojma, jenž dokáže dovézt jakýkoli stavební materiál i odvézt stavební suť pomocí svého moderně vybaveného vozového parku.


Firemní články
Obec Zádub - Závišín, okres Cheb, golfové hřiště Royal Golf Club Mariánské Lázně

Obec Zádub - Závišín, okres Cheb, golfové hřiště Royal Golf Club Mariánské Lázně

Obec Zádub - Závišín sousedí s královským golfovým hřištěm Royal Golf Club Mariánské Lázně, turisty láká i lázeňská cesta vedoucí Slavkovským lesem.