Obec Dolní Nivy


Dolní Nivy 75, Dolní Nivy 356 01

Obec Dolní Nivy se rozkládá na uzemí 1879, 49 ha, v nadmořské výšce 552 metrů. Obec se nachází v okrese Sokolov, kraj Karlovarský. Katastrální území obce tvoří části Dolní Nivy, Horní Nivy, Horní Rozmyšl a Boučí. Obec vznikla v 16. století rozdělením obce Nový Grün na Horní Nový Grün a Dolní Nový Grün. Slovo Grün – grün je zaniklý německý výraz pro hospodářskou půdu, která byla získávána z lesa vymýcením nebo vypálením, prorostlou travou, ale dosud neobdělávanou. V českém jazyce odpovídají tomuto slovu termíny lada – niva. Odtud nynější úřední název podle dřívější polohy místa.
V minulých dobách se tu na mnoha místech dolovalo. Za Bartelovým mlýnem se dochovala opuštěná štola. Naleziště byla však chudá a nevýnosná. Daleko větší užitek dávaly hliněné náplavy v prostoru mezi silnicí a nedalekým lesem.

V současnosti má obec zhruba 300 obyvatel. Naše obec vlastní 1 obecní panelový dům s 27 byty a obecní bytovou jednotku se dvěma byty. Zbytek obce tvoří rodinné domy, chaty a chalupy.
V obci se nachází 3 kapličky, na kterých se postupně provádí stavební opravy.

Obec, obecní úřad, služby:
- Czech POINT.

Vybavenost obce:
- obecní panelový dům
- obecní knihovna
- sportovní a dětské hřiště.

Památky, pamětihodnosti obce:
- pseudorománská kaplička z přelomu 19. a 20. století s oltářním obrazem Svaté rodiny
- původní hrázděné domy.

Obec Dolní Nivy je členem Dobrovolného svazku měst a obcí Kraslicka. Toto sdružení podporuje přeshraniční spolupráci mezi českým a německým územím, dále se snaží získávat dotace z fondů Evropské unie a spolupracuje s německými partnery při rozvoji kulturních vztahů a turistiky.

IČ: 00259306
DIČ:
Okres: Sokolov
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: do 5 zaměstnanců
Obrat: neudáno
Kontaktní osoba: Pavel Hrysz

Další produkty a služby
  • veřejná správa kraje, veřejná správa města, veřejná správa obce, orgány státní správy, policie městská a obecní, matrika, pasy a řidičské průkazy


Související články
Kompletní strojírenská výroba – soustružení, kovoobrábění, frézování
Kompletní strojírenská výroba – soustružení, kovoobrábění, frézování

Firma Zekof se nachází v Lošticích u Šumperka. Jejich práce je však známá po celé České republice. Zpracovávají zakázky také pro Slovenskou republiku i do ostatních zahraničních států. Hlavním cílem je spokojenost zákazníků a také dobrá výsledná kvalita každého kousku, který od nich odchází.


Výroba bazénu s kompletním příslušenstvím
Výroba bazénu s kompletním příslušenstvím

Bazén je již běžným komfortem, který zdobí nejednu zahradu. Proto si zákazníci užívají nejen tento komfort, ale i možnosti, díky kterým si můžou vybrat bazén podle svých představ i s veškerým požadovaným příslušenstvím. O kompletní výrobu a servis v oblasti bazénů se prvotřídně postará firma A+M Borovnička.


Vše potřebné pro potrubní systémy na jednom místě
Vše potřebné pro potrubní systémy na jednom místě

Materiálů, které se používají na stavby nových vodovodů, kanalizací nebo plynovodů, je velké množství. Nejen v počtu, ale také oblasti rozmanitosti. Proto stavební firmy vítají možnost objednat a nechat si dovézt tyto potřeby přímo na místo stavby.


Tisk přesně podle přání? V K+L potiskneme vše od papíru po automobil
Tisk přesně podle přání? V K+L potiskneme vše od papíru po automobil

Logo firmy na letáku, autě nebo velkém billboardu? Pro společnost K+L z Brna to není žádný problém. V oblasti tisku vám nabízíme kompletní služby a potiskneme téměř cokoli podle vašich požadavků. Ať už máte zájem o velkoformátový tisk, sítotisk nebo potisk aut a autobusů, u nás si přijdete na své.