Obec Zádub - Závišín


Zádub 92, Zádub-Závišín 353 01
Obec Zádub - Závišín se nachází v okrese Cheb, kraj Karlovarský. Obec tvoří tři místní části - Zádub, Závišín a Milhostov u Mariánských Lázní. První písemná zpráva pochází z roku 1273, kde se tyto tři obce uvádějí jako majetek kláštera Teplá a tyto obce patřily ke klášteru Teplá až do roku 1850.

Obce Zádub a Závišín leží na východ od Mariánských Lázní ve výši nad 700 m n. m. Zádub a Závišín dnes přerostly v předměstí Mariánských Lázní - všechny domy jsou úzce spojeny s lázněmi. Jejich majitelé jsou buď zaměstnáni v lázních nebo je používají jako rekreační objekt či jako penziony, hotely, hostince pro lázeňské hosty. Obě obce sdílely podobné osudy od 12. století pod společnou vrchností - premonstrátským klášterem Teplou, od počátku vzniku kláštera a na stejném území.

Společenský život obce se odehrává v objektu bývalé školy, kde původní tělocvična slouží jako sál. Naše obce nemají Sbor dobrovolných hasičů, který byl zrušen po roce 1999, ani jiná sdružení, takže kulturní akce pořádají zastupitelé obce nebo obyvatelé Milhostova. V obci je knihovna, která sídlí v budově obecního úřadu.

V obci je vstup na golfové hřiště, které patří pod Mariánské Lázně, ale je součástí obecního dění. Hřiště je v zimě využíváno jako běžecká trať, parkoviště je zajištěno u kavárny Golf Club nebo u Hospody Český dvůr v Závišíně.

Obcí prochází cyklostezka, která je hojně navštěvována. Je zde mnoho stezek zvoucích na úchvatné procházky, třeba na podhorní vrch s vyhlídkou do širokého okolí a v dobrém počasí až k německým sousedům.

Obec je obklopena krásnými lesy, které Vás zvou na procházky spojené s houbařením.

Obecní úřad naleznete na adrese Zádub 92, Zádub-Závišín.

Produkty
  • přidělení čísla popisného, evidence obyvatel, správa místních poplatků, legalizace a vidimace, městská a obecní policie

Obec Domanín na Slovácku - poutní místa, kostel sv. Václava a nedaleký rybník Svět.

Obec Domanín na Slovácku - poutní místa, kostel sv. Václava a nedaleký rybník Svět

Zámečnická výroba na míru, povrchové úpravy Třebíč, vjezdové brány, ploty, branky, konstrukce.

Zámečnická výroba na míru, povrchové úpravy Třebíč, vjezdové brány, ploty, branky, konstrukce

Související články
Prodej i pronájem nízkoenergetických bytů v Jesenici

Service Financial s.r.o.

Prodej i pronájem nízkoenergetických bytů v Jesenici

Moderní bydlení kousek u Prahy, to je sen mnohých z nás. Byty Amadet v Jesenici mají skvělou zeměpisnou pozici. Jsou nedaleko centra Prahy a zároveň se nachází v tiché a klidné oblasti. A kdo stojí za tím vším? Právě výstavbu těchto bytů, které jsou nyní k dispozici na prodej i pronájem, zajistila firma Service Financial s.r.o.


Úspěchy na národních i mezinárodních vinařských soutěžích

Vinařský dům Znojmo

Úspěchy na národních i mezinárodních vinařských soutěžích

V roce 2022 pokračujeme v úspěšném tažení národními a mezinárodními výstavami a soutěžemi. Jsme rádi, že ocenění získává celé portfolio našich vín - mladá vína řady Fresh, perlivá vína řady Sparkles, strukturní vína řady Selection, naturální vína řady Special kvevri i velká a plná vína vinifikovaná na akátových a dubových sudech z řady Special barrel. V letošním roce nás ještě čeká účast na velké mezinárodní soutěži AWC Vienna 2022 a nominační kolo do Salonu vín ČR.


Jak řešit a předcházet problémy s ČKP – Česká kancelář pojistitelů

Salvage-UH s.r.o.

Jak řešit a předcházet problémy s ČKP – Česká kancelář pojistitelů

Pokud jste vlastníky starého či nepojízdného vozidla nebo máte s vozidlem jiné úmysly, je potřebné jej vyřadit z provozu, abyste se vyhnuli problémům při neplacení povinného ručení, které vám hrozí z ČKP. Svoje služby v oblasti likvidace autovraků vám poskytne Autovrakoviště Kunovice, firma Salvage-UH s.r.o.


Průmyslové centrální vysavače Beam Electrolux

Roman Rozsypal - EKOELEKTRO

Průmyslové centrální vysavače Beam Electrolux

Roman Rozsypal – EKOELEKTRO je firma, která poskytuje zastoupení pro celou Moravu, co se týče centrálních vysavačů. Centrální vysavač Beam Electrolux znamená vysokou kvalitu a zajištěné veškeré služby.


Firemní články
Obec Zádub - Závišín, okres Cheb, golfové hřiště Royal Golf Club Mariánské Lázně

Obec Zádub - Závišín, okres Cheb, golfové hřiště Royal Golf Club Mariánské Lázně

Obec Zádub - Závišín sousedí s královským golfovým hřištěm Royal Golf Club Mariánské Lázně, turisty láká i lázeňská cesta vedoucí Slavkovským lesem.